Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Manga

Post by Michel » 21 Feb 2012, 19:47

Dogovoreno :partyman:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 26 Feb 2012, 14:24

sada sam na 34 volumenu Berserk i ne dopada mi se kako je krenula radnja. Epska borba protiv Kushana, da. Ali kvragu, ovo za gusarima je baš loše...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 26 Feb 2012, 16:19

trebao bi i ja nastaviti s berserkom di sam stao, stigao sam do onog djela kada sirene napadnu ono neko ogromno morsko čudovište ili nekoga drevnog boga; što god da ta stvar je
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 26 Feb 2012, 20:00

ma ovaj fantasia arc mi se sve manje dopada. Kao neki teški filer, koji nema veze s Berserk, a samo služi da ga još više oduži. I vilenjaka Pucka je pretvorio u sve komičnijeg lika. Prije je imao dosta važnu ulogu u borbi i slično, a sada služi da se sprda na sve moguće načine.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 03 Mar 2012, 22:31

nemam volje više čekati da algoritam konačno nastavi Blade of immortal, pa sam počeo čitati nove brojeve. Sljedeći nastavak, ako ga izdaju, će biti totalno ludilo. Prepuno je neočekivanih preokreta. :prayer: :prayer:
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 04 Mar 2012, 00:01

john_constantine wrote:nemam volje više čekati da algoritam konačno nastavi Blade of immortal, pa sam počeo čitati nove brojeve. Sljedeći nastavak, ako ga izdaju, će biti totalno ludilo. Prepuno je neočekivanih preokreta. :prayer: :prayer:
pretpostavljam da je, al se bojim počet čitat na netu, jer znam da kad naletim na neku dobru namgu, nemrem prestat čitt, a sad imam previše za učit, tako da ništa interesantno nsmijem počet čitat
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 04 Mar 2012, 00:16

da, ali me više nervira to što je manga još uvijek ongoing, čak i nakon 28 volumena.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 04 Mar 2012, 02:16

john_constantine wrote:da, ali me više nervira to što je manga još uvijek ongoing, čak i nakon 28 volumena.
ako se uzme u obzir da neke mange imaju i preko 60 i još uvjek su ongoing, nije strašno (tipa one piece, naruto...)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 10 Mar 2012, 14:20

čitam iznova Gantz. I dalje stvarno prebolesna i mračna manga, ali ima dobru dozu akcije, nepredvidljive radnje i bolesnih situacija s neobičnim likovima, s dosta humora. No, i dalje mi smeta što su alieni nemaštovito napravljeni...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 09 Apr 2012, 01:49

john_constantine wrote:čitam iznova Gantz. I dalje stvarno prebolesna i mračna manga, ali ima dobru dozu akcije, nepredvidljive radnje i bolesnih situacija s neobičnim likovima, s dosta humora. No, i dalje mi smeta što su alieni nemaštovito napravljeni...
čini mi se da bi se gantz uskoro mogao završiti. Po onome što se dešava u zadnjem čepteru, izgleda da kraj nije daleko; neću sada u detalje ić da ne spoilam.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 11 Mar 2013, 04:34

NOBLESSE - korejska "vampirska" manga koja je počela izlaziti 2010 godine, iako ima vampire nebi je svrstao u horror, pošto ovo nisu
klasični vampiri; ali nasreću nisu ni pederkasti twilight vapirir. Iako počne sporo, manga nije katastrofa, ali nije ni nešto
tipa hellsing di ima krvi u rijekama. Što se tiče žanra svrstana je pod Action Adventure Comedy School Life Shounen
Supernatural.... Ima nesto komedije u njoj, sasvim solidnih scena borbi i za sada je ok, i budem je i dalje nastavio čitat
(sada sam pročitao jedno 50% onoga sto je izaslo). Začudo, likovi imaju relativno normalnu kosu, za ovaj tip mange.
Još jedna stvar koju moram napomenuti da je kompletna manga u boji, tako da šteta da nema više krvi.
Last edited by maddjuro on 22 Jan 2019, 21:28, edited 2 times in total.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 16 Mar 2013, 13:16

maddjuro wrote:
john_constantine wrote:čitam iznova Gantz. I dalje stvarno prebolesna i mračna manga, ali ima dobru dozu akcije, nepredvidljive radnje i bolesnih situacija s neobičnim likovima, s dosta humora. No, i dalje mi smeta što su alieni nemaštovito napravljeni...
čini mi se da bi se gantz uskoro mogao završiti. Po onome što se dešava u zadnjem čepteru, izgleda da kraj nije daleko; neću sada u detalje ić da ne spoilam.
sada je prilično napeto :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 19 Mar 2013, 18:44

Riki oh- manga po kojoj je snimljen jedan "super" film istoga imena, čiju recenziju pročitajte ovdje http://www.horrorhr.com/the-story-of-ricky-1991/ film dosta vjerno prati radnju mange; s tim da napominjem da film pokrije samo prva dva sveska, manga se nakon bjega iz zatvora nastavlja, Puno nasilja, krvi, razaranja pojedinih djelova tjela... to je sve ono što možete očekivati. Zasada sam zadovoljan s mangom i svakako bi vam je preporučio
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 19 Mar 2013, 19:03

maddjuro wrote:Riki oh- manga po kojoj je snimljen jedan "super" film istoga imena, čiju recenziju pročitajte ovdje http://www.horrorhr.com/the-story-of-ricky-1991/ film dosta vjerno prati radnju mange; s tim da napominjem da film pokrije samo prva dva sveska, manga se nakon bjega iz zatvora nastavlja, Puno nasilja, krvi, razaranja pojedinih djelova tjela... to je sve ono što možete očekivati. Zasada sam zadovoljan s mangom i svakako bi vam je preporučio
čitati će se :D Pročitao prvi dio, bacam se dalje na ostalo.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 19 Mar 2013, 19:28

pročitah ovu mangu, i sve u svemu je eventualno prosječna, počne interesantno, ali nakon izvjesnoga vremena, priča postane neočekivana i to ne na dobar način. RAzina nasilja ostane ista, ali kao sto sam ranije naveo priča postane pomalo dosadna, a sam kraj su mogli bolje odraditi. Ovo je manga koju se eventualno isplati jednom pročitati, i nije jedan od naslova koji bi htio posjedovati. Bolja manga ovog tipa je jo-jo's bizzare adventure, koje ima nekoliko serijala i mislim da ima bolji pristup
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply