Riverdale (TV Series 2017– )

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Michel » 28 Feb 2017, 12:36

Image

Imdb
Wiki

Creator: Roberto Aguirre-Sacasa
Stars: K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes

A subversive take on Archie and his friends, exploring small town life, the darkness and weirdness bubbling beneath Riverdale's wholesome facade.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Michel » 28 Feb 2017, 12:39

Image

Ljudi moji, imamo seriju :P

Jako sam sretan zbog ove serije. Oni koji nisu upoznati, serija je nastala po poznatim Archie stripovima https://en.wikipedia.org/wiki/Archie_Comics samo za razliku od stripova koji su light sa dobrom dozom humora, ovo je čista murder mystery sa likovima iz stripa. Kako bi opisao seriju? Twin Peaks susreće PLL :supz:

Pogledao sam tek prvu epizodu i oduševljen sam sa količinom sapunice, misterije, ubojstva, ljubavnih trokuta. Ma ima svačega. Siguran sam da će Hitman i Asfodel ovo najviše cijeniti kao što je slučaj sa PLL

Trenutno je izašlo 5 epizoda, 6. dolazi uskoro. Bit će 23 epizode. Ima sve ključne sastojke trash CW serija, samo puno bolje od ostalih.

Archie - glavni lik u seriji. Jak, snažan, privlači sve ženske u gradu. Živi u svojim nekim snovima i traži sebe. Ono što se otkrije u prvoj epizodi (spoiler)
SpoilerShow
da je spavao sa svojom učiteljicom baš na dan kad je ubijen aj lik oko kojeg se kreće cijela radnja i onda se nedugo zatim otkrije da su čuli pucnjeve, ali nisu mogli javiti jer bi se svi pitali što je Archie radio sa učiteljicom u 6 ujutro.
Betty - slatka Betty je ženski glavni lik i najbolji prijatelj Archiea. Zaljubljena je u njega, ali ju Archie ne doživljava. Krasi je prekrasna plava kosa, pune usne. Ima tu ranjivost zbog toga što je maltretirana od ostalih učenica.

Veronica - ona je drugi glavni ženski lik. Krasi ju stil koji ima i koji je naučila u New Yorku. Najbolja je prijateljica od Betty s kojom ima zajednički interes u Archiea. Za razliku od Betty, ona se ne da zajebavati. Krasi ju crna valovita kosa i jak stav.

Jughead - on je isto jedan od glavnih likova i narator ove serije. U prvoj epizodi ne priča sa nikim osim samoga kraja. Cijelo vrijeme nas upoznaje sa gradom i ubojstvom koje je sve promijenilo. Najbolji je prijatelj Archiea.

Harmonie - majka od Veronice. Za sad je nismo previše upoznali.

Cheryl - klasična mean girl koja maltretira Betty. Glavna navijačica nogometnog tima. Krasi je crvena kosa i pune usne i mean pogled koji je sve ubija. Njezin brat je ubijen na početku epizode i zbog toga je u kurcu.

Fred Andrews - otac od Archiea kojeg glumi Luke Perry. Alo ljudi, Luke Perry glumi :zubifale: po svemu sudeći, on je najbolji od svih roditelja.

Kevin - pederko koji se druži sa Bettzy i Veronikom te u prvoj epizodi je poznat po tome što baca nekakve one linere.

Alice Cooper - ona je majka od Betty i jedan je od onih otrovnih roditelja. Glumi je Mädchen Amick, legendarna Shelly iz Twin Peaks.

Geraldine Grundy - učiteljica koja je jako bitna za radnju
SpoilerShow
jer se kara sa Archiem.
Ima još mnogo likova, ali ovu su najzastupljeniji kroz prvu epizodu. Ubijen je jedan lik i tako kreće radnja. Serija ima tu jednu mračnu atmosferu, mali gradić i mnogo misterije. U seriji će se pojaviti i Skeet Ulrich :supz: i ne bi vjerovali tko još. Sabrina vještica. Zato što vam je Sabrina isto iz Archie stripova i trebala bi ju glumiti ona glumica koja je nju glumila u seriji :rock:

Image

Ako ste za još jednu murder mystery pustolovinu, prijavite se na ovoj temi i krećemo. Danas gledam drugu, možda i treću epizodu. I bit će nadnaravnih dijelova u seriji koliko čitam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Inferno » 28 Feb 2017, 19:53

uh malo mi je pre pop teeny to na prvi pogled :lol:
al bacit ću oko na to kasnije kad kažeš da valja

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Michel » 28 Feb 2017, 21:03

Nemoj me krivo shvatit, OVO NE VALJA. Sad, kako da ti objasnim :zubifale: preporučujem ti da pročitaš temu Pretty Little Liars gdje smo Asfodel, hitman i moja malenkost komentirali seriju. Shvatit ćeš ubrzo zašto takva sranja gledamo pa od svog tog gledanja počneš govoriti da je to najbolja serija ikad snimljena :lol: treba i znati snimiti sranje koje će netko gledati. Ne mogu gledati većinu CW sranja, ali ovo sranje je dobro sranje. Riverdale ima taj šmek, šarm i to mi je dovoljno. Malo konfuzno, ali daj priliku i pročitaj temu od PLL pa će ti sve biti jasno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Michel » 01 Mar 2017, 05:08

Otišle druga i treća epizoda. OMG ljudi, ovo se ne događa. Koliko preokreta u dvije epizode eksplodirat ću od sreće.

Image
Chapter Two: A Touch of Evil - Jughead mi postaje najbolji lik. On je kao Spencer iz PLL, Sherlock Holmes i narator serije. Polako otkriva sve tajne. Otkrio je
SpoilerShow
da je Archie spavao sa učiteljicom
u ovoj epizodi je najzanimljiviji kraj kad se Cheryl preda i Betty te njezin odnos sa Veronikom i Archieom koji je narušen, ali ipak popravljen na kraju. I ono trčanje Archiea po noći gol do pasa :lol: :lol:
Image


Image
Chapter Three: Body Double - i ovo je mislim ključna epizoda i to se vidi. Otkuda da krenem. Prvo, saznalo se da Poly (sestra od Betty) nije bila dobrica, a najzanimljivije od svega što Polly nema u seriji već se samo spominje. Koliko samshvatio, završila je u ludari. Chuck i njegova nogometna ekipa imaju rukovnik u kojem zapisuju sve cure koje su zbraili i ocjenjuju ih te im se rugaju. Zato Betty i Veronika pokušaju nasamariti Chucka da im se osvete i nađui taj rukovnik.

S druge strane Jughead polako istražuje kao pravi istražitelj i ne mogu vjerovat kakvi su to sad preokreti
SpoilerShow
Archie je rekao policajcima da je bio tog dana na jezeru kad je čuo pucanj, ali nije rekao da je akrao učiteljicu. No, Jason je ubijen tjedan dana kasnije :shock: znači, Cheryl (njegova sestra) mu je pomogla lažirati svoju smrt, ali ustvari je za stvarno ubijen :jawbreaker: a Jughead je saznao tko je pucao taj dan, ali taj mali nije ubojica i rekao je Jugheadu da će mu reći bolju priču samo da ne kaže da je on pucao, a ta priča je da je vidio taj dan auto od učiteljice :jawbreaker: i sad Jughead ne može to zaustaviti, ne može zaštitit Archiea. Betty će sigurno saznati da kara učiteljicu.
Koliko se toga saznalo, a tek njihovi roditelji. Baš kao i u PLL, ovdje su roditelji uglavnom neki luđaci, isto nešto skrivaju WTF pa što se to događa. Jedino otac od Archiea (Luke Perry) izgleda normalno. Kakav kraj epizode, jedva čekam sutra to jest dana četvrtu i petu pogledat.
Image

Čitam reddit i sve teorije i thumbrlove kao nekad za PLL (s tim da moram nastavit gledat). Odmah je svima zapelo za oči rukovnik gdje su zapisivali https://s2.postimg.org/wslear44p/Riverd ... _Jason.jpg

I tko je ubio Jasona? TKO? Mislim da ćemo čekati odgovor na ovo pitanje jako dugo ili nas možda iznenade, ali kraj treće epizode i onaj govor od Jugheada da u narednim tjednima slijedi nešto opako... uh jedva čekam.

I evo, kao za PLL svi primjećuju ovo za roditelje http://screenertv.com/television/riverd ... t-parents/
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Wheel Smith » 02 Mar 2017, 22:48

čekam da izade sve
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Michel » 04 Mar 2017, 20:58

Otišle četvrta i peta :jawbreaker:

Image
Chapter Four: The Last Picture Show - Baš kao i u PLL i ovdje imamo zabranjenu ljubav
SpoilerShow
Archie i profesorica, ali sad se sve otelo kontroli. Stara od Betty je saznala da se karaju i htjela je strpati u zatvor profesoricu. Naravno, u bilo kojem normalnom svijetu to bi se i dogodilo, ali ne i u Riverdaleu jer je pao dogovor.
zanimljivo je da PLL i Riverdale direktno i indirektno se bave sa pedofilijom i predstavljaju to kao normalno. Nije normalno jebemu miša, ali po njima očito je. I još roditelji to odobravaju mislim ne odobravaju, ali otac od Archiea koji je najbolji roditelj od njih nije ništ napravio. Zabranio je, profesorica je otišla, ali opet... kao u PLL između Arie i onog profesora.

Inače, epizoda je pokazala koliko se Betty brine o Archieu. Betty mi je omiljeni ženski lik, baš za oženit. Jughead i dalje najbolji. Epizoda se bavila i sa njihovim drive in kinom jer očito svi su zaljubljenici u klasične filmove baš kao i u PLL to mi je isto zanimljiva poveznica. U ovoj epizpodi smo upoznali i Jugheadovog oca, a to je nitko drugi nego Skeet Ulrich i ne samo to, Skeet Ulrich glumi lika koji je vođa motorističke bande :lol: :lol: prejebeno. A Judhead je beskućnik, da, dboro ste pročitali teeneger beskućnik koji ide u školu, intelektualac je i živi na ulici. Iako ima prijatelje, nismo još vidjeli da mu itko nudi da prespava kod njih ni Archie, ni Veronika, ni Betty, ni pederko. Kraj epizode netko oteo šerifu dokaze :skrujufakju:
Image

Image
Chapter Five: Heart of Darkness - omajgad ova epizoda :jawbreaker: :rock: obitelj Bloosom (njihov sin Jason je taj koji je ubijen ako dosad niste shvatili), a oni su inače najveći bogataši u gradiću, žive u vili i ponašaju se razmežno i bahato prema svima. Ok, ubijen im je sin, ali su bahati bahati. Njihova kćer Cheryl koja je glavna teenegerska kuČka u gradiću Riverdale je čak i dobro ispala u ovoij epizodi. Veronika je još jednom pokazal da je dobra cura. Uglavnom, roganizirali su posljednji rastanak od Jasona i sa svim osobama u gradu. Od Veronike mama u problemima jer smno saznali da je njezin muž (u zatvoru) ima suradnju sa motorističkom bandom i dužan je pare pa sad maltretiraju nju. Archie se dvoumi želi li biti nogometaš (američki nogomet) ili pjesnik7pjevač. Odlučio za oboje, ali se zbližuje sa Valerie (pjevačica iz grupe Pussycats) https://en.wikipedia.org/wiki/Josie_and ... s_(comics) i pašu si. Izgleda da svi padaju na Archiea.

E sad postaje zanimljivo jer su Betty i Jughead saznali da većina roditelja kriju tajnu pa tako i Betty za svoje roditelje. Osim što je najveća msiterija tko je ubio Jasona, tako je i najveća misterija što zna Poli (djevojka od Jasona i sestra od Betty), a izgleda da bi napokon Poli mogli sresti u idućoj epizodi kada Betty i Jughead kreću u ispitivanje. I saznalo se tko je uzeo ono šerifu dokaze
SpoilerShow
od Betty otac
RODITELJI - dobro koji kurac. Što su svi roditelji tako zlobni, zločesti. Ok, jedini dobri rosditelji su od Archie (samo otac jer ne znam gdje mu je majka) i od Veronice (samo majka, otac u zatvoru). Ostali jebeni užas baš kao i u PLL svi skrivaju nešto.

Svi polako shvaćaj koliko su slične serije http://www.buddytv.com/articles/pretty- ... 63495.aspx polako se dva fandoma ujedinjuju. Trenutno sam u PLL fandomu, ali mislim da ću biti i u Riverdale fandomu.

Image

Šesta epizoda izašla, gleda se sutra. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by John_Ryder » 05 Mar 2017, 14:41

uf, ja se isto navukao, jedva čekam petak da gledam ovu seriju, znači teen twin peaks ! stvarno nisam očekivao ovako dobru seriju
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Asfodel » 05 Mar 2017, 23:14

Uh, nisam htjela ništa čitati, neću ni gledati trailer ofc

možda nađem utjehu nakon što je pll postao njesra sad na samom kraju
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Michel » 07 Mar 2017, 23:01

Obnovljeno za drugu sezonu :prayer: :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Riverdale (TV Series 2017– )

Post by Asfodel » 19 Mar 2017, 19:23

Pratim. Relativno je iritatntno, ali zarazno :mrgreen:

I ajme ovo bujanje ocvalih glumaca po seriji :D
Luke iiisti samo izboran, Madchen stepenicom unatrag u generičnu plavušu (i sva pic mic bez borice), a Skeet mi je najveća fora od njih, s tim sad luđačkim pogledom
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply