Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 19 Apr 2016, 00:49

Image

Imdb
Wiki

Stars: Robert Duvall, Tommy Lee Jones, Danny Glover, Diane Lane
Epic story about two former Texas rangers who decide to move cattle from the south to Montana. Augustus McCrae and Woodrow Call run into many problems on the way, and the journey doesn't end without numerous casualties.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 19 Apr 2016, 00:50

Koja glumačka ekipa. Pogledajte na imdb da vidite tko još glumi. Best western ever made. Čujem samo hvalospjeve, jedva čekam sutra pogledati prvu epizodu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Wheel Smith » 19 Apr 2016, 00:55

gledao ko mulac na tvu - super mi bilo , samo se bojim da mi ne bi bilo dobro sad uopće. probat cu opet
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 19 Apr 2016, 22:57

Otišla prva epizoda :kokicarenje:

Part I: Leaving - onaj osjećaj kad znaš da gledaš nešto posebno. Odmah ću vas zatražit da počnete gledati ovo tko nije. Ne znam kak oda opiešem ovo jer nije onaj klasični western iako ima dosta toga u sebi od tih starih westerna, ali nema uopće sukoba iako je u prvoj epizodi skoro bilo. Vjerojatno će biti u idućim epizodama. Nije ni kao Deadwood iako definitivno posjeduje realističnost Deadwooda. Rekao bih da je ovo jedna ljudska priča o dvojici bivših teksaških renđžera koji imaju jednog klinca teenegera, još jednog tipa i jednog crnca. Kroz prvu epizodu pratimo kako se okuplja to društvo od 6, 7 kauboja i kako kreću na put za bolji život sa ukradenim kravama, konjima i svojim vlastitim prekrasnim malim svinjicama :D

Tu se još uključuje i kurva, nju glumi prekrasna Diane Lane koju bih istog trenutka oženio nevjerojtna ljepotica. Dvojicu teksaških renđžera glume odlični Tommy Lee Jones i Robert Duvall. Duvall me se najviše dojmio, stvarno je glumčina, ali kako je epizoda napisana je jednostavno savršeno. Opet, ne mogu se dovoljno izjasniti kako je ovo vrhunsk napravljeno. Simpatično, ima i lijepog suptilnog humora, takvih odličnih detalja. Ma sve je odlično.

Tu je još i Danny Glover, Chris Cooper, a Cooper glumi lika kojem je Jake (Robert Urlich) ubio brata, a Jake je sa Gusom (Duvall) i Woodrowom (Lee Jones) i ostalima te se Cooperov lik sa svojim malim sinom uputio da se obračuna dok oni pri kraju odlaze sa tog mjesta u Montanu gdje će morati prelaziti puno rijeka i suočavati se sa puno problema kao što je bio tužni kraj.

Baš sam oduševljen i očaran sa prvom epizodom. Svaka traje sat i pol i već sam sad jako vezan za likove i njihove priče.

9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 20 Apr 2016, 23:19

Otišla druga epizoda :kokicarenje:

Part II: On the Trail - onaj osjećaj kad znaš da si nakon druge epizode zavolio seriju. Da vidim otkuda krenuti s ovom epizodom. Ovo je bila nevjerojatna epizoda. I ono kad sam rekao da ima realističnost Deadwooda, sad se pokazalo zbog nekih nasilnih scena koje nismo nikad vidjeli u starim klasičnim westernima. Ovo je bila brutalna revenge epizoda. Toliko je likova, teško je sve složiti. Gus (Duvall), Woodrow (Lee Jones) i ekipa su stigli u San Antonio u potrazi za novim kuharom. Ima odlična scena u baru kad mrzovolnji barmen ne želi natočiti piće njima dvojici pa ga Gus tako opali po nosu i sa pištoljem okrene mu glavu prema iza da vidi sliku koja stoji na zidu i na toj slici vidimo Gusa i Woodrowa :D i Gus mu kaže malo poštovanja. S tom scenom se još više vidjelo kakvu reputaciju imaju.

Ali razgovori između njih dvoje su fantastični. Puni života, toliko se može naučiti, a tek razgovor između Gusa i Lorene (Diane Lane). E tu priča počinje kad dolazi Indijanac zvani Plavi Patak, stari neprijatelje Gusu i on otme Lorenu pa se epizoda pretvara u osvetu. Gus dolazi do Woodrowa i ekipe te im sve govori da je Plavi Patak došao i oteo. Kako su se odmah digli jer svi znaju za Plavog Patka. Gus je sam krenuo...

Druga priča u epizodi je July (Chris Cooper) koji je sa svojim sinom koji mu ustvari nije sin, ali mu je oženio majku u potrazi za Jakeom, ali nailaze na Roscoea (Barry Cobin iliti ga Maurice iz Života na Sjeveru), a "sin" mu kaže da je njegova majka krenula u jedan gradić u potrazi za svojim mužem ono od nikud i sad se July odlučio da krene za njom da joj pomogne, ali u međuvremenu susreću Gusa koji lovi Plavog Patka.

Tu počinje treća priča i sukobi. Prije toga se Gus suočio sa dosta neprijatelja kojima je Plavi Patak naredio jer ima Lorenu i rekao im ubijte starca i dobit ćete kurvu i konje. Ali Gus je preiskusan i prvo je bježao od njih jer se nigjde nije mogao sakriti i onda dolazi scena koju prije nikad nisam vidio u western filmovima. Gus je našao malu udubinu i brzo ubija svojeg konja da bi mu bio bunker i sad su mu neprijatelji na čistom te ih ubije četvoro dok četvoro ostalih bježe i naprave svoj bunker. Rani jednog i na kraju pobjegnu natrag kod Plavog Patka.

I onda završnica čisti šok. Nisam mogao vjerovati. Gus je sad sa Julyom, Roscoem, malom djevojčicom i sa "sinom" od Julya. Sve im objasni i July odluči ići s njim se obračunati iako nikad nikoga nije ubio, a July i Roscoe su osobe koje su onako plašljive, ali normalne i dobre osobe. July ode s njima, ali Gus ih sve brzinski riješi i spasi Lorene dok je Plavi Patak pobjegao odavno ili nije...

Kako je July s njima otišao dolje niz planinu, Plavi Patak je došao gore i čisti šok mi bio kad je ubio Roscoea, malu djevojčicu i "sina" od Julya nisam mogao vjerovat kako jedna topla ljudska serija se naglo pretvara u nasilnu. Vrhunski napravljeno. Tu ih zakopaju i razdvoje se. July na svoju stranu, a Gus sa sa Lorenom natrag do Woodrowa i ekipa jer moraju u Montanu.

Ma joj, toliko se toga izdešavalo. Nema praznih scena, sve je tako dobro napravljeno.

9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Wheel Smith » 21 Apr 2016, 04:09

počeo i ja i zasad jre kako se i sjecam - odlično
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 22 Apr 2016, 17:59

Otišla treća :kokicarenje:

Part III: The Plains - Gus se vratio sa Lorene i sad mogu nastaviti prema Montani, ali Jake se udružio sa odmetnicima i to mu je bio krivi potez jer su ubili neke ljude, uzeli im konje i još zapalili dvoje farmra iako Jake nije sudjelovao u svemu tome već onaj vođa, a Jake je mogao samo gledati kako ubijaju. Krivi potez.

Deets (Glover) otiđe provjeriti tragove i kad se vratio, rekao je Woodrowu i Gusu da su to tragovi Jakeovog konja. Nitko nije želio vjerovati u to, ali tako je bilo. Kad su ih našli, razoružali su ih i objesili. Stavili ih na konje, četvoricu njih i na kraju ostavili Jakea. Oprostili se iako je Jake rekao da nije kriv, ali 5 ubojstva se dogodilo i nije otišao od njih. Bio je jako emotivan rastanak i kad je obješen, pogledi Gusa, Woodroa i ostalih su dovoljno govorili.

Druga priča je da je od Julya žena otišla prema gradu Ogallah, ali prije toga došla je na neki ranč, a na tom ranču je Clara (A. Huston), žena o kojoj je Gus govorio. Tamo je ona rodila i otišla u Ogallah. U međuvremenu dolazi July na taj ranč, vidi svog rođenog sina i uputi se prema gradu u potrazi sa svojom ženom koja je ostavila prvo ono svoje dijete koje je ubijeno i sad novorođeno dijete samo da bi došla do svog prvog muža koji će uskoro visiti. To July saznaje i na kraju odlazi. Nevjerojatno pokvarena žena iako misli mda toga nije svjesna, a na kraju su je ubili indijanci Siouxi.

July dolazi natrag na ranč kod Clare, a zatim dolaze Gus, Woodrow i ekipa te se Clara i Gus poljube jer se nisu vidjeli 16 godina. Tu Gus vidi i Julya kojeg je upoznao prije nego što mu je Plavi Patak ubio sina i prijatelja.

Malo odlaze u grad i tamo nastane sranje i po prvi puta vidimo Woodrowa u akciji kada jedan tip počne tuči Newta (njegovog sina) i onda ga je Woodrow skoro ubio. Baš odlična scena i jedva sam čekao da ga Gus ili Woodrow dočepaju.

Kasnije na ranču Lorenne odluči ostati i pomoći Clari oko djece, a tamo je i July. Gus, Woodrow, Newt i ekipa odlaze prema Montani, gdje su se i uputili. To ćemo sve vidjeti u finalu.

9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 23 Apr 2016, 00:37

Otišla zadnja epizoda.

Part IV: Return - nekoliko puta su mi suze išle na ovu epizodu. Ekipa nastavlja put dok Gus i Pi odlaze po bikove dosta dalje od ekipa koja se ulogorila. Kako love bikove, napadnu ih skupina indijanaca i rane Gusa sa dvije strijele u nogu dok Pia upucaju u rame. Gus i Pi pobjegnu te se smjest u neku rupu dok ih Indijanci čekaju. Na svu sreću, počinje kiša, grmljavina i rijeka se digne. Gus kaže Piu da otiđe do Woodrowa i ekipa po pomoć. Pi je otišao pomoću rijeke, ali Gus nije mogao čekati i otiđe sam jedva hodajući, ali ga na kraju spasi jedan starac.

Gus se budi u jednom gradu i tamošnji doktor mu je odrezao jednu nogu i kaže mu da mu treba i drugu jer će inače umrijeti. Gus mu kaže da ne, ni pod kojim slučajem. Woodrow je već za sve to saznao i dolazi do Gusa te po posljednji put popiju čašu viskija pričajući o starim danima i zašto Gus neće dopustiti da mu odrežu drugu nogu. To je ponos i jednostavno ne želi. Jako emotivan rastanak dvojice prijatelja koji jašu zajedno desetljećima.

Woodrow i ostatak ekipa nastavljaju i dolaze u Montanu. Naprave ranč i Woodrow naredi Newtu svojem sinu da je sad glavni. Tu je isto emotivan rastanak jer Gus je na samrti rekao Woodrowu da želi biti pokopan u Texasu i sad Woodrow mora ići skroz natrag do doma da bi ga pokopao, ali prije dolazi do Clare, Lorene i ostalih da se oproste sa već preminulim Gusom. Tu se vidjelo koliko je Woodrow odlučan da svojeg prijatelja odnese tamo gdje je on tražio. Zakopa ga na tom mjestu i vratio se u usamljenu golubicu. Grad je inače bio napušten, a sad još više. Dočekao ga je novinar da ga pita o njegovim putovanjima, o Gusu, kako su lovili inidijance, bandite u svoje vrijeme, ali Woodrow samo odmahne rukom i odlazi.

Savršeno finale vrhunske mini serije. Pamtit ću je zauvijek.

10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Ash_Williams » 23 Apr 2016, 21:58

najbolja serija ikad za mene, pratio sam to uz starog davno i bio oduševljen.

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Michel » 23 Apr 2016, 22:51

:prayer:

Image

A glumio u apokalipsi, kumu i još dosta odličnih filmova.
Image

:prayer: :supz:
Image

I meni najdraža kada Gus priča Lori o životu.

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Decadentor » 23 Apr 2016, 23:28

Nisam ljubitelj westerna, no nakon sto odgledam besmrtne western klasike bacam se na ovo
Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Lonesome Dove (TV Mini-Series 1989)

Post by Wheel Smith » 24 Apr 2016, 01:44

Image
:supz: :supz:

Post Reply