HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by dr_gonzo » 11 Oct 2011, 13:45

Hrvatski kraljevi, dokumentarno-igrana serija

Trailer...
Fotke su nastale tijekom snimanja gdje smo ja i ekipa malo hvatali ugođaj 'ratnika':

Image

Serija Hrvatski kraljevi specifičan je igrano-dokumentarno-obrazovni projekt, od sedam 50-minutnih epizoda u proizvodnji Hrvatske televizije. Vratit ćemo se u jedno od najzanimljivijih razdoblja hrvatske povijesti - od doseljenja u 7. stoljeću, pa do kraja narodne vladarske dinastije Trpimirovića (oko 1100. godine). U ovoj jedinstvenoj seriji hrvatski vladari Trpimir, Tomislav, Stjepan Držislav, Petar Krešimir IV, Zvonimir i mnogi drugi prvi puta će dobiti lica i karakter.

Nakon podužeg odgađanja, HRT uskoro kreće sa emitiranjem sedmodijelne dokumentarno-igrane serije Hrvatski kraljevi, autora Domagoja Burića, koja će po prvi put na impresivan način dočarati slavno razdoblje hrvatske povijesti iz doba narodnih vladara. Prikazivanje serijala počinje 14.10. (petak ) na HRT 1 u 20:10h.
U ovoj jedinstvenoj seriji hrvatski vladari Trpimir, Tomislav, Stjepan Držislav, Petar Krešimir IV., Zvonimir i mnogi drugi prvi put će dobiti lica i karakter. Hrvatski će gledatelji prvi put moći vidjeti velike ranosrednjovjekovne bitke Hrvata protiv Bugara, Bizanta, Saracena i Mađara, te krunidbe hrvatskih kraljeva.

Image

Za potrebe serije, prvi put u povijesti u cijelosti je rekonstruirana hrvatska kraljevska kruna, također prvi put u znanstvenoj i kulturnoj povijesti Hrvatske napravljene su vjerne rekonstrukcije starohrvatskih crkvi u prirodnoj veličini te glasoviti kneževski i kraljevski kameni natpisi u svojem izvornom, odavno izgubljenom obličju, što je kulturološki pothvat koji daleko nadmašuje granice pukog filmskog ili dokumentarističkog pristupa.
Svrha ovog projekta jest, uz to što će biti umjetnički dragulj, stvoriti dugotrajno obrazovno štivo za sadašnje i buduće naraštaje. Serija Hrvatski kraljevi postavlja i nove, vrlo visoke standarde filmsko-dokumentarne produkcije, koju je čak i glasoviti BBC dosezao u samo iznimnim slučajevima.
U seriji je korištena najmodernija kompjutorska 3D tehnologija (umnožavanja vojski, izrade zgrada, brodova i sličnih objekata), izrađeno je nekoliko stotina povijesnih kostima, napravljena su cijela izvorna srednjovjekovna sela u Lici i Zagvozdu, a korištena je HD te HD high-speed tehnologija snimanja.
U izradi serije sudjelovalo je gotovo tisuću ljudi, što je čini najvećim projektom u novijoj povijesti HRT-a. Iznimnost ove činjenice sastoji se, među ostalim, i od toga što je HRT na ovaj način učinio velik iskorak, budući da su veliki projekti dosad bili redovito dramskog, zabavnog ili sportskog karaktera, dok su Hrvatski kraljevi prije svega obrazovni projekt.

(preuzeto sa www.stripovi.com / autor posta: dsormaz1)

Image

ZANIMLJIVOSTI:

- Za potrebe serije prvi put u povijesti u cijelosti je rekonstruirana hrvatska kraljevska kruna.
- Prvi put su napravljene vjerne rekonstrukcije starohrvatskih crkvi u prirodnoj veličini, te glasoviti kneževski i kraljevski kameni natpisi.
- Sagrađeno je srednjovjekovno selo podno brda Zir u Lici. Napravljeno je dvadesetak kuća od drveta i zemlje.
- Uz pomoć kompjutora u seriji će biti prikazano 6 potpuno razrađenih bitki i opsada. Gledatelji će moći vidjeti veliku bizantsku vojsku kako stupa kroz Hrvatsku, sukobljene vojske Ljudevita Posavskog i kneza Borne, vojsku kralja Tomislava kako nanosi težak poraz Bugarima.
- Isto tako izrađene su i čitave flote: franačko-bizantsko-slavenska flota pod zidinama arapskog Barija, te flote ratobornog hrvatskog kneza Domagoja i velikoga kralja Petra Krešimira IV.

U igranim dijelovima sudjeluju samo naturščici, i to članovi ekipe ove serije.

Image

Scenarist i redatelj Hrvatskih kraljeva Božidar Domagoj Burić skladao je glazbu za seriju i sam ju izveo.
U proizvodnji je sudjelovalo gotovo tisuću ljudi.
Scenarij: Božidar Domagoj Burić

Image
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Victor Crowley » 11 Oct 2011, 13:53

Uf jedva čekam ovo :supz:

Svakako sam profesor povijesti :zubifale:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by elrania » 11 Oct 2011, 14:34

gonzo, jel ti ovo stari na 3. slici? :D sjećam se da je bilo tih nekih slika tu još davno :)


nisam ni skužila da je to to vaše, kad je na tvu bila najava. bacim oko svakako, ak će bit prilike dokopat se televozira u terminu emitiranja!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by dr_gonzo » 11 Oct 2011, 15:50

elrania wrote:gonzo, jel ti ovo stari na 3. slici? :D sjećam se da je bilo tih nekih slika tu još davno :)


nisam ni skužila da je to to vaše, kad je na tvu bila najava. bacim oko svakako, ak će bit prilike dokopat se televozira u terminu emitiranja!
Jeste to je moj stari an slici br. 3 :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Asfodel » 11 Oct 2011, 16:08

A i ti si na predzadnjoj

(ako se ne varam :lol: )
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Josef K » 11 Oct 2011, 19:35

2 bratiča i stric mi glume u tom :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Oct 2011, 23:51

Asfodel wrote:A i ti si na predzadnjoj

(ako se ne varam :lol: )
Pogodak u sridu... :partyman:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by dragonheart » 18 Oct 2011, 15:03

Niko ne komentira,al evo - meni bilo jebeno !!!
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by john_constantine » 18 Oct 2011, 15:16

a išao mi pomalo na živce onaj slow motion prije egzekucije, ali pravi spektakl. Tek intro. Ali nisam previše gledao. Imaju budžet za takve stvari, a ne mogu staviti titlove za nagluhe kojih ima 10 000 u Hrvatskoj jer bi to bio preveliki trošak. Preživjeti ću.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Asfodel » 18 Oct 2011, 19:54

Vidjela sam (impresivne) isječke u dnevniku, ali konkretno epizodu nisam mogla vidjeti, jer me nije bilo doma...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Victor Crowley » 18 Oct 2011, 19:54

Treba li ti link za torrent?

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Sammy » 18 Oct 2011, 23:59

gledali smo pod povijesti, krvavo i sviđa mi se :)
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by Asfodel » 19 Oct 2011, 14:53

Victor Crowley wrote:Treba li ti link za torrent?
Tek sad vidim. Hvala, al ne treba, u međuvremenu sam se sjetila da hrt-ovi proizvodi uvijek završe na jubitou (što mi je bilo iznimno važno za Direkt/Mijenjam svijet/kakoveć zbog nečega :mrgreen: )

Uglavnom, pogledala sam tamo i impresionirana sam 8)

Uvodna špica je vrh :prayer: nemam riječi..


A bogme nije ni knez Borna za bacit :oops: Još kad piči na konju. S mačem. Damn.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by dragonheart » 20 Oct 2011, 15:56

Ugl.svi se slažemo da je ovo neš najbolje od Hrvatske produkcije unazad jako jako dugo vremena ? :)
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: HRVATSKI KRALJEVI - dokumentarna serija

Post by elrania » 21 Oct 2011, 20:38

evo, baš gledam malo i slušam koliko mi udaljenost od tva to omogućuje i super je :D

Post Reply