Crtići naše mladosti...

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Crtići naše mladosti...

Post by dr_gonzo » 20 Jan 2011, 03:39

Možda najlegendarniji crtani film svih vremena. Ne samo da je popularan bio u ex Yugi nego i u drugim zemljama poput Kine, Koreje, Japan, Venezele...

Jeben mu čak su i moji starci ovo gledali....a to sve govori kakav je klasik.

:supz: Pluk naufragé de l'espace :supz:

Image

PLOT:
"- Somewhere in the galaxy, a spacecraft, "Le Cosmos," rushes around in interstellar space, pursued by mysterious vehicles. Pestered and encircled, the spacecraft falls into its enemies' hands. Only a strange being, a robot, succeeds in releasing itself from this infernal mastery.
Lost in the galaxy, Pluk, the space castaway, directs itself toward the nearest planet: Earth.

On this planet lives Niki, a boy genius, who's passionate about science fiction and astronautics.
That day, full of enthusiasm, he explains to his girlfriend Babette and his smart dog Jupiter that he has built a craft to traverse space to research new planets. Just at this point, Pluk suddenly introduces itself to Niki.

Pluk, an extraterrestrial robot endowed with extraordinary strength, assists its new friends and allows Niki's spacecraft, "l'Arago X-001," to propel itself into space. In exchange, it asks Niki to help it find its spacecraft "Le Cosmos."
Chased by a mysterious vehicle, "Le Vautour," our friends are obliged to land on the Red Planet. Attracted by a mysterious force, they are made prisoners inside this phantom vessel.
Jupiter delivers them, endangering its life, while destroying the conducting brain, neutralizing forever "Le Vautour," which then explodes.

Once again in space, Niki, Babette, Pluk and Jupiter don't have time to rejoice at this deliverance. Their spacecraft gives distress signs, orders are no longer replied to, and the spaceship is inexorably drawn toward a strange planet, the Green Planet.
The crew of the spacecraft is in danger of being crushed against the ground. Niki offers courageously to go out into space to place parachutes to slow down their fall.
The spacecraft, thanks to Niki, makes a soft landing on the ground of this inhospitable planet. But Niki is blown away by the wind, and his friends leave to do his research.

Niki is imprisoned by the inhabitants of the planet: bloody and voracious beings called Strions.
In a cave laid out in a laboratory, Niki is rediscovered in extremis. As a ruse, Pluk and its friends succeed in embarking in their spacecraft.
A battle breaks out in space, but "l'Arago X-001" gets away from the Strions.
It's now that "Le Cosmos" is pinned down. After contacting its crew, our friends agree to follow it, but they fall in a trap and are thrown in prison.

Judged in front of the Grand Manitou (Big Manitou), they are condemned to torture by laughter.
Delivered in time, they recover "Le Cosmos," and the two spacecraft sail together towards Plukastre, the homeland of Pluk, where they are given a celebration with all the honors."



Image
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Crtići naše mladosti...

Post by metallicat » 20 Jan 2011, 19:08

ček, što nije bio topic već o ovome? znam da sam se raspisala :lol:
edit: viewtopic.php?f=11&t=1061&hilit=yugonostalgija
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 20 Jan 2011, 23:33

Jeste ali ovo je topic samo za crtiće bez serija i filmova i drugih pratećih sadržaja...

Mislio sam da stavljamo malo informacija i slikica...tek tako da se neki mogu orjetnirati ako ih znaima kakav crtić iz dijetinstva...

Ovaj Pluk je kod moje ekipe uvijek bio Tu Tn pa sam ga tek jučer uspio naći
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Jane Doe » 21 Jan 2011, 12:54

ovaj Pluk mi jako poznato izgleda. mora da sam bila jako jako mala jer se ne sjećam da sam ga gledala, al kad vidim ove slikice čini mi se da ipak jesam.
dobra tema, čini mi se da bi se mogli raspisat ovdje jer smo stvarno imali sreće da dok smo bili klinci da smo imali prave crtiće, a ne ova :shajse: što danas djeca gledaju :facepalm:
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Decadentor » 21 Jan 2011, 17:47

Jane Doe wrote:ovaj Pluk mi jako poznato izgleda. mora da sam bila jako jako mala jer se ne sjećam da sam ga gledala, al kad vidim ove slikice čini mi se da ipak jesam.
dobra tema, čini mi se da bi se mogli raspisat ovdje jer smo stvarno imali sreće da dok smo bili klinci da smo imali prave crtiće, a ne ova :shajse: što danas djeca gledaju :facepalm:
ko kaze da su danas crtici losiji??? i zasto??

Meni se na neki nacin cine zanimljiviji i "inteligentniji" al opet nemogu generalizirat jer nisam pogledo ni puno novih ni puno starih...
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Decadentor » 21 Jan 2011, 17:47

Jane Doe wrote:ovaj Pluk mi jako poznato izgleda. mora da sam bila jako jako mala jer se ne sjećam da sam ga gledala, al kad vidim ove slikice čini mi se da ipak jesam.
dobra tema, čini mi se da bi se mogli raspisat ovdje jer smo stvarno imali sreće da dok smo bili klinci da smo imali prave crtiće, a ne ova :shajse: što danas djeca gledaju :facepalm:
ko kaze da su danas crtici losiji??? i zasto??

Meni se na neki nacin novi crtici cine zanimljiviji i "inteligentniji" al opet nemogu generalizirat jer nisam pogledo ni puno novih ni puno starih...
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Crtići naše mladosti...

Post by john_constantine » 21 Jan 2011, 17:50

Decadentor wrote:
Jane Doe wrote:ovaj Pluk mi jako poznato izgleda. mora da sam bila jako jako mala jer se ne sjećam da sam ga gledala, al kad vidim ove slikice čini mi se da ipak jesam.
dobra tema, čini mi se da bi se mogli raspisat ovdje jer smo stvarno imali sreće da dok smo bili klinci da smo imali prave crtiće, a ne ova :shajse: što danas djeca gledaju :facepalm:
ko kaze da su danas crtici losiji??? i zasto??

Meni se na neki nacin novi crtici cine zanimljiviji i "inteligentniji" al opet nemogu generalizirat jer nisam pogledo ni puno novih ni puno starih...
ja kažem... Meni je sve to postalo neprobavljivo. Čak i oni na Cartoon network gdje je vrlo malo izuzetaka. Crtići 80 - tih su bili najbolji - muzika, akcija, cool likovi, čudovišta, akcija i što sve. Možda nisu bili inteligetni, ali su u svakom slučaju bili zabavni i starijima, za razliku od danas...
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Wendigo » 21 Jan 2011, 17:52

john_constantine wrote:
Decadentor wrote:
Jane Doe wrote:ovaj Pluk mi jako poznato izgleda. mora da sam bila jako jako mala jer se ne sjećam da sam ga gledala, al kad vidim ove slikice čini mi se da ipak jesam.
dobra tema, čini mi se da bi se mogli raspisat ovdje jer smo stvarno imali sreće da dok smo bili klinci da smo imali prave crtiće, a ne ova :shajse: što danas djeca gledaju :facepalm:
ko kaze da su danas crtici losiji??? i zasto??

Meni se na neki nacin novi crtici cine zanimljiviji i "inteligentniji" al opet nemogu generalizirat jer nisam pogledo ni puno novih ni puno starih...
ja kažem... Meni je sve to postalo neprobavljivo. Čak i oni na Cartoon network gdje je vrlo malo izuzetaka. Crtići 80 - tih su bili najbolji - muzika, akcija, cool likovi, čudovišta, akcija i što sve. Možda nisu bili inteligetni, ali su u svakom slučaju bili zabavni i starijima, za razliku od danas...
potpis. na neki način mi je žao današnje djece jer ne znaju za toma i jerrya, masters of the universe, štrumfove, bipsiće i još dosta toga. :?
danas im se nudi samo japanska epilepsija i povremeno neki bedasti "glineni" crtić.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Decadentor » 21 Jan 2011, 17:55

ne sjecam se osamdesetih :mrgreen: a toma i jerrya te one kalsicne disneyeve likove nisam nikad volio....
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Crtići naše mladosti...

Post by john_constantine » 21 Jan 2011, 18:02

Decadentor wrote:ne sjecam se osamdesetih :mrgreen: a toma i jerrya te one kalsicne disneyeve likove nisam nikad volio....
niti ja... ali toma i jerrya uvijek mogu gledati. Ali ne podnosim više tu novu verziju od gusara do svemira... to mi jednostavno više nije to, kao i ona detektivski animirani s micom macom i ptičicom... glupost.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Asfodel » 21 Jan 2011, 18:38

Nema do klasika, ovo danas je preinteligentno, prekomplicirano ili jednostavno prečudno. Gdje je nevinost?

..ah, vrijeme nosi svoje, to je normalno. Jel uopće mudro današnjem djetetu pustiti Tom&Jerry ako uzmemo u obzir da mi kad smo ga gledali nismo imali iPod, osobni laptop i već sedmi mob po redu. Ne želim znati kako će crtići izgledati poslije :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Crtići naše mladosti...

Post by remike2 » 21 Jan 2011, 19:23

Meni isto današnji crtići su jako loši i neprobavljivi, stari crtići su jednostavno prava stvar za sva vremena, već spomenuti Tom & Jerry, osobno su mi veoma dragi i Conan, Johnny Quest, Wacky Races, Huckleberry Finn, Fangface, itd...
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Crtići naše mladosti...

Post by john_constantine » 21 Jan 2011, 19:31

ma ja sam obožavao ovaj crtić Biker Mice from Mars, s jednim od najboljih introa ikad.

Intro

Image

A nova verzija mi se nije pretjerano dopala...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 22 Jan 2011, 23:05

Koliko vidim današnje crtiće jedino održavaju DC i Marvelovi likovi, te poneki nezavisni genijalac.
Moram priznati da od crtića za današnju djecu jedino mogu proći Pokemoni i Dragon Ball Z..

Kompjuteri su uništili crtiće (ovdje mislim na animacije koje se većinomr ade preko kompa)..
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Crtići naše mladosti...

Post by Andrej » 11 Feb 2011, 15:21

Nisu danas crtaći lošiji nego se jednostavno ne prave za decu.
Većina se prave za matore magarce kao što smo mi i sadrže gomilu ironije, crnog humora, simbolike i insinuacija.
Klincima je ostalo da gledaju neku kvrgavu prasad, ostatke teletabisa itd, ili da se na silu smeju i doživljavaju epileptične napade gledajući moderne crtaće u kojima se smenjuju 50 kadrova u sekundi.
Jedino se ne slažem sa stavom kako smo mi normalniji i bolji jer smo odrasli na Oldschool štivu.
Jeste..gledali smo Tom&Džerija, Smogovce, Branka Kockicu, Opstanke, sav taj divan obrazovni program program i trebalo nam je pet i po sekundi da počnemo jedni drugima zarđalim ekserima kopati oči.
We're all mad here...

Post Reply