Page 1 of 3
Boardwalk Empire (2009)
Posted: 16 Dec 2010, 19:46
by Bub
Storyline:
Chronicles the life and times of Nucky Thompson, the undisputed ruler of Atlantic City, who was equal parts politician and gangster.
Genre:
Crime | Drama
Creator:
Terence Winter
Producers:
Terence Winter
Martin Scorsese
Mark Wahlberg
Tim Van Patten
Stephen Levinson
Cast:
Steve Buscemi
Michael Pitt
Kelly Macdonald
Michael Shannon
Shea Whigham
Aleksa Palladino
Michael Stuhlbarg
Stephen Graham
Vincent Piazza
Paz de la Huerta
Michael Kenneth Williams
Anthony Laciura
Paul Sparks
Dabney Coleman
TRAILER
OFFICIAL SITE
IMDB
WIKIPEDIA
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 18 Dec 2010, 15:39
by Bub
Pogledao pilot i ovo je jedna fuckin' pre odlična serija. Tko voli vrijeme prohibicije, gangstera, mita, korupcije etc...preporučam ovu seriju. Sve je odlično napravljeno od radnje do štiha 20, 30 godina, Buschemi je odličan u seriji, a i naravno ipak su kreatori ove serije što su radili Sopranose plus još Scorsese ima prste u ovome. Nemam ni jednu jedinu zamjerku kako su likovi i njihovi karakteri odrađeni, perfektno. Malo sam bio skeptičan prema ocjeni koja je trenutno na IMDb-u (9), ali opravdava...pilot je za 10.
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 19 Dec 2010, 01:23
by Info
Pilot je odličan, ali po meni svaka epizoda ide prema dole. I dalje je to jako dobra serija, ali nažalost nije ispunila moja očekivanja.
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 19 Dec 2010, 10:22
by remike2
Kreatori Sopranosa + Scorsese, tematika je odlična, ovo će se definitivno gledati, ide na listu za skidanje pa kad bude vremena bude se krenulo.

Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 19 Dec 2010, 10:26
by Bub
Info wrote:Pilot je odličan, ali po meni svaka epizoda ide prema dole. I dalje je to jako dobra serija, ali nažalost nije ispunila moja očekivanja.
Pogledao sam i drugu i nije ni trunku lošija od prve, a vidjet ćemo...ja zato i ne gotivim serije rijetko koje gledam baš zbog tih stvari, što brzo opadnu i odu u krivom smjeru u kojem je počela, nadam se da s ovom neće biti tako, jer je tematika kakvu volim.
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 19 Dec 2010, 19:25
by Bub
@Info meni serija uopće ne opada, evo pogledao 3. i 4. epizodu i baš sam zadovoljan raspletom događaja, baš ima odličan tok i da još jednom pohvalim štih 20., 30. godina koji je super dočaran.
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 20 Dec 2010, 14:14
by Bub
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 24 Dec 2010, 23:21
by Bub
Pogledao cijelu prvu sezonu i imam samo riječi hvale, odlično...ne mogu dočekat sljedeću sezonu.
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 09 Jan 2011, 13:29
by Bub
Što nitko baš ne voli ovakvu tematiku?
remike2 tebi će se ovo svidjet garant pošto voliš takove slične filmove. Ne mogu ništa naći kad počinje druga sezona.

Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 09 Jan 2011, 14:05
by john_constantine
Gledati će se.

Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 09 Jan 2011, 15:45
by Scarface
Ja san ovo pogleda čim je svaka epka izlazila, serija je kvalitetna, al to san očekiva, pa me i nije posebno impresionirala.
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 09 Jan 2011, 16:50
by cbv
Upravo sam sada zavrsio skidanje,cim uhvatim vremena pocinjem sa gledanjem. Izgleda mi zanimljivo.

Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 09 Jan 2011, 20:38
by remike2
Bub wrote:Što nitko baš ne voli ovakvu tematiku?
remike2 tebi će se ovo svidjet garant pošto voliš takove slične filmove. Ne mogu ništa naći kad počinje druga sezona.

Svakako volim takvu tematiku, ma moram se natjerati skinuti i uhvatiti vremena pa krenuti gledati, u svakom slučaju ko što je već rečeno: izgleda jako zanimljivo.

Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 11 Jan 2011, 17:13
by dragonheart
Počeo sam gledat i pogledao sam 6 epizoda,a za tih 6 mi je trebalo oko 10 dana,što i nije nešto jer supernatural,spartacus,dexter se udahne sezona u 2 dana.Nisam baš impresioniran,nema mi neke radnje,mada Buscemi mi rastura,dok mi je lik koji glumi caponea epic fail....
Re: Boardwalk Empire (2009)
Posted: 11 Jan 2011, 18:13
by Bub
Vidiš ove serije što ti pogledaš sezonu u 2 dana i za kojima svi plaze, mene ne impresioniraju kao ni tebe ova, kako kažu "o ukusima se ne raspravlja, nego diskutira". Meni jednostavno više ne klikne kad gledam takve neke supernaturalne serije. Kako vrijeme prolazi više sam nekako za drame i dobre trilere, mada sam ih uvjek volio, a ovo je crime/drama serija i psihičke igre ljudi koje obožavam, a ne neku kamehamehu gledat što mi je bezveze.
Za ovu seriju ipak treba malo poznavati američku povijest, ratovi, imigracija, rasizam, rivalstvo između republikanata i demokrata, kakvi su bili gradovi u ono vrijeme, gangstere koje su fenomenalno spojili u seriji. Capone kojeg glumi Stephen Graham, koji je prije svoga početka vladanja radio za Torria i bio takav kako ga je odglumio "bahati seronja" i baš je dobro to odradio, Lucky Luciano i njegov šef Rothstein koji su itekako poznati javnosti zbog svojih djela...btw svima kojima sam preporučio ovu seriju su oduševljeni. Radnja? Ako ova serija nema radnju onda ja stvarno ne znam.
