Columbo

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Columbo

Post by Jandra » 21 Feb 2010, 13:24

Columbo is an American crime fiction TV series, starring Peter Falk as Lieutenant Columbo, a homicide detective with the Los Angeles Police Department. It was created by William Link and Richard Lederer. The show popularized the inverted detective story format. With the exception of a couple of special episodes with added twists, almost every episode began by showing the commission of the crime and its perpetrator. Thus there is no "whodunit" element. The plot mainly revolves around how the perpetrator, whose guilt is known, would finally be exposed and arrested. The show's creator once referred to it as a "howcatchem".

IMDB
DVD Trailer




Cudno kako nema vec otvoren topic. Čujem da se mnogima ne sviđa zbog toga što se odmah zna ko je ubojica al serija je stvarno špica :lol:. Sijećam se da sam ga gledao kad sam bio manji i nisam propuštao epizodu. Počeli su puštat 8. sezonu na RTL-u. Baš mi se dobro prisjetit dobrog, starog i nevjerojatno simpatičnog Columba u zgužvanom baloneru :D. Što vi mislite?
Last edited by Jandra on 21 Feb 2010, 18:57, edited 1 time in total.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Columbo

Post by john_constantine » 21 Feb 2010, 13:38

ja spadam u one koji baš ne vole seriju - "koja je svrha gledati uopće kada već u prvoj minuti znaš tko je ubojica?". A glavni lik Columbo mi je oduvijek išao na živce, zna tko je ubojica i previše razvlači kroz 72 minute epizode koliko traje... A nešto sam čuo da ima stakleno oko?
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Columbo

Post by filmofil » 21 Feb 2010, 14:16

ja sam prije mislio da su to filmovi, a ne serija (zbog trajanja)

sjećam se da je na HRTu bio svaki dan popodne jednog ljeta i gledao sam ga kad god sam mogao...nažalost, ne pamtim skoro ništa, samo flešbekovi iz random epizoda
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Columbo

Post by john_constantine » 21 Feb 2010, 14:47

filmophil wrote:ja sam prije mislio da su to filmovi, a ne serija (zbog trajanja)
+ 1
Michel puši karu.

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: Columbo

Post by Jandra » 21 Feb 2010, 15:21

john_constantine wrote:ja spadam u one koji baš ne vole seriju - "koja je svrha gledati uopće kada već u prvoj minuti znaš tko je ubojica?". A glavni lik Columbo mi je oduvijek išao na živce, zna tko je ubojica i previše razvlači kroz 72 minute epizode koliko traje... A nešto sam čuo da ima stakleno oko?
Razvlači 72 minute jer nema dokaza da ga optuži. Oko je izgubio kad mu je dijagnosticiran tumor na desnom očnom živcu, mislim.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Columbo

Post by john_constantine » 21 Feb 2010, 15:52

Jandra wrote:
john_constantine wrote:ja spadam u one koji baš ne vole seriju - "koja je svrha gledati uopće kada već u prvoj minuti znaš tko je ubojica?". A glavni lik Columbo mi je oduvijek išao na živce, zna tko je ubojica i previše razvlači kroz 72 minute epizode koliko traje... A nešto sam čuo da ima stakleno oko?
Razvlači 72 minute jer nema dokaza da ga optuži. Oko je izgubio kad mu je dijagnosticiran tumor na desnom očnom živcu, mislim.
je, znam, ali predugo to traje, pa mi je uvijek bilo zamorno... Da traje pola sata, onda bi savršeno pasalo.
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Columbo

Post by A$H » 21 Feb 2010, 16:12

Jandra..pogledaj pravila i dodaj u prvi post sto fali..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Columbo

Post by Scarface » 21 Feb 2010, 18:16

Dobra serija, mada je previše toga snimljeno, pa je u zadnjim epizodama već dosadna. Smisao toga da ubojicu znaš odma je da se staviš u njegovu ulogu i da te i poput samog negativca u seriji Columbo živcira svojim namjernim nerviranjem i preispitivanjem činjenica. Odličan kut za gledanje krimića.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Columbo

Post by Wendigo » 25 Feb 2010, 17:28

serija mi je iritantna, a glavni lik još više..
dođe mi da ga išamaram nogom kad počne gnjaviti, piti krv sa pitanjima i kak ghost kaže "namjernim nerviranjem". :lol:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Columbo

Post by HorrorHR » 25 Feb 2010, 22:59

čekam tren da kupim neki masovni box set ovoga :mrgreen:

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: Columbo

Post by Jandra » 26 Feb 2010, 09:19

To sam i ja mislio. Bilo bi dobro da izađe.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Columbo

Post by Jane Doe » 06 Oct 2010, 16:56

jako dobra serija. lik mi je prebrutalan i totalno uživam dok ljudima krv pije na slamku, pravi se ko fol malo mutav i sve jebe u mozak. :supz:
mislim da je neki drugi glumac, nebi mi serija bila toliko dobra
Image

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Columbo

Post by remike2 » 06 Oct 2010, 17:05

Wendigo wrote:serija mi je iritantna, a glavni lik još više..
dođe mi da ga išamaram nogom kad počne gnjaviti, piti krv sa pitanjima i kak ghost kaže "namjernim nerviranjem". :lol:
+1.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Columbo

Post by HorrorHR » 25 Oct 2011, 01:24

Ja sam HorrorHR i ovo je moj guilty pleasure

Image

Image

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

87 sati Columba, ne znam ostalo mi nekako drago iz mlađih dana :D

:kokicarenje: :kokicarenje: :kokicarenje: :kokicarenje: :kokicarenje:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Columbo

Post by Scarface » 25 Oct 2011, 01:27

Prekrasno!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply