BBC4 - The Century of the Self (Adam Curtis)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Betmen
Posts: 347
Joined: 22 Dec 2006, 18:50

BBC4 - The Century of the Self (Adam Curtis)

Post by Betmen » 04 Jan 2007, 21:00

Najbolji Dokumentarci koje sam pogledao u svoje 23 godine...

O cemu se radi?
Probati cu objasniti ukratko ako je to moguce, al preporucujem da odete na link dole..
Ima 4 dokumentarca koji objasnjavaju zasto je danas zapadno drustvo takvo kakvo je, govori kako je biznis utjecao na razvoj ljudi, kako su se oni promjenili radi nacina na koji se prezentiraju stvari, toliko stvari koje vidite u svakodnevnom zivotu i stvari sa kojima se mozete poistovjetiti. Za sve je kriv Sigmund Freud, jer ljudi su njegove teorije prosirili i koristili za posao, odnosno kako kontrolirati velike mase ljudi jer su prokljuvili sto ih tjera da rade odredene stvari.

Enivej iso sam u mc donalds neki dan, nisam dugo bio. I cekam u redu i vidim bagre kak se guzi za jedan hamburger, i sad dojdem ja na red i prodavacica koja me je posluzivala, vidim nosi uniformicu ali vidis ispod a nosi marte, 5-6 nausnica i bas sam se sjetio ovog dokumentarca. Jer kao punk govori "jebite se " kapitalizmu, a ona radi u jednoj od firmi koja je kroz svijet ima najbolje locirane nekretnine :) I to je ona ironija kako je sve povezano i nemozes im izbjeci, jer sumljam da je ona htjela raditi u mc donaldu kada je po parkicima cugala sa ekipom :) uglavnom zaboravite moje blebetanje i nabavite ovo, jednostavno je prejebeno...


Vise detalja ovdije:
http://www.bbc.co.uk/bbcfour/documentar ... de_1.shtml

Post Reply