Twin Peaks

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Twin Peaks

Post by hitman_4 » 24 Jan 2024, 16:37

top serija ne smije pasti u kvaliteti

zatp meni bez odušeljenja molim nije vrhunska serija. od 12 epizodi 3 budu odlične sve ostalo užas
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Twin Peaks

Post by John_Ryder » 24 Jan 2024, 17:00

hitman_4 wrote:
24 Jan 2024, 16:37
top serija ne smije pasti u kvaliteti

zatp meni bez odušeljenja molim nije vrhunska serija. od 12 epizodi 3 budu odlične sve ostalo užas
ti nisi normalan
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 24 Jan 2024, 21:02

Checkmate - Briggs se vratio, rekao je da je bio u White Lodgeu. James započinje aferu, to je najnezanimljiviji arc. Windom Earl odnio prvu žrtvu 7/10

Double Play - pojava Windoma Earla, meni on uvijek legao em ima kul ime i em je težak protivnik. Leo se probudio i napao Shelly 7/10

Slaves and Masters - Jamesa spašava Donna, kakav je to komad budaletine. Baš čista sapunica. Windom Earle muči Lea, Leo prolazi kroz čitavu seriju katastrofalno a i zaslužio je. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 26 Jan 2024, 19:26

The Condemned Woman - opaka epizoda gdje Josie čudno umire, i bude njezin duh zarobljen u onom namještaju. Pojavljuje se i BOB i patuljak. Audrey upoznaje novog tipa kojeg glumi Billy Zane, a Windom radi planove sa Leom. 7.6/10

Wounds and Scars - od Norme sestra dolazi u grad, Annie za koju svi znamo da će odigrati jednu od ključnih uloga. I normalno, Coop se odmah zaljubljuje a Harry se bori sa gubitkom Josie. 7/10

On the Wings of Love - i s ovom epizodom opet kreće lagano dizanje kvalitete. Početak pokušaj ubojstva Harrija koji se uspijeva izvući. Windom radi plan i vadi karte i čeka Miss Twin Peaks natjecanje, ali epizodu uzimaju Annie i Coop kako divno napisano i kako prekrasnu kemiju imaju zajedno. Power couple :supz: i odlične scene u onoj špilji. 8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 27 Jan 2024, 00:32

Variations and Relations - priprema za natjecanje Miss Twin Peaks. Windom na potezu i polagano čočinje igrati bez pravila 8/10

The Path to the Black Lodge - super epizoda gdje se određenim likovima počinju ruke tresti što znači da BOB traži novog hosta pa poljubac Coopa i Annie prekrasni su zajedno. I na kraju BOB izlazi iz šume. 9/10

Miss Twin Peaks - sjajna epizoda gdje imaju natjecanje tko će biti Mis Twin Peaksa pa Windom Earle pokušava sve pokvariti što naravno i uspijeva te otima Annie. Odličnih zadnjih 5 minuta, vrhunski snimljeno 9/10

I sad legendarno finale druge sezone :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 27 Jan 2024, 22:09

Beyond Life and Death - remek djelo od finala, ne mogu vjerovati da su ljudi morali čekati 25 godina nakon one zadnje sceni ajme meni kakva muda ima Lynch. Uglavnom, Coop otišao u Black Lodge i tamo doživio svašta. Tamo se dvojnici aka doppalgangeri stvaraju i jedino se tamo mogu stvoriti pa tako dolazi Zli Coop koji lovi našeg pravog Coopa. Annie oteta od Windoma, a Windoma ubija BOB... uh kako kaotično sve bilo. 10/10

Sve u svemu odlična sezona. Sad na film pa na treću sezonu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 07 Feb 2024, 21:24

Počeo treću sezonu koju sam gledao kako je izlazilo pa sad opet da lijepo sjednem i pogledam ovako.

Part 1 - odličan i drugačiji početak koji ne ide na nostalgiju već Lynch uzima one puzle koje fale i lagano nas uvodi u svoj artistički svijet. 8.5/10

Part 2 - dosta novih likova, scena u zatvoru kada materijalizira onog lika kojeg ćemo kasnije u sezoni vidjeti. Onaj entitet u kutiji je koliko se sjećam Judy koja je spominjana u filmu. A tek kraj epizode ajme meni u poznatom nam bircu tamo Shelly (i dalje ljepotica), ulazi James pa muzika uh 9/10

Kako briljantna scena muzika, likovi, sve uh uh uh

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 14 Feb 2024, 00:59

Call for help - kakvo remek djelo od epizode. Prvih pola sata mi je jedno od najdražih stvari ikada pogledano na televiziji. Toliko nadrealno, Lynch je nadmašio samoga sebe. Ona voda predstavlja ljudsku svijest pa oni brojevi, premotavanje kao pokvarena ploča. Netko kuca na vrata pa usisavanje kroz utičnicu da bi Coop postao Dougie Jones koji je Coopova tulpa koju je napravio zli Coop, Mr. C. Mislim, briljantno. 9.5/10

...brings back some memories - vrlo nostalgična epizoda u kojoj se po prvi put nakon originalne serije pojavljuje Laura Palmer theme ona muzika kad Bobby plače i onda odmah nakon toga smiješna scena apsolutno apsurdna Wally Brando hahahaha, sin od Lucy i Andy, parodija na Marlona Branda i njegovog lika iz jednog filma. Ma vrh!. I još scene kako Coop/Dougie osvaja Jackpot u kasinu pa Helloooooo :supz: onda razgovor Colea i Alberta o Blue Rose pa ne vjeruju da je ono pravi Coop (Mr. C) 9/10

I Lynch opet nije razočarao sa muzikom pun pogodak.



"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 05 Mar 2024, 18:03

Case files. - bolesna epizoda u kojoj upoznajemo Richarda koji je inače sin od Audrey i lošeg Coopa jer ju je ovaj silovao. Richard je psiho bez ikakvih emocija. Odlične scene između Colea i lošeg Coopera. 8.5/10

Don't die. - strašna epizoda jedan od najvećih šokova
SpoilerShow
kada Richard pregazi dijete
upoznajemo i Diane koja je sva nadrkana ali mora ići prepoznat jel ono pravi Coop 8.5/10

There's a body all right. - Diane priča sa lošim Coopom pa Mr- C se nekako oslobodi tako što ucjenjuje upravitelja jer zna nešto o njemu. Kraj šokantan dva timelinea. 9/10

Gotta light? - ovo je sad već legendarna epizoda i jedna od najboljih televizijskih epizoda u povijesti. Lynchovo režiranje u ovoj epizodi je van svake pameti, prikaz atomske bombe i prepuno simbolike ovo je prikaz origin zla, kako je nastala Judy i Bob, ali i Laura i što se sve događalo. Apsolutno za analiziranje više puta, pročitao sam toliko analiza u vezi ove epizode i svaka je bolesno dobra i prihvatljiva. 10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply