XIII (2008)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

XIII (2008)

Post by cactus » 24 Mar 2009, 19:46

Prema stripu iz osamdesetih snimljena je kratka mini serija XII iz 2008. režiju potpisuje Duane B.Clark,scenario Vance/Van Hamme koji su i autori originalnog stripa,glavnu ulogu ima Stephen Dorff a glumi od meni poznatih glumaca Val Kilmer kojeg i ne treba posebno predstavljati. Zemlje izdavanja su zanimljivo Kanada i Francuska. Serija se sastoji od dviju epizoda po sat i nešto malo svaka i prate uglavnom originalni strip koji se kod nas.a tu mislim na bivšu Jugoslaviju izdaao haotično u edicijama Super,Gigant i mislim u Politikinom zabavniku. S obzirom da je bilo teško saznati sva izdanja pretpostavljam da se sastojao od otprilike desetak epizoda. Radnja se odvija u moderno doba kad dvoje starijih ljudi pronalaze ranjenog muškarca sa tetoviranim brojem XII i sa potpunim gubitkom pamćenja. Glavnog lika proganjaju nekoliko organizacija, no pravu priču otkrivate polako uz gomilu političkih intriga,akcije i obrata (uz priču je vezano i ubojstvo predsjednika).Nekoga može sve ovo potsjetiti na Ludluma ali smatram da je ovo nešto zanimljiviji uradak. Film je napravljen veoma dobro iako na žalost postoji par razlika između stripa i filma a glavni je dužina i par scenarističnih promjena koji u osnovi ne mjenjaju zanimljivost i jednog i drugog te ne bih kritizirao radnje a posebno jer su autori stripa sudjelovali u scenariju.
Last edited by cactus on 28 Apr 2011, 20:49, edited 1 time in total.

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Re: XIII

Post by cactus » 28 Apr 2011, 20:48

XIII: The Series (2011)
Glumci:Stuart Townsend, Virginie Ledoyen i Greg Bryk
Trajanje:13 epizoda
Zemlja:Canada | France
Iako ne piše na Imdb-u ovo je druga sezona serije.
Prva epizode je dobra i nastavlja se priča i čini mi se sa večinom glumaca iz prve sezone,naravno osim glavnog ali je to u okviru serije objašnjeno.
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Re: XIII (2008)

Post by Horrorist » 08 Jun 2011, 18:19

JEdan od mojih omiljenih stripova..
Pogledao mini seriju sa Stephenom Dorffom i bilo je tak tak.
Možda bi trebao i seriji dati odgovarajući tretman :wink:
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

Post Reply