Dexter

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Raging Demon
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2007, 00:56
Location: Trogir

Post by Raging Demon » 18 May 2008, 16:20

evo da se i ja javin, gleda san obe sezone i jedva cekan trecu, serija mi je predobra, meni se glumac na pocetku nije sviđa, al sad ne mogu zamilit nikoga drugoga u toj ulozi... jedino sta bi ja minja je ona dexterova (polu)sestra, ta glumica mi ide na zivce... uglavnom 10/10

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 19 May 2008, 18:47

A$H wrote:Nista sezona 3. se pocinje radit..ja sretan kao malo dijete :lol: :lol:

evo zahvaljujuci Dragonu neki reklamni posteri..

Image
Image
Image
LOL...ja nisam ni skužio da si ih stavio :lol: ...a ja baš sad namjeravao...dobro da sam išao provjeriti str. iza da vidim da li su možda kojim slučajem već postani :lol: :lol:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 May 2008, 18:57

PREJAKI posteri.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 19 May 2008, 20:34

FilmTV wrote:PREJAKI posteri.
za prejaku seriju prejaki posteri :-)
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 22 May 2008, 20:12

E zanima me nešto, na petoj sam tek epizodi, ali da li će se kasnije objasniti zašto dexter nema emocije? Nekako mi je čudno da se samo tako nekako rodi bez emocije i osjeća poticaj za ubijanje... Ja vjerujem da je to ono stvar odgoja, kako ga odgaja "otac" u seriji, ali zar postoji mogućnost preko genetike? ako je otac serijski ubojica, onda će se to prenijeti i na njegovog sina iako ga nije odgajao, nego je to zapisano u njegovim genima?
Michel puši karu.

User avatar
Raging Demon
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2007, 00:56
Location: Trogir

Post by Raging Demon » 22 May 2008, 20:22

john_constantine wrote:E zanima me nešto, na petoj sam tek epizodi, ali da li će se kasnije objasniti zašto dexter nema emocije? Nekako mi je čudno da se samo tako nekako rodi bez emocije i osjeća poticaj za ubijanje... Ja vjerujem da je to ono stvar odgoja, kako ga odgaja "otac" u seriji, ali zar postoji mogućnost preko genetike? ako je otac serijski ubojica, onda će se to prenijeti i na njegovog sina iako ga nije odgajao, nego je to zapisano u njegovim genima?

samo nastavi gledat pa ces skuzit, uostalom zasto se vi zamarate s takvin detaljima, pa gledajte seriju i uzivajte, to je napravljeno za zabavu a ne za neke znanstvene analize... :roll:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 22 May 2008, 20:47

Raging Demon wrote:
john_constantine wrote:E zanima me nešto, na petoj sam tek epizodi, ali da li će se kasnije objasniti zašto dexter nema emocije? Nekako mi je čudno da se samo tako nekako rodi bez emocije i osjeća poticaj za ubijanje... Ja vjerujem da je to ono stvar odgoja, kako ga odgaja "otac" u seriji, ali zar postoji mogućnost preko genetike? ako je otac serijski ubojica, onda će se to prenijeti i na njegovog sina iako ga nije odgajao, nego je to zapisano u njegovim genima?

samo nastavi gledat pa ces skuzit, uostalom zasto se vi zamarate s takvin detaljima, pa gledajte seriju i uzivajte, to je napravljeno za zabavu a ne za neke znanstvene analize... :roll:
ma radi jednog dijela o kojem ja pišem, zanimalo me je li to moguće ili taj dio u mojoj radnji nema smisla.
Michel puši karu.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 22 May 2008, 20:57

john_constantine wrote:E zanima me nešto, na petoj sam tek epizodi, ali da li će se kasnije objasniti zašto dexter nema emocije? Nekako mi je čudno da se samo tako nekako rodi bez emocije i osjeća poticaj za ubijanje... Ja vjerujem da je to ono stvar odgoja, kako ga odgaja "otac" u seriji, ali zar postoji mogućnost preko genetike? ako je otac serijski ubojica, onda će se to prenijeti i na njegovog sina iako ga nije odgajao, nego je to zapisano u njegovim genima?
znaj da se nije rodio bez emocija.nešto je drugo bilo u pitanju.a sad nasljeđivanje..ah to ni sami genetičari ne znaju sigurno..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 22 May 2008, 23:58

evo, sedma epizoda, sve je bolje i bolje, likovi su puno bolji. Više nema onako loš dojam kao prvi put, sve više se uživljavam u tog lika koji je sve više interesatniji. Nadam se da me glavni ubojica ne bude razočarao. Dobar kraj sedme epizode...
Michel puši karu.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 23 May 2008, 00:10

john_constantine wrote:Nadam se da me glavni ubojica ne bude razočarao. Dobar kraj sedme epizode...
dont worry.bit će sve napetije i napetije..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 23 May 2008, 00:16

john_constantine wrote:ali zar postoji mogućnost preko genetike? ako je otac serijski ubojica, onda će se to prenijeti i na njegovog sina iako ga nije odgajao, nego je to zapisano u njegovim genima?
nece ic. to je malo preekstremna crta licnosti koja bi se naslijedila. tj, ne vidim sto bi ta osoba trebala pokupiti od roditelja da bi postala istom poput njega. nema kod pod imenom "serijski ubojica", a sama kompleksnost mentalnog, emotivnog i psihickog sklopa je preopsirna i izuzetno jedinstvena da bi se pretocila u nekog drugog.
kad je ovakvo nesto u pitanju, priklanjam se bihevioristima i teoriji tabule rase te smatram da je takvo ponasanje iskljicivo nauceno.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 23 May 2008, 01:56

e Cons jel ga seres.. :lol: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 23 May 2008, 14:23

elrania wrote:kad je ovakvo nesto u pitanju, priklanjam se bihevioristima i teoriji tabule rase te smatram da je takvo ponasanje iskljicivo nauceno.
Teorija tabule rase je jako diskutabilna. Po njoj se npr. homoseksualcem postaje a ne rađa sa takvim "sklopom" u mozgu.

Koliko sam do sada imao prilike pročitati znanstveni dokazi pokazuju da se sociopati takvi rađaju a ne postaju. Naravno da iskustva u životu mogu potencirati ili potisnuti određene stvari ali ne bih se složio da smo svi "tabula rasa". Mislim bilo bi daleko lakše da jesmo ali eto...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 23 May 2008, 15:04

pa ako več naslijeđujemo neke osobine od roditelja(od kose,očiju..)onda moramo i neke psihološke..od agresivnosti,.....
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 23 May 2008, 15:22

A$H wrote:e Cons jel ga seres.. :lol: :lol:
ah, ili će biti tako ili nikako, ne da mi se sve pisati iznova. :wink:
Michel puši karu.

Post Reply