Rome

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Rome

Post by Wendigo » 26 Jan 2011, 10:26

HorrorHR wrote:frend mi posudio prvu sezonu na DVDu, nakon 8 pogledanih epizoda :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:
da... nakon 7. epizode počinje pravi dernek. :D
moram opet to sve pogledati.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Rome

Post by Asfodel » 04 Jul 2011, 22:14

Pogledala pilot i nastavljam, naravski :klapklap:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Rome

Post by Asfodel » 12 Jul 2011, 20:52

Prva sezona gotova, weee 10/10
Genijalno :supz:

Da malo nadopunim: jedina moguća primjedba koju imam (to nije ni primjedba, nego sitničarenje komentiranja radi) su dvije rečenice malo neprikladne vremenu i prostoru - "Dame"- kaže lik vojnicima i "Come to pappa" - kaže Pulo konju :lol: ..to i malo tragova patetike. I to je sve. :D

Neki glumci su me zapanjili sličnošću s likom kojeg su tumačili, neki no name pažljivo biranom fizionomijom za to vrijeme/prostor, latinski ftw itd. itd :tonqe: Od svih aspekata prisjećanja cijelog prikaza kulture, običaja i pravne podjele društva me možda najviše obradovao prikaz jednog od povijesnih tipova kaznenog postupka s čak jednim suđenjem (zažmirila sam na modernu facu branitelja :zubifale: ) Uz svu brutalnost, politeizam itd. ipak se malo (ne skroz) uspjelo približiti koliko su bili napredni na nekim bitnim područjima. To je što se tiče pokrivenosti sadržaja serije, uspješno I say.
Tehnički također imam samo riječi hvale.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Rome

Post by Wendigo » 13 Jul 2011, 10:08

:partyman:

prva sezona je pregenijalna, ja je ponovo gledam.
a što se tiče sličnosti likova sa stvarnim povijesnim. cezar je jezivo realan - što se tiče fizičkog izgleda i ponašanja / osobnosti.
inače, frend koji je stručnjak za povijest mi je rekao su vorenus i pullo zaista postojali, i da ih je cezar spominjao u svojim spisima.

i ne znam dali si primjetila da ciceron ima tik sa ramenima. što je također povijesno točno. :)
jedini minus je kleopatra koja je navodno bila jako lijepa. u seriji je onako... pregadna!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Rome

Post by Asfodel » 13 Jul 2011, 12:26

Zar nije Kleopatrina ljepota zapravo bila prenapuhana? Navodno je imala orlovski nos i općenito malo muževnije crte lica :lol:
Ta glumica koju su stavili je meni inače grozna (bila je s našim dragim vampirom u Being Human, a izgledala je kao da mu može biti mama :lol: ), ali ovdje skroz drukčije izgleda od svog uobičajenog izgleda i jamčim ti da je ovdje predivna kakva je inače (što je i mene zapanjilo) Inače je skroz bijela i ima dužu kosu, koja joj očito ne stoji, kao ni put... jer je ovdje s tom tamnoputošću i kratkom kosom stvarno neusporedivo bolja i barem 5 godina mlađa. :shock:

Uglavnom, čekam da se skine sve što ima da počnem skidati i 2. sezonu :mrgreen:
Hvala na preporuci :partyman:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Rome

Post by Wendigo » 13 Jul 2011, 12:30

ništa, i drugi put! :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Rome

Post by Asfodel » 31 Jul 2011, 21:53

Druga sezona - 9/10
(valjda, ili 8, ne znam. Stavimo 9 :lol: )

Cijelo vrijeme se mučim na koga me podsjeća Brut i sjetim se na kraju :lol: Na nekog malog. Whatever. A toliko me to proganjalo, mislila sam da će bit netko poznatiji/bliži :lol:
Mali Oktavijan mi je bio pre pre glumac i teško sam prihvatila odrastanje i novog (tj. nisam ga prihvatila, uopće. Jest da je i ovaj psiho, al njah..svejedno)
Indira parma koja glumi Niobu mi je bila svuda oličenje dobrote, divote i sl. i volim ju kakav god da lik tumači. Ima nešto srneće plaho u sebi i neku toplu majčinsku energiju i uvijek mi ju je žao i tako.
Većinu cijele serije mi je Servilija bila najbolji lik :mrgreen: Vesele me osvetnički nastrojeni ljudi, khm.
Najgori lik, naravno, Acija (odjebite Ameri i vaš pseudolatinski)

Malo sam o likovima, jel :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Rome

Post by Wendigo » 01 Aug 2011, 16:53

vidiš, ja baš volim atiju (aciju), a ne volim servilliu - plaši me, ona i njene oči. :lol:

"atia of house julia, i call for justice" :prayer: scena.

i uglavnom se slažem sa svime što si gore napisala. i da, oktavian rastura u prvoj sezoni, a ovdje je mlak i bezveze.
ja se ne mogu odlučiti za jednog najboljeg lika pa ću reći ovako - pullo, vorenus, marko antonije i atia.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Rome

Post by Asfodel » 01 Aug 2011, 16:58

Kako možeš voljeti tu vješticu :cry:
:lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Rome

Post by Wendigo » 01 Aug 2011, 17:08

ne volim je na način da se mogu poistovjetiti s likom jer je baš to što si napisala, već su mi njena karakteristike poput bolesne ambicije, zloće, okrutnosti i besramnosti jednostavno nevjerojatne. :lol:

ne zaboravimo naredbe i prijetnje tipa "you will penetrate someone today, or I will burn your wretched books at the yard." :prayer:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Rome

Post by Asfodel » 01 Aug 2011, 17:09

Dobro, ima carskih izjava, šta je je :lol: ..i kao da je pater familias
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

cbv
Posts: 269
Joined: 08 Jun 2010, 09:53

Re: Rome

Post by cbv » 19 Apr 2012, 23:00

Pogledao prve 3-4 epke,i ne cini mi se bas nesto top. :skrujufakju:

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Rome

Post by Wendigo » 20 Apr 2012, 13:58

od 7. epizode paprikaš zakuhava.

cbv
Posts: 269
Joined: 08 Jun 2010, 09:53

Re: Rome

Post by cbv » 20 Apr 2012, 14:55

Wendigo wrote:od 7. epizode paprikaš zakuhava.
Dobro je da znam! :partyman:

Post Reply