Boardwalk Empire (2009)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Aryx » 11 Jan 2011, 20:03

Serija je vrhunski napravljena, ali jednostvano nakon 3 epizode nisam vise gledao. Ne volim bas tu tematiku...
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Wendigo » 11 Jan 2011, 20:20

Aryx wrote:Serija je vrhunski napravljena, ali jednostvano nakon 3 epizode nisam vise gledao. Ne volim bas tu tematiku...
a ni ja... nikako mi se neda gledati kriminal i mafijoze. totalno NE moj đir. :?
zato još nisam pogledao kuma, znam da propuštam mnogo, ali jbga, nemogu se natjerati nikako.... :lol:

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by callac » 11 Jan 2011, 20:32

također preskačem zbog tematike, općenito taj đir starinski mi nije nešto zanimljiv, zato ni Mad Man nisam gledala, a svi hvale tu seriju...
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Bub » 11 Jan 2011, 23:02

Đir? Neću poslije gledanja kupit gun i hodat s njime okolo, doduše nije ni moj đir balet, pa sam pogledao Black Swan i oduševio me, ali shvaćam neke stvari što se meni ne sviđaju rijetko pogledam, mada i znam pogledat. Ova serija je recimo gangsterska, ali je više političke prirode. Znači mito, korupcija, kocka, alkohol etc. i kad se to zahtjeva naprave se druge mjere, ubojstva, pljačke etc. Nije ono tipično familija koja se drži zajedno bla bla, ako niste pročitali priča se odvija oko Nucky Thompsona (org. Johnson) koji je političar, okružni blagajnik i ujedno reketar/gangster. Ima stvari koje su izmjenuli, ali baza/srž je ono što se zapravo događalo, te je sastavljeno u jednu krim dramu koja dobija odlično na realnosti.

Mad Men sam gledao nešto kratko i isto me serija oduševila, pogotovo taj stari štih, njihovi dijalozi, šovinizam, uživanje (pretjerivanje) u blagodatima života etc., vjerojatno ću jedno skinut sve i gledat.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by callac » 11 Jan 2011, 23:32

pod đir sam mislila da mi tematika i vrijeme/mjesto radnje nisu privlačni za gledati, može serija bit kvalitetna do bola, ali ako mi to ne paše, đžabe brate mili..isto sam pogledala mali milijun preloših sf-ova ,serijskih mislim, i opet bih prije to nego bilo šta sa dotičnom tematikom kojom se bavi ova serija. Mislim da će ti sve biti jasno kada kažem da svima vrhunski Sopranosi meni nikako nisu sjeli i dan danas se koljem sa dečkom oko toga.. Mafija, kocka, starinski auti, ženske sa špicastim sisama i muškarci sa šeširima-not my cup of coffie... al zato daj svemirski brod, prelošu masku, čudovišta, dobar humor po mogućnosti i sve pet.. sad bezveze povlačim paralelu između sf-a i ove serije, al to sam uzela za primjer da pokušam dočarati koliko me ne zanima..
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Info » 11 Jan 2011, 23:58

callac wrote:pod đir sam mislila da mi tematika i vrijeme/mjesto radnje nisu privlačni za gledati, može serija bit kvalitetna do bola, ali ako mi to ne paše, đžabe brate mili..isto sam pogledala mali milijun preloših sf-ova ,serijskih mislim, i opet bih prije to nego bilo šta sa dotičnom tematikom kojom se bavi ova serija. Mislim da će ti sve biti jasno kada kažem da svima vrhunski Sopranosi meni nikako nisu sjeli i dan danas se koljem sa dečkom oko toga.. Mafija, kocka, starinski auti, ženske sa špicastim sisama i muškarci sa šeširima-not my cup of coffie... al zato daj svemirski brod, prelošu masku, čudovišta, dobar humor po mogućnosti i sve pet.. sad bezveze povlačim paralelu između sf-a i ove serije, al to sam uzela za primjer da pokušam dočarati koliko me ne zanima..
Ja volim oboje :D

Pogotovo bi volio da se snimi serija o 50-ima. Ono, rock, teenegeri, izlasci u to vrijeme i tako. To bi bilo dobro, eh kad bi to netko napravio :supz:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Scarface » 12 Jan 2011, 00:08

Ja također iman sriće da mi svaki podžanr paše, i jednako me privlače i sf, horror, fantasy, ka i noir dramski štih. A Mad Men stvarno jest jedna od najboljih serija ikad... ikad.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Bub » 12 Jan 2011, 11:38

callac wrote:sad bezveze povlačim paralelu između sf-a i ove serije, al to sam uzela za primjer da pokušam dočarati koliko me ne zanima..
Vidiš ja baš volim sve pogledat, od malena sam uvjek gotivio SF i uvjek ću ga voljeti, ali sam sebe ne želim ograničiti na par žanrova koje najviše volim gledat. Čak i ono što mi je teško/odbojno za pogledat, vjerojatno ću jednom pogledat. Eto primjer da navedem neki ne vole gledati filmove o zatvorima, a ima dosta odličnih filmova te tematike...btw sopranosi :supz: ali ako te ne privlači onda se bolje nemoj mučit s time, jer ćeš samo popljuvat seriju i nama kojima je odlična pokvariti doživljaj. :zubifale: :lol:
Scarface wrote:Ja također iman sriće da mi svaki podžanr paše, i jednako me privlače i sf, horror, fantasy, ka i noir dramski štih. A Mad Men stvarno jest jedna od najboljih serija ikad... ikad.
Potpis, svejed bolje reći svegled sam što se tiče filmova/serija i mogu provarit dosta toga, a MM ću se natjerat pogledat od početka jer je tako odlična serija.

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by dragonheart » 12 Jan 2011, 13:25

Bub wrote:Vidiš ove serije što ti pogledaš sezonu u 2 dana i za kojima svi plaze, mene ne impresioniraju kao ni tebe ova, kako kažu "o ukusima se ne raspravlja, nego diskutira". Meni jednostavno više ne klikne kad gledam takve neke supernaturalne serije. Kako vrijeme prolazi više sam nekako za drame i dobre trilere, mada sam ih uvjek volio, a ovo je crime/drama serija i psihičke igre ljudi koje obožavam, a ne neku kamehamehu gledat što mi je bezveze.

E vidiš kad smo kod toga,Dexter kojeg sam naveo nije među tim "kame-hame-ha" serijama,al dobro.No zaboravio sam navest trenutno mi ustvari najbolju seriju,a to je "Sons Of Anarchy",tu ima isto crime/drame i psihičkih igara ljudi,al mi je 10 puta bolje,što se tiče povjesnih serija -The Pillars Of The Earth" su mi prejebeni i udahnio sam tih 8 epizoda u 2 dana isto,a sada očekujem seriju Starz produkcije "Camelot".Ono čisto da ne budem osuđen kao lik koji gleda samo trendy serijice.No kao i Wendigo ni ja još nisam gledao godfathere,jednostavno se ne mogu natjerati,jednostavno not my cup of tee.
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Wendigo » 12 Jan 2011, 17:13

callac wrote:pod đir sam mislila da mi tematika i vrijeme/mjesto radnje nisu privlačni za gledati, može serija bit kvalitetna do bola, ali ako mi to ne paše, đžabe brate mili..isto sam pogledala mali milijun preloših sf-ova ,serijskih mislim, i opet bih prije to nego bilo šta sa dotičnom tematikom kojom se bavi ova serija. Mislim da će ti sve biti jasno kada kažem da svima vrhunski Sopranosi meni nikako nisu sjeli i dan danas se koljem sa dečkom oko toga.. Mafija, kocka, starinski auti, ženske sa špicastim sisama i muškarci sa šeširima-not my cup of coffie... al zato daj svemirski brod, prelošu masku, čudovišta, dobar humor po mogućnosti i sve pet.. sad bezveze povlačim paralelu između sf-a i ove serije, al to sam uzela za primjer da pokušam dočarati koliko me ne zanima..
my woman! :supz:
ja jednostavno ne mogu to gledati, zato imam "problema" i sa većinom akcija i trilera. :)
mora biti ili fikcija ili nešto staro/povijesno, jebiga...

@ dragonheart: mislim da smo čak pričali o toj nemogućnosti gledanja kuma i ostalih mafijaških filmova na meetingu u ZG. ili sam ja to "pobrkao lončiće"... :lol:

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by dragonheart » 14 Jan 2011, 15:19

Wendigo wrote:
callac wrote: @ dragonheart: mislim da smo čak pričali o toj nemogućnosti gledanja kuma i ostalih mafijaških filmova na meetingu u ZG. ili sam ja to "pobrkao lončiće"... :lol:
Nope,nisi pobrkao ločiće :)
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Andrej » 12 Feb 2011, 14:25

Ovo ima da se gleda :supz:
Skidam upravo i jedva čekam da počnem sa gledanjem.
We're all mad here...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Decadentor » 24 Jan 2012, 18:00

Neki mi random lik od cca 60 god nahvalio ovo + wire i breaking bad :D :supz:
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Scarface » 24 Jan 2012, 21:47

Decadentor wrote:Neki mi random lik od cca 60 god nahvalio ovo + wire i breaking bad :D :supz:
I nije pretjera. :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Boardwalk Empire (2009)

Post by Bub » 19 Feb 2012, 02:07

Malo me razočarala druga sezona, ali i dalje jako dobra serija. Meni među top 5!!

Post Reply