Dr Who (2005)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Dr Who (2005)

Post by elrania » 03 Jun 2010, 22:00

callac wrote:Khmmm, očito niste ljubiteljice Sf-a pa ću pretpostaviti da niste gledale ni Stargate, SG Atlantis, Babylon 5, Firefly, Farscape etc...još je za elri bilo nade dok je ASH bio u blizini, ovako ste obadvije doomanena vječno neznanje :butthead:
ne mogu izdržati da ne kažem koliko mi je glupa ova izjava. :lol:

nisam pratila sve ove gore serije, neke me nisu ni zanimale previše, jedino sam stargate od nabrojanog baš upijala ko klinka, jer sam ga pratila često na a-kanalu.

što se općenito sf-a tiče, ne volim ga jednako ko neke omiljene žanrove, al nikad mi nije bio problem pogledati neki film/seriju tog tipa i ostati zadovoljna, ak valja.
donositi ovakve zaključke ko gore je besmisleno. ak mi se serija svidi, bit će to zato jer je smatram zanimljivom, zabavnom, kvalitetnom il što već, a ne jer je sf il drama il komedija.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Dr Who (2005)

Post by Scarface » 03 Jun 2010, 22:11

Dr. Who mi je prejaka serija, ALI puno su bolje stare epizode, dakle od prvog doktora. Pratim i ovo novo, pogotovo sad ovu sezonu jer je Vampires in Venice sniman u Trogiru i dosta prijatelja su mi bili statisti (i naravno, nisu mi javili na vrime da se i ja prijavin, al već san ih opra zbog toga, pa neću i ode). Novi doktor mi je super, ka i mala crvenokosa. Torchwood mi je nešto sasvim drugo, mada na svoj način također genijalno, pogotovo zadnje epizode.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Dr Who (2005)

Post by callac » 03 Jun 2010, 22:13

elrania wrote:
callac wrote:Khmmm, očito niste ljubiteljice Sf-a pa ću pretpostaviti da niste gledale ni Stargate, SG Atlantis, Babylon 5, Firefly, Farscape etc...još je za elri bilo nade dok je ASH bio u blizini, ovako ste obadvije doomanena vječno neznanje :butthead:
ne mogu izdržati da ne kažem koliko mi je glupa ova izjava. :lol:

nisam pratila sve ove gore serije, neke me nisu ni zanimale previše, jedino sam stargate od nabrojanog baš upijala ko klinka, jer sam ga pratila često na a-kanalu.

što se općenito sf-a tiče, ne volim ga jednako ko neke omiljene žanrove, al nikad mi nije bio problem pogledati neki film/seriju tog tipa i ostati zadovoljna, ak valja.
donositi ovakve zaključke ko gore je besmisleno. ak mi se serija svidi, bit će to zato jer je smatram zanimljivom, zabavnom, kvalitetnom il što već, a ne jer je sf il drama il komedija.
Nerijetko se događa da partneri počnu voljeti slične stvari, ili zavole nešto zbog druge osobe pa stoga rečenica gore napisana ima smisla, meni. Ak ti kažeš da nema, my bad. Odnosno ti si rekla još i da je glupa, voliš koristiti tu riječ jel?
I moram reći još da ako niste gledale ove gore navedene serije, definitivno baš niste ljubiteljice SF-a jer je to must see gradivo što se serija tiče, filmove ovdje nisam računala jer znam da ste neke kultne pogledale. Neću više vama pokušavati opravdati zašto mi je dobar Dr Who, Torchwood itd već sa rijetkima na ovom forumu popričati o aktualnim epizodama i prepričavati stare. To mi nekako ipak draže :)
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Dr Who (2005)

Post by Asfodel » 03 Jun 2010, 22:22

Ja sam upoznata s prve tri koje si navela (Babylon5 jače nego ostalima) ali vidim da nisi navela neke druge primjere, tipa Star Trek, Voyager pa će onda ispast da jadnica ni za njih nisam čula ili gledala (a jesam)
Mislim da svi znamo da svojstvo biti fan nekog žanra nije jamstvo da će ti se pojedina serija svidjeti pa je argumentiranje u tom smjeru suvišno :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Dr Who (2005)

Post by callac » 03 Jun 2010, 22:35

Asfodel wrote:Ja sam upoznata s prve tri koje si navela (Babylon5 jače nego ostalima) ali vidim da nisi navela neke druge primjere, tipa Star Trek, Voyager pa će onda ispast da jadnica ni za njih nisam čula ili gledala (a jesam)
Mislim da svi znamo da svojstvo biti fan nekog žanra nije jamstvo da će ti se pojedina serija svidjeti pa je argumentiranje u tom smjeru suvišno :lol:
Star Trek je toliko legendaran da se podrazumjeva, mislim da ga je i moja baka gledala pa sam pretpostavila silly me da si ga i ti gledala. A argumenata sa tvoje strane nula bodova, još sam te mislila opravdati kao nisi baš ljubitelj tog žanra, ovak mi još bezveznije zvuči tvoja rečenica da Torchwood i Dr Who trpaš u isti koš po ocjeni koja je loša??!
Te dvije serije su različite in ohhh so many ways, al da ne ispadne kak opet lupetam, kužim da si mislila da po ocjeni spadaju u isti koš. I još samo jedno: ne vjerujem da sam si dopustila da me se isprovocira, al na rečenice "nikad gluplja serija", "čak je i Raymond bolji" nisam mogla ostat ravnodušna. :wink:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Dr Who (2005)

Post by elrania » 03 Jun 2010, 22:36

callac wrote:
Nerijetko se događa da partneri počnu voljeti slične stvari, ili zavole nešto zbog druge osobe pa stoga rečenica gore napisana ima smisla, meni. Ak ti kažeš da nema, my bad.
gajila sam određene simpatije prema sf-u i prije veze i nije mi bilo potrebno imati nekoga da me uvodi u takvo što. zato i jesam došla na ovaj forum, jer me zanimaju zanrovi koji nisu normalne tematike, u što je svakako uključen sf.
razumijem izjavu, al prvi pogled na nju je izazvao laganu uvrijeđenost. no ajd, sve ok.
Odnosno ti si rekla još i da je glupa, voliš koristiti tu riječ jel?
samo ako su u pitanju takvi sadržaji koje ne mogu drugačije istaknuti, nego primjenom te riječi koja definitivno funkcionira.
I moram reći još da ako niste gledale ove gore navedene serije, definitivno baš niste ljubiteljice SF-a jer je to must see gradivo što se serija tiče, filmove ovdje nisam računala jer znam da ste neke kultne pogledale. Neću više vama pokušavati opravdati zašto mi je dobar Dr Who, Torchwood itd već sa rijetkima na ovom forumu popričati o aktualnim epizodama i prepričavati stare. To mi nekako ipak draže :)
nisam ja ni izjavila da se smatram ljubiteljicom SF-a, samo sam rekla da mogu pogledati taj žanr i da na osnovu njega neću smatrati neki film ili seriju manje vrijednom.
to što je ova serija sf nema nikakve veze s mojim mišljenjem o njoj. jednostavno mi ne valja, bezvezna mi je i dosadna.
nikome nije potrebno ni moje dodatno opravdanje zaš mi ne valja, pa ni tvoje zaš valja. svatko za sebe zna najbolje što mu i zašto paše, jel.
nitko ovdje nije prozivao ljubitelje ove serije i nazivao njih glupima što to gledaju, neg se sam nižu komentari osobnih impresija bez ikakve loše namjere prema fanovima.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Dr Who (2005)

Post by Asfodel » 03 Jun 2010, 22:44

callac wrote:
Asfodel wrote:Ja sam upoznata s prve tri koje si navela (Babylon5 jače nego ostalima) ali vidim da nisi navela neke druge primjere, tipa Star Trek, Voyager pa će onda ispast da jadnica ni za njih nisam čula ili gledala (a jesam)
Mislim da svi znamo da svojstvo biti fan nekog žanra nije jamstvo da će ti se pojedina serija svidjeti pa je argumentiranje u tom smjeru suvišno :lol:
Star Trek je toliko legendaran da se podrazumjeva, mislim da ga je i moja baka gledala pa sam pretpostavila silly me da si ga i ti gledala. A argumenata sa tvoje strane nula bodova, još sam te mislila opravdati kao nisi baš ljubitelj tog žanra, ovak mi još bezveznije zvuči tvoja rečenica da Torchwood i Dr Who trpaš u isti koš po ocjeni koja je loša??!
Te dvije serije su različite in ohhh so many ways, al da ne ispadne kak opet lupetam, kužim da si mislila da po ocjeni spadaju u isti koš. I još samo jedno: ne vjerujem da sam si dopustila da me se isprovocira, al na rečenice "nikad gluplja serija", "čak je i Raymond bolji" nisam mogla ostat ravnodušna. :wink:
Moram imati argumente da mi je po mom ukusu nešto loše?? Nisam ni pokušavala iznijeti argumente za svoj ukus, nego samo pokušala pobiti tvoj jedan (da nam je serija loša, jer se ne razumijemo u određeni žanr) ako tebi to i dalje nije smiješan "argument" onda stvarno nemam što reći na to. Furaj ga i dalje.
Ajd, ovo za različitost serija ne moram komentirati, jer vidim da si se sama ispravila razumijevajući da se odnosi isključivo na ocjenu (mogla sam staviti nešto drugo, ali mi je to prvo palo na pamet)
I ne moraš tako osobno shvaćati stvari, to je ipak ukus i ništa što ti napišeš neće "popraviti" seriju
Jel sad ok?
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Dr Who (2005)

Post by callac » 03 Jun 2010, 22:53

Asfodel wrote:
callac wrote:
Asfodel wrote:Ja sam upoznata s prve tri koje si navela (Babylon5 jače nego ostalima) ali vidim da nisi navela neke druge primjere, tipa Star Trek, Voyager pa će onda ispast da jadnica ni za njih nisam čula ili gledala (a jesam)
Mislim da svi znamo da svojstvo biti fan nekog žanra nije jamstvo da će ti se pojedina serija svidjeti pa je argumentiranje u tom smjeru suvišno :lol:
Star Trek je toliko legendaran da se podrazumjeva, mislim da ga je i moja baka gledala pa sam pretpostavila silly me da si ga i ti gledala. A argumenata sa tvoje strane nula bodova, još sam te mislila opravdati kao nisi baš ljubitelj tog žanra, ovak mi još bezveznije zvuči tvoja rečenica da Torchwood i Dr Who trpaš u isti koš po ocjeni koja je loša??!
Te dvije serije su različite in ohhh so many ways, al da ne ispadne kak opet lupetam, kužim da si mislila da po ocjeni spadaju u isti koš. I još samo jedno: ne vjerujem da sam si dopustila da me se isprovocira, al na rečenice "nikad gluplja serija", "čak je i Raymond bolji" nisam mogla ostat ravnodušna. :wink:
Moram imati argumente da mi je po mom ukusu nešto loše?? Nisam ni pokušavala iznijeti argumente za svoj ukus, nego samo pokušala pobiti tvoj jedan (da nam je serija loša, jer se ne razumijemo u određeni žanr) ako tebi to i dalje nije smiješan "argument" onda stvarno nemam što reći na to. Furaj ga i dalje.
Ajd, ovo za različitost serija ne moram komentirati, jer vidim da si se sama ispravila razumijevajući da se odnosi isključivo na ocjenu (mogla sam staviti nešto drugo, ali mi je to prvo palo na pamet)
I ne moraš tako osobno shvaćati stvari, to je ipak ukus i ništa što ti napišeš neće "popraviti" seriju
Jel sad ok?
Moj argument da je serija dobra nije bio to da se vi ne razumijete u taj žanr a ja da, šta ti je??? Nisam toliko plitka, a ako se netko ispisao o te dvije serije na ovom forumu sam ja, i to o njihovim kvalitetama i to u temama koje nisu nosile naziv tih serija jer teme za njih nisu postojale. (sad već vidim kak se u glavi vrti smješak tipa "pa kad su tako loše zaš bi netko i otvorio temu za njih) tako da ću ja furati prave argumente, a ti samo svoj ukus. A nisam ti ga pokušavala popraviti niti svojom pričom popravljati seriju jer meni je to nepotrebno. A jedino što sam ja ovdje branila jest svoj stav, kao što si i ti svoj i svi ostali što brane svoj stav spram nečega, a ne samu seriju ili film.
Sad je ok!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Dr Who (2005)

Post by Asfodel » 03 Jun 2010, 23:03

Pa onda sljedeći put malo manje osjećaja kad je riječ o nečijem (ne)sviđanju i sve ok 8)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Dr Who (2005)

Post by callac » 03 Jun 2010, 23:10

Asfodel wrote:Pa onda sljedeći put malo manje osjećaja kad je riječ o nečijem (ne)sviđanju i sve ok 8)
Potrudit ću se al ne garantiram :lol: Da nas je malo više ljubitelja u ovoj temi ne bih bila ovako aktivna,a imam soft spot na određene serije i vi ste imali tu nesreću da naletite na jednu od njih. Više sreće drugi put :mrgreen:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Dr Who (2005)

Post by Sammy » 06 Jun 2010, 00:19

pogledao par epizoda na tv-u, oke je serija, ali nije nesto sto bih redovno pratio..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dr Who (2005)

Post by john_constantine » 17 Jun 2010, 21:32

vidim da je izašla igra Dr. Who gdje se borite protiv Daleka, s likovima iz pete sezone... gledao sam nešto gameplay, grafika izgleda solidno, ali igra djeluje kao tipična igraća ekranizacija filmova, odnosno, prejednostavno, loše i repetitivno...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dr Who (2005)

Post by john_constantine » 25 Jun 2010, 17:08

najavljena je i šesta sezona. :) Još par epizoda, pa završavam s četvrtom sezonom... Još samo da prije pete pogledam neke specijalne epizode "planet of the dead", "the end of time" i "the waters of mars" + "the new doctor".
Michel puši karu.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Dr Who (2005)

Post by callac » 27 Jun 2010, 19:15

Super finale, sviđa mi se objašnjenje cijele sezone! I jedva čekam Božić da opet počne :D
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dr Who (2005)

Post by john_constantine » 12 Feb 2011, 20:47

Ma obožavam ovu seriju. :mrgreen: :prayer: :prayer: I sjajna peta sezona, odlična glumačka ekipa i sve zanimljiviji slučajevi. Naročito ona epizoda s anđelima. :supz: A jedva čekam vidjeti finale radi River Song. Bila je odlična epizoda gdje se prvi put pojavila. Sada sam još više zainteresiran o čemu je to zapravo riječ...

Šteta jedino što se u ovoj sezoni više neće pojavljivati Jack Harkness. :(
Michel puši karu.

Post Reply