X-Men '97 (TV Series 2024- )

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 24 May 2024, 21:59

Animation, Action, Adventure
Image

Imdb
Wiki

Creators: Beau DeMayo, Stan Lee, Jack Kirby
Stars: George Buza, Cal Dodd, Holly Chou

X-Men '97 nastavlja priču X-Men: The Animated Series (1992–1997). U obje serije, mutanti su ljudi rođeni s nadljudskim sposobnostima koje se uglavnom manifestiraju tijekom puberteta. X-Men je tim superheroja mutanata koji je osnovao profesor Charles Xavier kako bi zaštitili mutante i ljude. Na kraju animirane serije, Xavier zamalo umire u pokušaju atentata i odveden je u svemir kako bi ga izliječilo izvanzemaljsko carstvo Shi'ar. X-Men '97 počinje godinu dana kasnije i prikazuje X-Mene koji se suočavaju s novim izazovima bez Xaviera, pod vodstvom svog bivšeg protivnika Magneta. Kao i kod originalne serije, X-Men '97 kombinira akciju, dramu u stilu sapunice i istraživanje ozbiljnih tema.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 24 May 2024, 22:01

Pogledao prve dvije epizode ovog klasika koji se nastavlja godinu dana nakon originalnog crtića za kojeg vjerujem da smo svi gledali neke epizode. Nikad nisam pogledao u cijelosti, ali sam pogledao kad sam imao vremena tad kad se prikazivalo. Animacija je ista kao u 90-ima, samo mali moderni touch.

To Me, My X-Men - otvaranje novog poglavlja. X-Meni se suočavaju sa problemima jer moraju surađivati kao tim bez Profesora X, a glavni je Kiklop. Tu su i svi ostali X-Meni koje smo vidjeli u filmovima, ali sa dodatkom Bishopa, Jubilee, Gambita i Morpha. Nailaze na starog neprijatelja koji gradi opet Sentinele pa moraju spriječiti da se bilo što loše dogodi. 7.5/10

Mutant Liberation Begins - posljednja želja Xaviera je bila da Magneto predvodi X-Mene i to se dogodi. Neki nisu sretni, a predstavnici UN-a uhite Magneta i slijedi mu suđenja za sve što je loše učinio ljudima. Jako emotivna epizoda, Magneto je napravljen kako je i trebao, karizmatično i čvrstog karaktera. Samo mi se ne sviđa da su Magneto i Rogue nešto imali wtf :jawbreaker: ona je tad imala rane 20-e, a on 50-56 godina. Vidim i fanovi nisu sretni zbog toga. Vidjet ćemo gdje će to ići. Onaj završni govor Magneta u svemiru vrh! A tek Storm i gubitak moći. 8.5/10

Jako dobro zasad. I Kiklop uopće nije loš kao u filmu, u crtićima je on jako dobar lik i vrlo cijenjen. Zanimljivo je kako su filmovi uništili sve druge likove nauštrub Wolverinea koji je uvijek bio popularan ali foksu u crtićima je baš na cijelom timu. Zato i dosta fanova nisu zadovoljni sa filmovima jer su izbacili neke likove, a ove ostale zapostavili.

I Storm je opaka, ona je Omega level mutant, a u filmu je tako spustili. Film je jako loše postupio sa Storm.
Utterly brilliant revival and something I hope makes a lot more X-Men fans, fans I like wise hope the community welcomes with open arms
I absolutely loved the series, as a blind fan I’ve never been able to have access to the comics, so being able to experience these stories means so much.
To me, this is hands down the best X-Men adaptation ever. It absolutely exceeded my expectations for it going in.

I also feel like the success of this show, along with Invincible and Arcane, may open serious doors for American animation as a whole.
X-Men '97 is a near perfect revival, growing up with its audience and tackling threats and issues that wouldn't have passed TV standards of the 90s. I'm reminded of how the Hobbit was a mostly all ages fantasy book, and then Tolkien gave us the much grander, much more layered Lord of the Rings trilogy, for the audience that read the Hobbit as kids and grew up 17 years later.
As far as revivals go, this absolutely exceeded my expectations. I don't think anyone was expecting X-Men 97 to go this fucking hard, but it did.
I am hopeful for a season 2. I loved how mature this show got. Watching it, I could tell the people behind it were not only X-Men fans, but fans of the OG series and made a show for the adults who grew up watching that series, as well.
season 2 and half of 3 is already writen, its confirmed to at least go to the 3rd season.
Probably the best project Marvel Studios has done in years. I've always preferred the X-Men over the Avengers but Fox X-Men didn't do us any favors. Right now my mind is BLOWN! I'm really excited about this whole X-Men through time and can't wait for Gambit (hopefully) to come BACK
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by John_Ryder » 24 May 2024, 23:54

jel zaslužen hype koji ima?
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 25 May 2024, 02:13

Kad pogledam sve budem znao ali je na dobrom putu i još je druga polovica sezone bolje ocijenjena nego prva polovica.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 31 May 2024, 21:59

Fire Made Flesh - sviđa mi se kako u jednoj epizodi ima dosta podpriča. Ovdje se pojavljuje njihov stari neprijatelj, Mister Sinister pa epizoda dobiva horor štih. I dvije Jean Grey, koja je prava. A tek Bishop koji mora spasiti dijete od Jean i Kiklopa. 8/10

Motendo/Lifedeath - Part 1 - epizoda posvećena Jubilee jer je navršila 18 godina i nekako završi u nekakvoj igrici koju kontrolira nekakvo čudovište. Niš posebno, ali dobra epizoda zbog Storm i Forgea. Jedva čekam da si Storm vrati svoje moći.710

Remember It - ako ovo nije jedna od najboljih crtanih epizoda ikada, onda ne znam što je. Ovo je nenadjebivo što sam upravo pogledao. Kakav rollecoster emocija ljudi moji. Ovo nisam očekivao kakav mračni turn na kraju ajme meni. Svi su u igri, onak normalna epizoda počinje malo melodrame, malo romantike. Rogue bira između Magneta i Gambita, Magneto ima nekakav sastanak s ostalim mutantima i tako regular day. Gambit povrijeđen. Pa kad dođu svi na onaj party pa kad Magneto i Rogue plešu totalno nadrealno i onda BAM BAM BAM! :shock: kakav preokret se događa, krvavo, brutalno, ubojstva, svašta nešto. Pregršt kul scena sa Magnetom, Rogue i Gambitom, pogotovo Gambitom na kraju i nije ni čudo zašto je Gambit jedan od najvoljenijih X-Mena. Strašno kakvo remek djelo. 10/10
X-men 97 is a gift
I’ve been saying that the sentence “The name’s Gambit, mon amis. Remember it!” is going to be surest way, in years to come, to makes guys in their 30s and 40s who grew up with the ‘90s show say “No I’m not crying there’s something in my eye.”
The original series is lighthearted. It still touches on some heavy things, and there are stakes, but for the most part, everyone lives.
Yeah, and that’s what I was expecting going into this one… I mean, the series is amazing, but I was not prepared for episode 5.
Man, Gambit was my first love in the 90's show and my favorite x-men ever since. I always feel the writers are not sure what to do with him, he's the kind of character that's too cool for his own good.
Professor X's final words in the old show to Gambit were something along the lines of "how many times do you have to be a hero to believe it"...damn, i guess he still doesn't...
In chess, a gambit is a sacrifice to gain an advantage usually to protect and advance the queen. In this case Gambit made the ultimate sacrifice. A very poetic symbolism. A bittersweet moment. That is why this episode for me cuts deep and now you know why he is my favorite X-Men and even my favorite Marvel character of all time.
I cried for like 10 minutes after this episode ended, it's poetic and invokes it's theming masterfully
Almost teared up while watching this. This just shows how good the show is.

It also has made me aware how hard it is to adapt the melodrama, soapy undercurrent of this series into film


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by John_Ryder » 01 Jun 2024, 00:00

uhh sina ti miloga, moram ovo počet gledat
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 01 Jun 2024, 22:13

Lifedeath - Part 2 - nakon lude i emocionalne prošle epizode, ova je epizoda gdje su glavni Storm i Profesor X koji je živ ali živi kod neke druge rase u svemiru pa su uključeni kozmički elementi. Predstavljen nam je i Gladijator, kako je moćan to lik nevjerojatno. Impresivan. Ona se epizoda prebacuje i na Storm gdje pronalazi svoje moći, impresivna scena pogotovo s onim demonom koji je prati. 9/10

Bright Eyes - povratak ostatku X-Mena. Ovaj put Rogue uzima stvari u svoje ruke i uništava jedan dio američke vojske pa dolazi Kapetan Amerika :supz: tu je i Mister Sinister te onaj neki drugi moćni lik negativac. Svašta nas očekuje u nastavku, baš odlično grade priču. 8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 03 Jun 2024, 15:04

Tolerance Is Extinction - Part 1 - kakvo remek djelo od epizode akcijski nabrijana i svatko je dobio svoj trenutak u ovoj epizodi. Napokon je Wolverine imao vrhunske scene jer su ga dosad čuvali i Nightcrawler se pokazao odličnim mutantom. Magneto na kraju ajme meni kako kul, a tek Jean, Kiklop i njihov sin iz budućnosti iako oni mutanti koje je Bastion stvorio su strašno jaki. Bastion je legitiman negativac. Još samo dvije epizode, ali ovo je temelj za ono što slijedi. I povratak Profesora X :supz: 10/10

Tolerance Is Extinction - Part 2 - OMG pa ljudi što je ovo :rock: :shock: kakve borbe prvo Jean protiv Mister Sinistera brutalno odrađeno pa onda cijeli tim X-Mena protiv Magneta koji se opet okrenuo protiv ljudi jer su ga razočarali. Svi su se borili vješto, hrabro. Kiklop taman vidi da Profesor X može srediti Magneta jer mu je Wolverine skinuo kacigu, ali Kiklop to ipak spriječi jer Jean je u opasnosti. Pa onda Rogue i Sunspot uz Magneta, baš me razočarala Rogue po tom pitanju. I onda na kraju Wolverine protiv Magneta i onakav kraj ajme meni što će to biti. 10/10

Finale kasnije navečer :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by John_Ryder » 03 Jun 2024, 16:34

uuuu kako sam nabrijan sad
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 04 Jun 2024, 12:06

Tolerance Is Extinction - Part 3 - 40 minuta savršenstva i mnogo ostavljenih pitanja za drugu sezonu. Što je sa Wolverineom, što je sa Jean i Kiklopom. Nevjerojatan prikaz Magnetovog mozga gdje je bio sa Profesorom X, a tek kasnije kad se Magneto digne. Ma nema što, još jedno remek djelo. 9.5/10

Ocjena za prvu sezonu 9.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by John_Ryder » 04 Jun 2024, 16:26

šta nisu epizode 20-tak minuta?
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-Men '97 (TV Series 2024- )

Post by Michel » 04 Jun 2024, 21:47

Prosjek su ti pola sata osim zadnje koja je 40 minuta. Meni tako bolje, više za uživat.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply