The Revenant (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

The Revenant (2015)

Post by dr_gonzo » 23 Dec 2015, 09:41

Image

The Revenant is a 2015 American film directed by Alejandro G. Iñárritu. The screenplay by Mark L. Smith and Iñárritu is based in part on Michael Punke's 2002 novel of the same name, which was inspired by the life of frontiersman Hugh Glass. The film stars Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter, and Domhnall Gleeson. It is the second onscreen collaboration of Leonardo DiCaprio and Tom Hardy after Inception.

Image

Directed: Alejandro G. Iñárritu
Based on The Revenant by Michael Punke
Starring: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter

Image

Plot:
"- In an 1823 expedition of the uncharted American wilderness (now known as the Bridger Mountain Range, in Montana), explorer and fur trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) is mauled by a bear and left for dead in a shallow grave by members of his hunting team. The film follows Glass' navigation of a vicious winter to survive and seek vengeance on those who left him to die and murdered his young half-Native-American son. A revenant is a being that returns from the dead."


Image
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Dec 2015, 09:45

Film ima jebački trailer....i nadam se je ovo novi "Jeremiah Johnson" (1972) film koji će se više puta gledati...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

John_Ryder
Posts: 12169
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Revenant (2015)

Post by John_Ryder » 23 Dec 2015, 09:54

The Revenant - he did it again ! puno hejtera se javlja na message boardovima od imba,baš su jadni. Gospon Inarritu zna svoj posao,još kad je tu i gospon Emmanuel Lubezki dobijete genijalan film, gledat će se i doma na blu reju čim dođe,možda i u kinu, scena sa
SpoilerShow
medvjedom :o :supz: :prayer:
9/10 :supz: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Jan 2016, 10:47

Jako dobar film. Od početka do kraja. Scena sa
SpoilerShow
medvjedom
:supz:
SpoilerShow


Image


Leonardo zaslužuje Oskara :partyman:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Revenant (2015)

Post by Decadentor » 28 Jan 2016, 02:16

Jeben film, iako mrvicu pretjeran no realisticnost ovog puta nije pobjedila, prihvatio sam to tako kako je i stao na stranu protagonista. :D Vizualno je sex, scene prirode su nesto prelijepo, akcijske scene odlicno izrezirane, uz ne staticnu kameru scne borbe se cine nekako "blize". Efekti ozlijeda odlicni, jedino mi se CGI zivotinje nisu bas dopale, no kad moras naprezati oko da bi utvrio da je cgi valjda je dobro :D Spiritualni dio odnosno unutarnja borba takodjer lijepo i efektivno prikazana, suptilno uvedena prica o rasizmu ili pogrdi bijleih ljudi sljaka, ma sve valja :D

9/10
Image

John_Ryder
Posts: 12169
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Revenant (2015)

Post by John_Ryder » 28 Jan 2016, 11:06

dec jesi u kinu gledao?
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Revenant (2015)

Post by Decadentor » 28 Jan 2016, 16:04

John_Ryder wrote:dec jesi u kinu gledao?
yas :D
Image

John_Ryder
Posts: 12169
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Revenant (2015)

Post by John_Ryder » 28 Jan 2016, 16:50

Decadentor wrote:
John_Ryder wrote:dec jesi u kinu gledao?
yas :D

to je to ! :partyman: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Revenant (2015)

Post by Decadentor » 28 Jan 2016, 17:08

Uz Interstellar i lotr najbolje kino iskustvo, cak bih rekao i najbolje, masa detalja i svaka jebena scena je savrseno centrirana i kamera juri u akcijskim scenam bas onako da se osijecas kao da si tamo. Inarritu je jebeni genijalac, cim prije cu ga pogleadt na malom ekranu da pohvatam detalje koje sam propustio.
Nek pokupi sve oskare :D
SpoilerShow
scena kad u kaze blink i nakon toga mu ubije sina a ovaj bespomocno lezi :prayer: jako me podsjetila na Funny games i takve scene me bole :lol:
Image

John_Ryder
Posts: 12169
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Revenant (2015)

Post by John_Ryder » 29 Jan 2016, 15:52

je je,u pravu si u ovom za kameru,to se kuži i na bijednom dvd screeneru :lol:

na hanekeov ili američki ?
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Revenant (2015)

Post by Decadentor » 29 Jan 2016, 15:59

John_Ryder wrote:je je,u pravu si u ovom za kameru,to se kuži i na bijednom dvd screeneru :lol:

na hanekeov ili američki ?
SpoilerShow
na oba, lik je bespomocan i ucinio bi sve da spasi "svetinju" ali nemoze nista
Image

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Revenant (2015)

Post by Ash_Williams » 13 Feb 2016, 13:59

u zadnje vrijeme sam izgubio volju za gledanjem filmova, ne samo zbog masovne reciklaže hollywoodskog studija nego jer me uopće ne zanima radnja šta god da gledam.
The Revenant, osim Mada Maxa i još šačicu njih je film u kojem sam uživao svakog trena, mada je to u biti samo film na temu osvete kakav bi napravio Terence Malick pomislio sam. i koje čudo kad pogledam odjavnu špicu, redom svi njegovi suradnici su radili na filmu. akcijske scene su me pak podsjetile na još jedan meni drag film na kojem je Lubezki radio Children Of Men. al ostavio je Inaritu i svoj pečat tako što je kao obično natjerao svoje likove kroz neviđene patnje. što je najbolje prošlogodišnji Birdman je trajao kraće a bio mi je ubitačno dosadan, dok mi je The Revenant na kraju bio iskustvo jednako zadovoljavajuće vizualno kao Apocalypse Now.

nemam zamjerke, čista petica.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Revenant (2015)

Post by Annabel_Lee » 13 Feb 2016, 17:13

Vidim da ste svi do sada oduševljeni filmom, dok je meni bio beskrajno dosadan. Tri dana sam ga gledala, već sam mislila odustati.

Iñárritu mi je inače jedan od dražih redatelja, jedini film koji još nisam pogledala je Biutiful. The Revenant mi je najslabiji, iako vizualno prava poslastica. Volim filmove u kojima je radnja smještena u hladne krajeve i gdje je snijeg kamo god kreneš, no ovdje ima previše pretjerivanja i previše prenemaganja za moj ukus.

6/10

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Revenant (2015)

Post by Michel » 13 Feb 2016, 17:43

Slažem se. Uopće mi nije legao. Vizualno lijep, ali toliko lažnog arta dugo nisam vidio. Birdman puno bolji.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Revenant (2015)

Post by Asfodel » 13 Feb 2016, 20:06

Dobila sam volju kad su mi starci porucili da im je bio super. Oni su inace tipovi ljudi koji se dignu i napuste kino kad im je film dosadan. Tako da mi je to dobar indikator, valjda :mrgreen:

Inace beskrajno lajkam Inarritua kao lika, ali kao filmasa bas i ne. Izuzev Birdmana mi je sve samo korektno ili cak precijenjeno.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply