James Bond filmovi

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

James Bond filmovi

Post by john_constantine » 24 Apr 2007, 09:40

E, 21 film, 21 plan za osvajanje svijeta, za vlastite potrebe ili za nešto drugo - koji vam je najjači?

Ona za Goldfinger - da baci atomsku bombu na Fort knox čime bi zlato izgubilo vrijednost. :lol:
Ili ona Moonraker - pobij sve živo na zemlji, napravi noinu arku i postani gospodar svijeta kojega ćeš napučiti parovima. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: James bond - najgenijalni plan

Post by HorrorHR » 30 Apr 2016, 20:25

Baš ovih dana gledamo Bondove od početka.

Dr. No odgledan, nisam se prkatički ništa sjećao jer smo mi generacija koja je "priznavala" samo Roger Moorea kao Bonda :D Connery macho bač-je, a vidim po početku From Russia With Love da je čak ponavljao žene u to vrijeme ;) Nuklearna tematika, sa bizarnim krajem gdje sve grune (i nije neki spoiler), ali nema posljedica.

Nastavljamo danas sa borbama između Bonda i Rusa u Turskoj - periskop u rusku ambasadu - kakva ideja :D :D :D

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: James Bond filmovi

Post by Truba » 30 Apr 2016, 23:48

ne znam vala
ja ovo izbjegavam...novije nikako nisam gledao
a posljednji koji sam pokusao gledati je moonraker i to samo zato sto je bio i sf

bez ubrzavanja nisam mogao dovršiti
www.lasetta.net :axe:

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: James Bond filmovi

Post by maddjuro » 01 May 2016, 02:05

jamesa nikad nisam volio; od starih filmova sam ih pogledao nekoliko, za nove nisam uopce zainteresiran
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: James Bond filmovi

Post by HorrorHR » 01 May 2016, 08:28

From Russia with Love - baš loš film. Pola filma dok se voze vlakom od Istanbula preko Beograda i Zagreba do Trsta nema nikakve poante. Pobacani elementi da djeluju cool i špijunski, a nema nikakvog razloga za masu toga... Kraj isto tako potpuno razvodnjen. Preglumljivanje na 100% (pogotovo Number 3 i ruskinja).

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: James Bond filmovi

Post by Inferno » 01 May 2016, 12:55

maddjuro wrote:jamesa nikad nisam volio; od starih filmova sam ih pogledao nekoliko, za nove nisam uopce zainteresiran
također

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 May 2016, 17:06

maddjuro wrote:jamesa nikad nisam volio; od starih filmova sam ih pogledao nekoliko, za nove nisam uopce zainteresiran
Nešto slično je i kod mene. Volim dobre špijunske filmove, ali su mi ovi sa Bondom velika većina presmješna (i onda kad sam imao 7 godina i danas kad imam 37).

Iako sam gledao sve, ne gajim neku posebnu ljubav prema tom serijalu. Live and Let Die mi je najgori od svih.
Možda sam podsvjesno i ljubomoran na Bonda, jebe sve ženske, nikad mu ništa, uvijek sve ispadne najbolje za sve, uvijek pobjeđiva na svim mogućim kockarskim igrama. Previše je naj u svemu a uvik se izvuče bez neke štete. Meni je i dalje najbolji špijun Harry Palmer M. Cainea :supz:

Zadnjeg Bonda nikako da odgledam....predugo traje al brate šta je dosadan :facepalm:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: James Bond filmovi

Post by Asfodel » 01 May 2016, 22:58

Kad su na teliju prikazivali stare bondove znali smo gledati malo u dijelovima i fejspalmajuci se kesili zbog izvedbi dosta stvari i na sto je to sve slicilo ponekad. Noviji su malo bolji bar sto se toga tice, iako nemaju arhaicnog sarma.
Srecom pa bondovi nikad nisu smjerali biti paradigma pravog spijunca pa im to ne mogu zamjeriti. Inace, ne volim.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: James Bond filmovi

Post by Ash_Williams » 02 May 2016, 00:50

moja verzija Bonda da sam redatelj: Omar Sy il Idris Elba u glavnoj ulozi bori se protiv cionizma i židovskog lobija. na kraju razbije glavnog hymija u njegovoj vili
kao Black Dynamite Richarda Nixona u bijeloj kući. :lol:

ne mora bit ni šira distribucija, mogu producirat film kao Roger Corman i prikazivat film u "etničkim" definiranim predgrađima u Europi. mlatio bi pare kao James Cameron. :lol:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: James Bond filmovi

Post by HorrorHR » 03 May 2016, 10:04

Goldfinger - zabavniji od prijašnja dva, čudno je da je Bond u više od pola filma "zatočenik", a onaj obvezno glupi element je taj da radnja nema previše veze. Stavimo sa strane poantu oko Fort Knoxa, ali nema nikakvog razloga da Goldfinger drži Bonda, prevozi ga u privatnom avionu preko bare itd itd :D

Pussy Gallore, milfača, vjerojatno najstarija bond girl.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: James Bond filmovi

Post by john_constantine » 03 May 2016, 16:21

Ako hoćete baš špijunskog james bonda, čitajte knjige.
Ja ionako volim James Bond serijal i tri puta sam ga gledao. Makar istina, zadnji par filmova su tako, tako. Još ih trebam nabaviti da popunim kolekciju.
Michel puši karu.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: James Bond filmovi

Post by boyko » 09 May 2016, 22:31

nisam ljubitelj bonda. prije bi se svrstal u hejtere :P mada mislim da sam većinu starijih pogledal ali ove novije nula bodova.
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: James Bond filmovi

Post by HorrorHR » 10 May 2016, 08:26

Thunderball - za sada daleko najbolji Bond (mislim od početka). Dobra akcija, dobar villain, brdo underwater snimki (makar na trenutke smiješno, ali deset minuta makljaže između ronioca FTW :D )

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: James Bond filmovi

Post by maddjuro » 15 May 2016, 04:05

ako nekoga zanima; prvih 20 bond filmova od 1kn
http://www.stripovi.com/aukcije/james-b ... /11792906/
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: James Bond filmovi

Post by sikeone » 12 Aug 2017, 22:12

Licence to kill 3.5/5-kao mulcu medu losijim bondovima ali nakon nedavnog gledanja ipak promjenio misljenje. Snimam u trenutku velike borbe protiv narkokartela tu se Bond sukobljava sa vodecim svjetskim narkobossom ( Robert Davi meni osobno legenda). Solidna akcija, lijepe lokacije,zgodni komadi i mladi Benicio del Toro kao hitman
J...š film u kojem nema tuče

Post Reply