Gabriel (2007)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Gabriel (2007)

Post by dodo » 15 Dec 2007, 17:43

Image

Prvi film redatelja Shane Abbess koji je dosada radio short filmove.

GABRIEL tells the story of an Arc Angel who fights to bring light back to purgatory - a place where darkness rules - and save the souls of the city's inhabitants.

http://uk.youtube.com/watch?v=j0w2mx64KkA

Andy Whitfield ... Gabriel
Dwaine Stevenson ... Sammael
Samantha Noble ... Jade
Erika Heynatz ... Lilith
Michael Piccirilli ... Asmodeus
Harry Pavlidis ... Uriel
Jack Campbell ... Raphael
Kevin Copeland ... Ahriman
Brendan Clearkin ... Balan
Matt Hylton Todd ... Ithuriel
Valentino del Toro ... Baliel
Goran D. Kleut ... Molloch
Amy Mathews ... Maggie

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 17 Dec 2007, 10:10

Čin i se kao ok akcić...nešto tipa Blade ili Underworld...trebali su mu još na plakatu i krila staviti...izgledao bi baš cool...

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 17 Dec 2007, 11:20

Dragonrage wrote:Čin i se kao ok akcić...nešto tipa Blade ili Underworld...trebali su mu još na plakatu i krila staviti...izgledao bi baš cool...
Ja bi prije rekao tipa Constantine ili tipa Profecy po priči o anđelima i arkanđelima, demonima.Fora bi bio plakat sa krilima ali izgleda da ih nema u filmu ali svejedno su mu mogli nataknut bar za promociju izgledalo bi fornije.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 17 Dec 2007, 11:23

dodo wrote:
Dragonrage wrote:Čin i se kao ok akcić...nešto tipa Blade ili Underworld...trebali su mu još na plakatu i krila staviti...izgledao bi baš cool...
Ja bi prije rekao tipa Constantine ili tipa Profecy po priči o anđelima i arkanđelima, demonima.Fora bi bio plakat sa krilima ali izgleda da ih nema u filmu ali svejedno su mu mogli nataknut bar za promociju izgledalo bi fornije.
E i to isto...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 02 Jun 2008, 14:14

Gabriel 3/5 - TRAILER

Zanimljiv low budget Australski film koji ovako do oka podsjeća na mix "Bladea" i "Undeworlda" samo sa arkanđelima i palim anđelima umjesto vampira i vukodlaka ali od kojeg sam možda očekivao malo više i nešto drugačije. Šta se vizualne strane filma tiče i atmosfere istoga, dodao bih tu još i "Sin City" te "Crow", prvenstveno zbog mračnog, gothic ugođaja koji se provlači kroz film. Dakle, vizualno film možda i nije originalan ali izgleda dosta dobro, no najveći problem je u tome što je razvučen, na momente nezanimljiv te dosadan. Također glumci nisu baš najbolji u svojim izvedbama. Ali opet, film je na momente zaista cool, vizualno primamljiv i solidno režiran te čovjek u tim trenucima uopće ne bi rekao da je riječ o jeftinom skoro pa homemade filmu snimljenom većim dijelom na divljaka bez dozvola i sa mizerno niskim budžetom. Dakle unatoč svim nedostacima koje sam prethodno nabrojio, kad se uzme u obzir činjenica da je ovaj film koštao svega 150 000 Australskih dolara što kad se preračuna iznosi nekih 675 000 kn, odnosno oko 140-ak tisuća Američkih dolara a da izgleda daleko spektakularnije i skuplje od nekih Američkih filmova A produkcije, mora se ljudima priznati barem veliki trud koji su uložili u sve to (stoga i mrvicu veća ocjena). A uz to većina ljudi koja je radila na ovom filmu, uključujući i redatelja i scenarista su debitanti pa se i to treba uzeti u obzir. Moglo je sve to još bolje, no trud je ipak vidljiv...bit će bolje drugi puta.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Jun 2008, 14:25

Ako je takav budžet bio u pitanju onda mu dajem 4/5. Gledao sam ga prije cca mjesec dana pa se ne sjećam baš detalja, ali znam da je bio solidan - vizualno odlično.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 02 Jun 2008, 14:36

Vizualno odličan,priča dosta dobra,ali je sve ostalo moglo ispasti puno punoooo bolje.
7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 02 Jun 2008, 14:54

HorrorHR wrote:Ako je takav budžet bio u pitanju onda mu dajem 4/5. Gledao sam ga prije cca mjesec dana pa se ne sjećam baš detalja, ali znam da je bio solidan - vizualno odlično.
same here...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply