Hell in the Pacific (1968)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Hell in the Pacific (1968)

Post by dr_gonzo » 30 Oct 2010, 00:07

Image

Redatelj: John Boorman
Written: Reuben Bercovitch, Alexander Jacobs i Eric Bercovici

Uloge:
Lee Marvin..............American Pilot
Toshirô Mifune.........Captain Tsuruhiko Kuroda

Image

SADRŽAJ:
"- Tijekom II svjetskog rata negdje na bojištu Pacifika na jednom osamljenom otoku se nađu američki pilot i mornarički kapetan...oboje napušteni od svojih strana. Iako neprijateljski nastrojeni jedno prema drugome oni moraju prevaziči svoj sukob i raditi kao jedan ako se žele pobjeći sa nenastanjenog otoka i vratiti u civilizaciju...no hoće li udruživanje njihovih snaga biti izvršeno do kraja ili će netko nekoga izdati?"

Image

Moje MIšljenje:
"- Kad imaš dva velikana svjetskog glumišta drugi ti niti ne trebaju, a to se najbolje vidi u filmu. Boorman još jednom pokazuje kako zna što radi tijekom cijelog filma, a Lee i Mifune samo slijede njegove natuknice i ostalo prepuštaju svojoj bezprijekornoj glumačkoj prezentaciji. Prejeben film da bi se ikako propustio..."
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Hell in the Pacific (1968)

Post by filmofil » 30 Oct 2010, 13:15

ma remek djelo, obožavam filmove smještene na pusti otok usred oceana...presmiješne su scene kad se podjebavaju međusobno :D sjećam se da mi je kraj bio malo šok jer je nekako sve odjednom završilo
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Hell in the Pacific (1968)

Post by Andrej » 30 Oct 2010, 14:53

Toshirô Mifune :prayer: Ma obojca :prayer: :prayer:
We're all mad here...

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Hell in the Pacific (1968)

Post by Ašow » 30 Oct 2010, 16:39

Ovo je remek djelo.
--------
Last.fm

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Hell in the Pacific (1968)

Post by remike2 » 30 Oct 2010, 16:41

Dobar film iako se ne sjećam nešto puno, morat ću ga ponovno pogledati.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 30 Oct 2010, 17:43

Najbolja mi je ona scena kad i jedan drugi zamišljaju što će se dogoditi ako se budu borili jedan protiv drugog :D
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply