Inspektor Callahan

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Oct 2006, 08:18

Mairosu wrote:Upravo pogledah Heartbreak Ridge.

Sada se vec ozbiljno pitam da li Clint Eastwood zna normalno da prica, jer u svakom filmu samo cedi nesto kroz zube.
pa u starijim danima da npr. Svemirski kauboji i Djevojka od milijun dolara
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Oct 2006, 10:16

Mairosu wrote:Moja definicija coola = Steve McQueen. Clint je uvek nekako odbijao od sebe.

Da parafraziram, Clint Eastwood ce uci u grad i ocistiti ga od kriminalaca i olosa i otici, a Steve McQueen ce uci u grad, ocistiti ga od kriminalaca i olosa, pojebati sve zensko sto valja, popiti svo pice i tek onda otici. :D
Ma Steve McQueen je po meni imao 5 dobrih filmova u kojima je zbilja cool..."The Magnificent Seven", "The Great Escape", "Bullitt", "The Getaway" i "The Towering Inferno"...i samo u dva od njiš ševi :P
A nije ni Clint imun na to..."Coogan's Bluff" - ševi na svakom čošku, a bome i pije :), "Two Mules for Sister Sara" - sredi ološ, uzme sef sa lovom, zapali cigarz, i zatim uskoči Shirley MacLaine u kadu, "Magnum Force" - kao u ostalom i svi Harry filmovi osim prvog, "The Gauntlet" - prvo pije, pa se šora, pa povali Sondru, pa se opet malo šora i na kraju odlazi sa njom...vjerojatno na još jednu ševu haha, "Every Which Way But Loose & Any Which Way You Can" - šora se, pije, opet povali Sondru...u svakom hehe, "City Heat" - tamo zapravo i glumi lik koji je opsjednut sexom, "The Rookie" - prvo kick ass, a onda ga ona negativka povali zavezanoog za stolac LOL itd. itd... dakle
Mairosu wrote:Upravo pogledah Heartbreak Ridge.

Sada se vec ozbiljno pitam da li Clint Eastwood zna normalno da prica, jer u svakom filmu samo cedi nesto kroz zube.
Prežestok film, tamo ima najjače dijaloge..."Be advised, I'm mean nasty and tired. I eat concertina wire and piss napalm and I could put a round through a fleas ass at 300 yards. So why don't you hump somebody else's leg mutt-face before I push yours in."...cool do jaja :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Oct 2006, 12:22

[quote="Dragonrage].
Prežestok film, tamo ima najjače dijaloge..."Be advised, I'm mean nasty and tired. I eat concertina wire and piss napalm and I could put a round through a fleas ass at 300 yards. So why don't you hump somebody else's leg mutt-face before I push yours in."...cool do jaja :D[/quote]

pre opako :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Oct 2006, 20:10

Meni je film bio bezveze.

Ceo deo filma u kome Clint obucava marince je tako malo ozbiljan, da kada pravi rat zaista pocne, osecas se k'o da gledas neku glorifikovanu vojnu vezbu. Malo puc puc, komunisti padaju mrtvi, zeeeeezanje. Full Metal Jacket je keva za ovo.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Oct 2006, 20:12

Dragonrage wrote:Ma Steve McQueen je po meni imao 5 dobrih filmova u kojima je zbilja cool..."The Magnificent Seven", "The Great Escape", "Bullitt", "The Getaway" i "The Towering Inferno"...i samo u dva od njiš ševi :P
Ha ! Thomas Crown Affair, Cincinnati Kid, Junior Bonner, Papillon, Le Mans, Reivers, Hell is for Heroes, The War Lover...uostalom, Steve je karao Ann-Margret i Faye Dunaway. :D
A nije ni Clint imun na to..."Coogan's Bluff" - ševi na svakom čošku, a bome i pije :), "Two Mules for Sister Sara" - sredi ološ, uzme sef sa lovom, zapali cigarz, i zatim uskoči Shirley MacLaine u kadu, "Magnum Force" - kao u ostalom i svi Harry filmovi osim prvog, "The Gauntlet" - prvo pije, pa se šora, pa povali Sondru, pa se opet malo šora i na kraju odlazi sa njom...vjerojatno na još jednu ševu haha, "Every Which Way But Loose & Any Which Way You Can" - šora se, pije, opet povali Sondru...u svakom hehe, "City Heat" - tamo zapravo i glumi lik koji je opsjednut sexom, "The Rookie" - prvo kick ass, a onda ga ona negativka povali zavezanoog za stolac LOL itd. itd
Ma pobogu majku mu, pa on u pola filmova prca Sondru Locke, u koju je ionako mochio van ekrana. Pa nije to to zivota mu. :D

(Mada Coogan's Bluff jeste dobar. Priznajem. U stvari, Clint je tolerantan uglavnom samo sa Siegelom, plus neki retki momenti solo. Meni barem.)

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 12 Oct 2006, 21:49

Ja sam Heartbreak Ridge gledao barem 5 puta i film mi je totalno zakon :D

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 09:59

Mairosu wrote:
Dragonrage wrote:Ma Steve McQueen je po meni imao 5 dobrih filmova u kojima je zbilja cool..."The Magnificent Seven", "The Great Escape", "Bullitt", "The Getaway" i "The Towering Inferno"...i samo u dva od njiš ševi :P
Ha ! Thomas Crown Affair, Cincinnati Kid, Junior Bonner, Papillon, Le Mans, Reivers, Hell is for Heroes, The War Lover...uostalom, Steve je karao Ann-Margret i Faye Dunaway. :D
Ajde, "Thomas Crown Affair" još može proči, kao i "Papillon" i "Hell is for Heroes"...no tešto da bi ih nazvao "cool" filmovima, ljubić, drama i ratni.
Znaš ko je meni uz Clinta još bio oličje cool-a....Charles Bronson....legenda od glumca, zbilja legenda, samo što nije imao toliko zvučnih filmova i uloga, pošto je on prvenstveno bio "B" glumac, pa je nastupao u svakakvim sranjima.
Mairosu wrote:
A nije ni Clint imun na to..."Coogan's Bluff" - ševi na svakom čošku, a bome i pije :), "Two Mules for Sister Sara" - sredi ološ, uzme sef sa lovom, zapali cigarz, i zatim uskoči Shirley MacLaine u kadu, "Magnum Force" - kao u ostalom i svi Harry filmovi osim prvog, "The Gauntlet" - prvo pije, pa se šora, pa povali Sondru, pa se opet malo šora i na kraju odlazi sa njom...vjerojatno na još jednu ševu haha, "Every Which Way But Loose & Any Which Way You Can" - šora se, pije, opet povali Sondru...u svakom hehe, "City Heat" - tamo zapravo i glumi lik koji je opsjednut sexom, "The Rookie" - prvo kick ass, a onda ga ona negativka povali zavezanoog za stolac LOL itd. itd
Ma pobogu majku mu, pa on u pola filmova prca Sondru Locke, u koju je ionako mochio van ekrana. Pa nije to to zivota mu. :D

(Mada Coogan's Bluff jeste dobar. Priznajem. U stvari, Clint je tolerantan uglavnom samo sa Siegelom, plus neki retki momenti solo. Meni barem.)
Haha...LOL, donekle si u pravu, doduše u "samo" 4 naslova od ovih nabrojanih, a bilo ih je još koje nisam nabrojao...no nije ni važno koga ševi, samo sam htio dokazati da nisi u pravu kad kažeš da Clint ne "ljubi" u svojim filmovima hehehe :D

A Leone i Wolfgang Petersen, te on sam kao redatelj...tip osim što je izvrstan glumac je i fenomenalan redatelj. Ja osobno s nestrpljenjem očekujem njegov najnoviji film "Flags of Our Fathers". baš namjeravam slj. tjedan napisati i "kratak" preview tog filma na svom blogu.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Oct 2006, 10:31

Dragonrage wrote:Znaš ko je meni uz Clinta još bio oličje cool-a....Charles Bronson....legenda od glumca, zbilja legenda, samo što nije imao toliko zvučnih filmova i uloga, pošto je on prvenstveno bio "B" glumac, pa je nastupao u svakakvim sranjima.
Bronson je fucking legend.

Veliki sam ljubitelj njegovog lika i dela. Veliki.
Mairosu wrote:A Leone i Wolfgang Petersen, te on sam kao redatelj...tip osim što je izvrstan glumac je i fenomenalan redatelj. Ja osobno s nestrpljenjem očekujem njegov najnoviji film "Flags of Our Fathers". baš namjeravam slj. tjedan napisati i "kratak" preview tog filma na svom blogu.
Dobro, Leone, nekako nikad ne opisujem njegove filmove kao "clint eastwood movie" ili "henry fonda movie" ili "james coburn movie", uvek je to "Leone movie". Ko sedne i gleda Leonea zbog glumaca, taj je promasio temu na pismenom. :D Ali - tu scenario poziva da budes cutljivi drkadzija, i gde ces boljeg od Clinta. :D

I mene zanima Flags of Our Fathers inace, kao i japanski ekvivalent. Naravno, verovatno najvise zbog cinjenice sto ce Clint biti striktno iza kamere, pa necu morati da ga gledam kako se mrsti i govori kroz zube...:D

Setih se jos dva gotivna sa Clintom...Where Eagles Dare, i naravno Kelly's Heroes, pre svega jer je snimljen u МАЈЦИ СРБИЈИ. :D

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 10:42

Mairosu wrote:
Dragonrage wrote:A Leone i Wolfgang Petersen, te on sam kao redatelj...tip osim što je izvrstan glumac je i fenomenalan redatelj. Ja osobno s nestrpljenjem očekujem njegov najnoviji film "Flags of Our Fathers". baš namjeravam slj. tjedan napisati i "kratak" preview tog filma na svom blogu.
Dobro, Leone, nekako nikad ne opisujem njegove filmove kao "clint eastwood movie" ili "henry fonda movie" ili "james coburn movie", uvek je to "Leone movie". Ko sedne i gleda Leonea zbog glumaca, taj je promasio temu na pismenom. :D Ali - tu scenario poziva da budes cutljivi drkadzija, i gde ces boljeg od Clinta. :D

I mene zanima Flags of Our Fathers inace, kao i japanski ekvivalent. Naravno, verovatno najvise zbog cinjenice sto ce Clint biti striktno iza kamere, pa necu morati da ga gledam kako se mrsti i govori kroz zube...:D

Setih se jos dva gotivna sa Clintom...Where Eagles Dare, i naravno Kelly's Heroes, pre svega jer je snimljen u МАЈЦИ СРБИЈИ. :D
CCCC.... :D :D

UUuu...prežestoki filmovi...u prvom samo kosi njemce šmajserom, a drugom...pa gotovo isto hehe...
Last edited by Dragonrage on 13 Oct 2006, 10:45, edited 1 time in total.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Oct 2006, 10:45

U Kelly's Heroes ima dobra parodija na Good, Bad, Ugly negde pred kraj. :D

Ali najjaci je Donald Sutherland. "Quit giving me those bad vibes, maaaan !"

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Oct 2006, 10:50

Za sve ljubitelje filma Kelly's Heroes :

The Mike Curb Congregation - Burning Bridges

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 13 Oct 2006, 11:04

Mairosu wrote:Za sve ljubitelje filma Kelly's Heroes :

The Mike Curb Congregation - Burning Bridges
Ljubitelj sam tog filma,ali fakat nisam znao da je u "majci srbiji" sniman...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Oct 2006, 11:12

A$H wrote:
Mairosu wrote:Za sve ljubitelje filma Kelly's Heroes :

The Mike Curb Congregation - Burning Bridges
Ljubitelj sam tog filma,ali fakat nisam znao da je u "majci srbiji" sniman...
Tito je imao profitabilni biznis rentiranja JNA za hollywoodske potrebe. Kelly's Heroes je sniman u okolini Novog Sada - Peckinpahov Cross of Iron je sniman negde oko Zagreba (cak igra Slavko Stimac).

Od ne-ratnih produkcija, verovatno najcuveniji film koji je sniman u ex-SFRJ je Fiddler on the Roof, isto radjen negde oko Zagreba. I naravno, Jackie Chanov Armour of God. :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 13 Oct 2006, 11:23

Mairosu wrote:
A$H wrote:
Mairosu wrote:Za sve ljubitelje filma Kelly's Heroes :

The Mike Curb Congregation - Burning Bridges
Ljubitelj sam tog filma,ali fakat nisam znao da je u "majci srbiji" sniman...
Tito je imao profitabilni biznis rentiranja JNA za hollywoodske potrebe. Kelly's Heroes je sniman u okolini Novog Sada - Peckinpahov Cross of Iron je sniman negde oko Zagreba (cak igra Slavko Stimac).

Od ne-ratnih produkcija, verovatno najcuveniji film koji je sniman u ex-SFRJ je Fiddler on the Roof, isto radjen negde oko Zagreba. I naravno, Jackie Chanov Armour of God. :D
to su bila vremena :D
a eto sad su opet počeli..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 12:40

A$H wrote:
Mairosu wrote:
A$H wrote: Ljubitelj sam tog filma,ali fakat nisam znao da je u "majci srbiji" sniman...
Tito je imao profitabilni biznis rentiranja JNA za hollywoodske potrebe. Kelly's Heroes je sniman u okolini Novog Sada - Peckinpahov Cross of Iron je sniman negde oko Zagreba (cak igra Slavko Stimac).

Od ne-ratnih produkcija, verovatno najcuveniji film koji je sniman u ex-SFRJ je Fiddler on the Roof, isto radjen negde oko Zagreba. I naravno, Jackie Chanov Armour of God. :D
to su bila vremena :D
a eto sad su opet počeli..
Bio mi je frend na snimanju ovog filma sa Richardom Gereom, kao statist, a trebao sam i ja raditi na tom filmu. Bio sam naime u Jadran filmu na pregovorima za storyboard artista, razgovarao sa producentima, uopoznao redatelja, napravio par probnih testova kojima su bili dosta zadovoljni, pa čak i potpisao neki kvazi ugovor, ono, posao je bio 100%, da bi onda nekoliko tjedana kasnije, pošto me nisu zvali, saznao da su odlučili za taj posao dovesti svog čovjeka iz Amerike...gadovi!! :evil:
Žao mi je samo para, jer pare su bile odlične...a tim parama sam namjeravao djelomično finacirati svoj film :?

Post Reply