Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by DeadDispatcher90 » 27 Apr 2012, 19:44

Samo likovi (ili stvorenja), Alien ili Predator, Freddy ili Jason? Tko vam je više cool, bolje dizajniran, tko vam ima draže filmove itd?
Revenge solves everything

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Ašow » 28 Apr 2012, 03:58

Između aliena i predatora bi morao odabrati aliena. Premda mi je predator super napravljen i sve, kad se između ovih dvoje bira, moram reći alien.
A za drugi dio, jebeš freddyja, jason mi je oduvijek bio bolji.
--------
Last.fm

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Michel » 28 Apr 2012, 04:31

Alien jer je savršeni organizam. Brutalna mu je ona kiselina.

A između ovih dvoje Jasona jer mi je draži i ne zajebava se, samo kolje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Decadentor » 28 Apr 2012, 11:48

Michel wrote:Alien jer je savršeni organizam. Brutalna mu je ona kiselina.

A između ovih dvoje Jasona jer mi je draži i ne zajebava se, samo kolje.
:supz: :supz: ali od drugog para mi je drazi freedy, nemos mu pobjec nemos ga ubit, nemos ga ostetit + prejben look fura :freddy:
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by HorrorHR » 28 Apr 2012, 13:02

Decadentor wrote:
Michel wrote:Alien jer je savršeni organizam. Brutalna mu je ona kiselina.

A između ovih dvoje Jasona jer mi je draži i ne zajebava se, samo kolje.
:supz: :supz: ali od drugog para mi je drazi fredy, nemos mu pobjec nemos ga ubit, nemos ga ostetit + prejben look fura :freddy:
čak i forume napada :zubifale:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by filmofil » 28 Apr 2012, 13:35

alien vs predator

it's a tough one. za malu nijansu bi odabrao aliena kao dražeg samo zato što sam cijeli serijal u djetinjstvu znao vrtiti skoro svaki drugi dan. :) predator je također prekul i sviđa mi se kako nije mindless killing machine već se cijela rasa temelji na časti, ritualima i 'survival of the fittest' načinu života. no, preprivlačna mi je i sirovost aliena koji je zapravo obična ogoljena buba, ali i, kao što je već netko rekao, savršen organizam. na sve se mislilo kad su dizajnirali aliene i prebrutalna mi je ta ideja kako su oni zapravo nekakva preslika mrava s cijelom tom košnicom i podjelom na ratnike i radnike, ali i odličnim dodatkom - potrebne su im žive jedinke drugih rasa da bi se razmnožavali pa ih zakukulje u svoju košnicu i čekaju da izađe facehugger i obavi svoj posao. brutalno!

što se samih filmova tiče, opet moram izabrati alien serijal zbog atmosfere, glazbe, te neke izoliranosti svemira, originalnih priča, glumaca, itd oba predatora su ZAKON filmovi i mogu ih gledati kad god bez da mi dosade, ali alien saga je nešto drugo, nešto izvan svih kategorija. možda je pomoglo što smo u alien serijalu dobili 4 vizije od 4 vrhunska redatelja koji su, svaki na svoj način, dali nešto potpuno novo u priču. scott se oslanjao na atmosferu izolacije u svemiru u miksu s nekakvim misterioznim čudovištem ogromne snage i izdržljivosti. cameron je demistificirao rasu aliena i dao nam rat između dvije rase te kroz njega pokazao slabosti obje vrste. fincher je išao back to basics i opet stavio jednog aliena u okolinu s ljudima koji se moraju braniti inteligencijom, a ne oružjem i ujedno nam predstavio ideju da alien može koristiti bilo koga za domaćina (postoje cutovi gdje se facehugger poigra s kravom i jedan s psom ja mislim :) ). jeunet se u posljednjem dijelu oslanjao na svoj prepoznatljivi stil koji je postao njegov trademark. film je eye candy i prepun detalja. Posebno tu mislim na cijelu scenu sa 'bazenom'. također smo dobili natrag ripley u jednom potpuno novom izdanju, njen seks s maticom i rađanje human-aliena. how cool is that shit! :)

konačna presuda: ALIEN

freddy vs jason

ovo uopće nije tough one. :mrgreen: freddy je bezveznjak, a jason odvratna hodajuća nakaza koja kolje sve što joj se nađe na putu. već sam imao raspravu s nekim o tome. freddy jednostavno nije strašan, nije mističan, nije zanimljiv, a sve to samo zato jer je PROGOVORIO. slasher u kojem ubojica priča, dobi puno prostora u scenama i eksponira se vizualno kod mene ne može proći. uvijek sam freddyja gledao kao nekakvu zajebanciju dok s jasonom čak imam razvijen odnos. :D michael myers je, naravno, na tronu, ali jason je uvijek lurkao tu negdje sa strane i katalizirao mnoge noćne more u mom djetinjstvu. :) inače, kad govorim o jasonu, uvijek u glavi imam jasona iz 2., 3. i 4. dijela jer je tamo nekako najstrašniji. tojest, tamo su ga najbolje 'izrežirali' i u potpunosti iskoristili setting šume i odličan materijal koji su imali u tom šumskom divljaku jasonu koji se skriva iza drva i promatra žrtve koje nemaju pojma što ih čeka. posebno moram pohvaliti friday the 13th part 2 što se cijelokupne atmosfere tiče, ali ni treći dio nije za bacit.

konačna presuda bez imalo dvojbe: jason voorhees :supz:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Fräulein Unbekann » 28 Apr 2012, 14:09

Mrzim i Aliena i Predatora. I Jasona. Samo Freddyja volim :D

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by DeadDispatcher90 » 28 Apr 2012, 15:48

Ker tu eleberejt?
Revenge solves everything

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Ašow » 28 Apr 2012, 18:51

Fräulein Unbekann wrote:Mrzim i Aliena i Predatora. I Jasona. Samo Freddyja volim :D
u jebote, srce mi zastalo.
--------
Last.fm

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 May 2012, 12:44

Predator jer je najvanzemaljski jebač... :supz:

Freddy jer unatoč svemu ima stila, a i bogme ne možeš mu uteć....niti ubiti.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re:

Post by Victor Crowley » 11 May 2012, 14:08

Volim više Alinena jer me Predator podsjeća dosta na ljudski organizam. Al draži mi je drugi par. A od drugog para draži mi je Freddy. OK, Jason se umalo utopio pa šta, Freddy je izgorio. I Jason je previše ozbilja, pa ubaci malo zajebancije, malo mooda ne škodi, Freddy je tu car. One zajebancije su predobre dok ubija.

Znači:

Freddy
Jason
Alien
Predator

Ali reći da ne voliš i jednog od ovih killer-majstora bio bi grijeh. bar ja tako mislim.

User avatar
megawar888
Posts: 59
Joined: 26 May 2012, 19:22

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by megawar888 » 29 May 2012, 18:27

Alien vs. Predator
Alien mi je bolji
Freddy vs. Jason
Jason mi je bolji.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Asfodel » 31 May 2012, 13:55

Alien i Jason
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by DeadDispatcher90 » 31 May 2012, 17:29

ok, a kako bi bilo da birate samo jednog od svih?
Revenge solves everything

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Alien VS Predator, Freddy VS Jason...

Post by Wendigo » 15 Jun 2012, 00:59

nikako da se odlučim između aliena i predatora. ovaj prvi je strava, užas i smrt i obožavam taj "alien, ripley, weyland-yutani univerzum", a drugi pak posjeduje prejebeno kul spravčice i sviđa mi se koncept ultimativnog lovca i kolekcionara trofeja svih mogućih rasa u svemiru.
mrzim kad se moram opredijeliti za jedno od dva savršenstva... :lol:

Post Reply