Drugsbunnys Horror Reviews

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Jun 2010, 01:01

Malo si se zabunio na dva mjesta:

The Living Dead At Manchester Morgue ti nije talijanski zombi film nego španjolski. Talijani su samo financijski pripomogli (a bogme su dobro pripomogli i u efektima točnije najviše Giannetto De Rossi), dok su sve ostalo španjolskih ruku djelo...

Znam da ispada da cjepidlačim ali to mi ispada kao da si rekao da je "Izbavitelj" srpski film...

I

Pontypool - ti nema zombije nego zaražene a to je velika razlika. Dobro je što si spomenuo da su slični zaraženima u 28 Days Later, ali si ipak spomenuo ključnu riječ zombiji.
Zaraženi su jedno, zombiji drugo...

Inače dobra top lista, ali fali tu dosta starijih zombi filmova....ali izgleda se nisu nažalost mogli ugurati u naj 15 :(
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 26 Jun 2010, 01:38

Nisam znao za ovo The Living Dead At Manchester Morgue, odmah ću promjeniti, ne cjepidlačiš, moja je greška :)

A za Pontypool ću staviti navodnike i još naglasiti jednom, šteta bi bilo da se jedan tako dobar film ne nađe na listi.

I da, na koje još starije zombie filmove misliš?
Ko zna, možda će ući u top 5 :)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 26 Jun 2010, 01:41

Evo updejtano sve, hvala na uočavanju grešaka :)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Jun 2010, 02:53

Pa primjetio sam da su ti samo tri filma koja nisu novija ReAnimator, TLDAMM i Zombi (od ovih 10 do sada nabrojanih 60% je snimljeno u zadnjih 5-6 godina)...a gdje su:

Romerovi zombi filmovi (izdvajam Noć i Zoru)
Fulcijev The Beyond
ROTLD serijal
Savinijev NOTLD 90'
BrainDead

a od novih imaš i Fidu, Undead...

Ima filmova ko pljeve, ali kad ovako čovjek pogleda listu rekao bi da si okrenut samo na novije zombi filmove, a svi ovi koje sam gore nabrojio su mnogo bolji od Dead Snow, no kako rekoh svatko radi svoju top listu (jebeš to kad bi svi imali iste...zato i jest svrha top listi da pokaže ljudima koji su tebi najbolji zombi filmovi...no nadam se da si pogledao dovoljan broj zombi filmova da bi mogao napraviti svoju ultimativnu listu ) i baš me zanima koji će izaći kao najbolji u tvojih top 5

p.s. - Drago mi je vidjeti da si uvrstio i Dellamorte Dellamore u svoju listu (malo ga ljudi uopće spomene) :rock:

p.s 2 - vidim da se puno premišljaš na listi, pa ti savjetujem da kad radiš listu da sjedneš za stol i napraviš spisak filmova, potom dobro izvrtiš u glavi sve te filmove jedan po jedan tako da kad sastaviš listu da barem neko vrijeme ostane konačna (ovo mislim na zombi filmove koji trebaju doći u budućnosti, a koji bi mogli skinuti nekoga sa tvoje liste)...odnio vrag brzinu...polako sve to.
Ovo ti govorim jer dosta ljudi čita tvoj blog i sad kad se nakon par dana vrate malo pregledati listu vidjet će da si mijenjao mjesta filmovima, što onda kod same top liste gubi značaj...

Eto nabrbljao sam se :lol: ali samo sam ti želio kao kolega recenzent ukazati na neke stvari kad radiš top listu...

Kad sam ja sastavljao listu naj zombija npravih ju i evo do danas nisam promjenio mišljenje, još ta top lista stoji u mojoj glavi kako je i napisana na blogu
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re:

Post by DrugsBunny » 26 Jun 2010, 03:28

dr_gonzo wrote:Pa primjetio sam da su ti samo tri filma koja nisu novija ReAnimator, TLDAMM i Zombi (od ovih 10 do sada nabrojanih 60% je snimljeno u zadnjih 5-6 godina)...a gdje su:

Romerovi zombi filmovi (izdvajam Noć i Zoru)
Fulcijev The Beyond
ROTLD serijal
Savinijev NOTLD 90'
BrainDead

a od novih imaš i Fidu, Undead...
Ima filmova ko pljeve, ali kad ovako čovjek pogleda listu rekao bi da si okrenut samo na novije zombi filmove, a svi ovi koje sam gore nabrojio su mnogo bolji od Dead Snow, no kako rekoh svatko radi svoju top listu (jebeš to kad bi svi imali iste...zato i jest svrha top listi da pokaže ljudima koji su tebi najbolji zombi filmovi...no nadam se da si pogledao dovoljan broj zombi filmova da bi mogao napraviti svoju ultimativnu listu ) i baš me zanima koji će izaći kao najbolji u tvojih top 5
Ne želim spoilati redoslijed Romerovih filmova i Braindeada, ali svakako upadaju u top 5 :wink:
Fulcijev Beyond je bio ok, ali ne vjerujem da na listi ima mjesta za njega kao ni za Fidu, Undead itd. (što su također kvalitetni filmovi)
Savinijev Remake mi uopće nije sjeo, čak štoviše, bezveze.
ROTLD mi je jedan od dražih zombie filmova, ali ne vjerujem da bih ga stavio na listu (možda jedino na kraju u obliku koji su isto vrijedni spomena )jer ga čisto smatram "isfuranim" - ono, kak da kažem nalazi se na svačijim listima, a ja mislim da bih rađe promovirao neke druge zombie filmove koji možda nemaju istu kvalitetu, ali svakako zaslužuju više pažnje. Recimo da radim top 20 listu 100% bi ga stavio na neko relativno visoko mjesto, ali u top 15 ne bi, čudno je to objasniti. Ne želim da mi lista bude "identična" desecima drugih lista :)
Recimo samo da mi je i eksponiranost jedan od aspekata pomoću kojih radim top listu.
I da, blagi edit: Pogledao sam dosta zombie filmova osim onih recimo manje poznatih kao što su Serpent and the Rainbow, ali i oni mi sjede upravo na kompu. Doduše, ti nepoznatiji filmovi nemaju taj određeni kak da kažem "brand" koji bi me nakon prvog gledanja odmah oduševio i natjerao da ih stavim na neko dobro mjesto na listi.
dr_gonzo wrote:p.s. - Drago mi je vidjeti da si uvrstio i Dellamorte Dellamore u svoju listu (malo ga ljudi uopće spomene) :rock:
Da. Usudio bih se reći da je to gotovo savršen film, stvarno jedno prekrasno i lijepo iskustvo
dr_gonzo wrote:p.s 2 - vidim da se puno premišljaš na listi, pa ti savjetujem da kad radiš listu da sjedneš za stol i napraviš spisak filmova, potom dobro izvrtiš u glavi sve te filmove jedan po jedan tako da kad sastaviš listu da barem neko vrijeme ostane konačna (ovo mislim na zombi filmove koji trebaju doći u budućnosti, a koji bi mogli skinuti nekoga sa tvoje liste)...odnio vrag brzinu...polako sve to.
Ovo ti govorim jer dosta ljudi čita tvoj blog i sad kad se nakon par dana vrate malo pregledati listu vidjet će da si mijenjao mjesta filmovima, što onda kod same top liste gubi značaj...

Eto nabrbljao sam se :lol: ali samo sam ti želio kao kolega recenzent ukazati na neke stvari kad radiš top listu...

Kad sam ja sastavljao listu naj zombija npravih ju i evo do danas nisam promjenio mišljenje, još ta top lista stoji u mojoj glavi kako je i napisana na blogu
Sjebo sam se jedino oko ovog Re-Animatora i Shaun of the dead, ali to je bila više tehnička pogreška nego unutarnja dilema.
A čuj, za zombie filmove u budućnosti nikad ne znaš, recimo može već sutra izaći neki prenajbolji zombie film koji će svima biti genijalan i što onda? :lol:
Možda se moja lista čini zbrzano, ali već imam u glavi neko vrijeme taku ideju tako da bi trebalo sve biti ok.
Kako god, Hvala kolega recenzentu mi recenzenti se trebamo držati jedan uz drugog :mrgreen: :D
Da, pročitao sam par puta tu tvoju listu naj zombija, vrlo je zanimljiva i sviđa mi se :D
A bogami i ja sam se nabrbljao, kasno je, trebao bih na počinak polako. ^^
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 26 Jun 2010, 18:28

Zadnji dio moje top 15 najboljih zombi filmova liste je gotov:
http://drugsbunny.wordpress.com/
:D :mrgreen:
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 29 Jun 2010, 00:08

S ponosom predstavljam OGROMAN članak na blogu pod nazivom "What happened to Mr. Romero?"
Osvrti na sve njegove zombie filmove + trivie + biografija + slike + citati.
Obavezno štivo za svakog Horor/Romero/zombie fana. 8)
http://drugsbunny.wordpress.com/
I evo baš link na članak:
http://drugsbunny.wordpress.com/2010/06 ... mr-romero/

edit: također se moram pohvaliti kako su se pojavili linkovi na moj blog na stranici http://twdfanclub.net/
U news update se nalaze linkovi na sva 3 parta moje top 15 zombie movie liste
Ne znam kako se to tamo našlo, ali svakako sam im zahvalan :]
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by GreenHornet » 21 Jul 2010, 00:42

"What Happened to Mr. Romero?"
Mislim ono,ne bi da je doticni guzio mladog medicinara "Ghosta"za bolju ocjenu pa mu je u sred sexa pao kurac pa objavljujes ovakav naslov...
Ne.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 21 Jul 2010, 00:59

Kog si ti kurca sad rekao?
Niš te nisam razumio.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by Scarface » 21 Jul 2010, 01:21

GreenHornet wrote:"What Happened to Mr. Romero?"
Mislim ono,ne bi da je doticni guzio mladog medicinara "Ghosta"za bolju ocjenu pa mu je u sred sexa pao kurac pa objavljujes ovakav naslov...
Ne.
Aj, debel si i ružan i vjerojatno imaš jako mali kurac pa razumin ovakve frustracije. Jbg, uvik ti ostaju kurve, ali pazi se ako koja bude imala standarde, neš dobro proć...
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by John_Ryder » 21 Jul 2010, 10:39

:pointlaugh: :pointlaugh: :pointlaugh:
Image

Image

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by John_Ryder » 21 Jul 2010, 11:06

btw potpis na ghostov zadnji post :lol:
Image

Image

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by Andrej » 22 Jul 2010, 21:27

DrugsBunny wrote:S ponosom predstavljam OGROMAN članak na blogu pod nazivom "What happened to Mr. Romero?"
Osvrti na sve njegove zombie filmove + trivie + biografija + slike + citati.
Obavezno štivo za svakog Horor/Romero/zombie fana. 8)
Care, ceo blog ti je 100% odličan. Čak sam stavio tab na mozili.
Ne razumem ove uvrede vezane za tvoj članak - kome je šta palo zbog naslova, jer ako se nekome ne sviđa i unervozi se - pravac kafana, pa vređaj i tuci se ko čovek, a ne preko tastature - jer tu nema zabave.
Mislim da je svaki pravi ljubitelj Romerovih ostvarenja ukapirao poentu celog teksta na tvom blogu.
Jedino se ne slažem sa ocenom filma - 2. Dawn of the Dead (2004) 10/10.
Ocena je 12/10!!!!
We're all mad here...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 31 Jul 2010, 01:00

Haha, puno hvala na svemu :D
Uzeo sam malu pauzu od pisanja, ali uskoro slijede nove recenzije/članci.
:D
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Drugsbunnys Horror Reviews

Post by DrugsBunny » 15 Oct 2010, 00:13

Drugsbunnys Horror Reviews se od sutra vraća u pogon 8)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply