Domaći blogovi o horroru?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Oct 2008, 10:10

pumpkin girl wrote:nisam znala, ako se dobro sjecam kad je otvorena stranica na blogu je pisalo da je prebacen ovdje. al opet ja sve krivo shvatim. sorry ^^
http://www.horrorhr.com/
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Oct 2008, 11:55

pumpkin girl wrote:Moj je bio onaj devil doll blog...i stvarno sam uzivala u pisanju i citanju horror.hr postova dok je imao blog, al nekako mozda sam u krivu, pojavila se hrpa takvih slicnih blogova na njima je sve to izgledalo isto, sve recenzije su bile nekako... ne znam, isfurane i vec se znalo unaprijed sto ce se reci za koji film. ali dobro uvijek ostane onaj faktor osobnog stila svakog pisca...uz to, ja sama sam postala preizbirljiva sa filmovima nakon analiziranja bas svakog kojeg pogledam. a to mi se ne svidja, da izgubim ono temeljno sto mi horror i treba pruziti - zabavu. zato sam se samo bacila na citanje ovog, prvo bloga, sada i stranice. i uzasno mi je drago da je postao bas web site ^^
iako mi nedostaje pisanje cesto eh.... :((
a ipak sam mislio da si to ti. :D Tvoje recenzije kao masters of horror i ginger snaps su ti baš bile odlične, bilo mi je žao što si prestala s pisanjem. Istina je da je bilo puno blogova koji su pisali o hororima, ali više manje kvalitete, a danas ih samo nekoliko još uvijek piše. A ostalo su gluposti, opis, mišljenje i ocjena...
Michel puši karu.

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 11 Oct 2008, 14:39

john_constantine wrote: Istina je da je bilo puno blogova koji su pisali o hororima, ali više manje kvalitete, a danas ih samo nekoliko još uvijek piše. A ostalo su gluposti, opis, mišljenje i ocjena...
Ali malo je cura koje pišu na blogu o hororu (ako ne računama vampire, a to i tako više štono se kaže "ljubavni roman u ambijentu" nego horor :lol: )
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 11 Oct 2008, 15:27

john_constantine wrote:
a ipak sam mislio da si to ti. :D Tvoje recenzije kao masters of horror i ginger snaps su ti baš bile odlične, bilo mi je žao što si prestala s pisanjem. Istina je da je bilo puno blogova koji su pisali o hororima, ali više manje kvalitete, a danas ih samo nekoliko još uvijek piše. A ostalo su gluposti, opis, mišljenje i ocjena...
hm. procitavsi par recenzija vidim jedino opis i misljenje pa me ovo odlicno malo zbunjuje. :lol: misljenje ok, al opis uistinu nepotrebno pretjeran i preopsezan, te mi nije jasno cemu prepricavanje vecine scena i detalja.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Oct 2008, 16:08

elrania wrote:
john_constantine wrote:
a ipak sam mislio da si to ti. :D Tvoje recenzije kao masters of horror i ginger snaps su ti baš bile odlične, bilo mi je žao što si prestala s pisanjem. Istina je da je bilo puno blogova koji su pisali o hororima, ali više manje kvalitete, a danas ih samo nekoliko još uvijek piše. A ostalo su gluposti, opis, mišljenje i ocjena...
hm. procitavsi par recenzija vidim jedino opis i misljenje pa me ovo odlicno malo zbunjuje. :lol: misljenje ok, al opis uistinu nepotrebno pretjeran i preopsezan, te mi nije jasno cemu prepricavanje vecine scena i detalja.
hm, mislim, ono, znao sam neki blog gdje je bloger kopirao tekst radnje s imbd - a, pa napisao samo "bezvezni film" i ocjena, par sličica. I tako svaki post. :lol: A opis filma, ma nisam mislio da baš prepričava cijeli film makar sam znao i takve blogove, ono, uvodna radnja "U svemiru, otimaju sina od jabe hutta" i slično...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6288
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Oct 2008, 18:03

"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Nyu
Posts: 49
Joined: 23 Oct 2006, 18:27

Post by Nyu » 11 Oct 2008, 18:13

elrania wrote:
john_constantine wrote:
a ipak sam mislio da si to ti. :D Tvoje recenzije kao masters of horror i ginger snaps su ti baš bile odlične, bilo mi je žao što si prestala s pisanjem. Istina je da je bilo puno blogova koji su pisali o hororima, ali više manje kvalitete, a danas ih samo nekoliko još uvijek piše. A ostalo su gluposti, opis, mišljenje i ocjena...
hm. procitavsi par recenzija vidim jedino opis i misljenje pa me ovo odlicno malo zbunjuje. :lol: misljenje ok, al opis uistinu nepotrebno pretjeran i preopsezan, te mi nije jasno cemu prepricavanje vecine scena i detalja.

Ja nikad to svoje nisam ni zvala recenzijama, kao prvo je prekratko i kao sto kazes tamo su samo opis i misljenje...to je jednostavno bio blog gdje ja vodim biljeske o tom sto sam gledala, da znam kasnije kad cu ga citati i da drugi malo vide nesto o filmovima :) al hvala constantine :D

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 11 Oct 2008, 18:19

nije nista prekratko.
film tv npr. ima strasno kratke osvrte na neke filmove, ali kaze sve potrebno. bolje je bit kratak i jasan nego mlatit praznu slamu i trkeljat gluposti sam da se dobije na opseznosti.
jedina zamjerka je taj dio gdje se opisuje film. smatram potrebnim uvesti citatelja u radnju, da dobije neku viziju onoga sto ga ceka, al nikako ne bih mogla pratiti neki blog gdje se radnja prepricava od a do ž ko u osnovnoskolskoj lektiri.
al pises za sebe i tvoja je stvar kako ces to iznositi; bit ce uvijek publike i onih kojima ce to napisano dobro doc.

User avatar
Nyu
Posts: 49
Joined: 23 Oct 2006, 18:27

Post by Nyu » 11 Oct 2008, 18:23

A gle, ja sam to pisala u prvom, drugom srednje bez ikakvog predznanja o tome kak se uopce pisu kritike i to. Tak da tko to moze citati, ok tko ne svejedno, ionako ja nisam previse ciljala na neku popularnost jer mi je to bio sekundarni blog tek kao dnevnik o filmovima. :)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6288
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 22 Oct 2008, 03:27

HororFilm Playground predstavlja... uz pomoć ekipe iz igma.dizajna dobiva novi izgled, pa bih molio da komentirate na postu obavijest...

Ja sada kalendar i recenzije filmova listu vidim na dnu, pa mi na mom blogu recite jel i vi to isto vidite?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 22 Oct 2008, 12:46

e sad to lici na nesto :D 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6288
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 22 Oct 2008, 14:04

I ja kažem :lol:

Kad gledate moj blog...gdje vam je kalendar stoji?

(meni stoji skroz dole na kraju...jel i vama ili ej to samo meni?)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 22 Oct 2008, 14:05

stoji na gornjem desnom uglu..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 22 Oct 2008, 17:05

dobra, ali stavi bar nekakve razmake između tekstova, ovako izgleda neuredno. Ma mene muči sve duži popis recenzija...
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 22 Oct 2008, 17:09

john_constantine wrote:dobra, ali stavi bar nekakve razmake između tekstova, ovako izgleda neuredno. Ma mene muči sve duži popis recenzija...
napravi si onda kategorije neke..bit ce preglednije..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply