The Orphanage (2007)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Orphanage (2007)

Post by Michel » 27 Dec 2023, 03:49

Drama, Horror, Mystery
Image

Imdb
Wiki

Director: J.A. Bayona
Writer: Sergio G. Sánchez
Stars: Belén Rueda, Fernando Cayo, Roger Príncep

Laura (Belén Rueda) ima sretna sjećanja na svoje djetinjstvo u sirotištu. Uvjerava muža da kupi stan i pomogne joj da ga preuredi u dom za bolesnu djecu. Jednog dana, njezin vlastiti usvojeni sin, Simón (Roger Príncep), nestaje. Simon je kritično bolestan, a kada je još uvijek nestao nekoliko mjeseci kasnije, smatra se da je mrtav. Ožalošćena Laura vjeruje da čuje duhove koji joj možda pokušavaju pomoći pronaći dječaka, a možda i ne.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Orphanage (2007)

Post by Michel » 27 Dec 2023, 03:51

Image

The Orphanage (2007) - španjolski film koji je producirao Del Toro. Radi se o jednom paru koji je usvojio jedno dijete, a to dijete počne imati svoje nevidljive prijatelje. Ti nevidljivi prijatelji imaju veliku povijest u sirotištu, a sve se pogoršava kada njihov posvojeni sin nestane. Ovo je jedan od onih emotivnih horora, koji te nauče nečemu. Jezivih scena ima a onaj preokret
SpoilerShow
je baš tragičan kad je našla svojeg posvojenog sina da je mrtav cijelo vrijeme. Samo mi nije jasno ako je nestao već mjesecima, onda bi tijelo već pojelo crvi i svašta nešto to mi je minus, a sami kraj ona je sad u zagrobnom životu sa tom djecom.
kraj jako emotivan uz stvarno lijepu glazbenu podlogu. Od strašnih scena ona scena sa medijem kada ide kroz kuću i čuje vriskove. Sporedni likovi mi nisu nešto, pogotovo muž al ok fokus je na njoj i djeci. Sve u svemu, jedan pomalo zaboravljeni dramski horor koji će vam probuditi emocije jer je to u konačnici srcedrapajuća priča o odanosti, tuzi i bezuvjetnoj ljubavi. 7.6/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj leži u odličnoj zaradi i vrlo dobroj kritici. Uz sve to film je stavljen od strane nekih kritičara kao jedan od 10 najboljih filmova te godine. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply