Titane (2021)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Titane (2021)

Post by Michel » 30 Jan 2023, 17:21

Drama, Horror, Sci-Fi

Image

Imdb
Wiki

Director: Julia Ducournau
Writers: Julia Ducournau, Jacques Akchoti (writing consultant), Simonetta Greggio (writing consultant)
Stars: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier

Alexia pretrpi strašnu ozljedu lubanje i u glavu joj je ugrađena ploča od titana. Kad izađe iz bolnice, odbacuje roditelje i strastveno grli automobil koji ju je zamalo usmrtio. Sljedećih godina ima problema sa svojom seksualnošću i upoznaje Vincenta. Vincent je izmučen čovjek koji svoju snagu pokušava sačuvati ubrizgavanjem steroida u svoje ostarjelo tijelo. Hoće li pronaći način da se nose sa svojim emocionalnim problemima?


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Titane (2021)

Post by Michel » 30 Jan 2023, 17:21

Titane (2021) - evo jednog francuskog nekonvencionalnog art horora od ženske koja nam je dala čvrsto dobri Raw. No, ovo je sranje. Nemam ništa protiv art horora, skroz drugačijih horora ali isto tako to ne znači da bi mi se trebao svidjeti samo zato što je drugačiji. Ovdje pratimo Alexiu, žensku koja se voli jebati s autima pa zatrudni i tu počinje sranje. Film je dva filma u jednom, a prvi dio mi je baš bezveze a drugi dio kad dođe onaj otac (koji mi je najbolji lik u filmu) je ok, donekle. Kužim svu tu metaforu/simboliku ali iritantan glavni lik (da znam da nam i treba takva biti) mi nije uopće leglo. Najjače od svega što je ovaj film osvojio zlatnu palmu u Cannesu i dobio standing ovation 9 minuta :lol: koji kurac je ljudima i taj Cannes postao sprdačina svako malo neki film standing ovation 10, 20 minuta cmmon. 4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply