Shaun of the Dead (2004)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Shaun of the Dead (2004)

Post by yakkazu » 06 Jan 2011, 16:41

filmofil wrote:to je ono čega smo se dohvatili u temi let the right one in :) slažem se da postoji određena grupa ljudi koja automatski bolje prihvaća britansku komediju od bilo koje američke jer je, eto, to poseban humor...i slažem se da su britanci u mnogočemu posebni što se humora tiče, ali shaun of the dead je ostao samo neiskorišteni potencijal
upravo to .. ali sama osnova filma je parodija na sve i svasta .. krenimo od samog shauna koji bukvalno "odvodi" stotinu zombija ispred puba, kojeg su ( vidi slucajnosti ) izabrali kao najsavrsenije skroviste, dakle parodija na te neke junake, na same zombije, situaciju i prezivljavanje, jer dok bi normalni ljudi pobjegli odmah s tog mjesta, ovi se hvataju u kostac s tolikim zombijima, da bi dosli na mjesto, za koje svi unaprijed znamo da ce biti prvo provaljeno .. dakle, to je taj humor, iako nedorecen i bez premca ispod ranga situacije gdje murray zali za garfieldom :D

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Shaun of the Dead (2004)

Post by Jane Doe » 21 Jan 2011, 11:54

znam da je ovo parodija, ali meni je ispao totalno bezvez, nema jedne smiješne scene, barem meni.
nekako mi je cijeli film na silu i jedna od rijetkih britanskih horror komedija (i komedija), a da meni nevalja (jer sam inaće fan), baš mi je bio skroz bljuzgast.
:P :rolleyes:
očekivala sam bolje s obzirom na glumce jer sam ih već dosta viđala po filmovima koji su mi bili jako jako dobri, a šteta....
Image

User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Re: Shaun of the Dead (2004)

Post by Horrorist » 05 Feb 2011, 18:00

elrania wrote:
metallicat wrote: shaun mi je baš ok film, ali gledala sam ga samo jednom pred god i pol pa se ne sjećam baš detalja, ali znam da mi je scena u dvorištu bila naj. ali naspram zombielanda mi je remek djelo :lol:
remek-djelo apsolutno!
zombieland mi je jedno od najvećih razočaranja dosad; prekilav film. :|
+1 definitivno
zombieland mi je klasu ispod shauna i čemu dvojka,hoću shauna dvojku :goodman:
:kokicarenje:
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Shaun of the Dead (2004)

Post by Andrej » 08 Feb 2011, 09:28

Horrorist wrote:
elrania wrote:
metallicat wrote: shaun mi je baš ok film, ali gledala sam ga samo jednom pred god i pol pa se ne sjećam baš detalja, ali znam da mi je scena u dvorištu bila naj. ali naspram zombielanda mi je remek djelo :lol:
remek-djelo apsolutno!
zombieland mi je jedno od najvećih razočaranja dosad; prekilav film. :|
+1 definitivno
zombieland mi je klasu ispod shauna i čemu dvojka,hoću shauna dvojku :goodman:
:kokicarenje:
Burn the Heretics!!!! Purge the unclean!!!! :axe: :lol:
We're all mad here...

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Shaun of the Dead (2004)

Post by Michel » 27 Dec 2023, 12:45

Image

Shaun Of The Dead (2004) - ne mogu vjerovat da će iduće godine biti 20 godina od ovog filma. Pogledao sam ga jednom, i to prije nekih 18, 19 godina posudio iz videoteke. Tad mi je bio visoko kvalitetan, isto je i danas. Film dolazi iz pera Wright/Pegg, kojih sam fan još od serije Spaced. Ovdje su odlučili napraviti horor komediju sa zombijima. Shaun je momak koji ima posao, ali ima i nezaposlenog frenda koji po cijele dane visi doma i igra igrice. Kako ih polako upoznajemo, tako i u pozadini vidimo da se nešto čudno počne događati. Nakon jedne noći, Shaun se budi i kako dolazi do dućana, vidimo da se vani događa zombie apokalipsa. Film je vraški zabavan, inteligentan humor koji se mora skužiti tipično za njih dvoje. Alegorija na sve i svašta, ismijava sve moguće zombie klišeje i prava je uživancija gledati kako film ne gubi ritam već taman kad pomisliš da je pustio, doda gasa. Likovi su svi dobri i posebni, ima čak i nekoliko emotivnih scena, ali nije otišao previše u patetiku. Ovo je uistinu jedan od najboljih horora 21. stoljeća. 8.3/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - film ima prilično dobri utjecaj. Zaradio je dosta, neke stvari filme poput Shaunove odjeće su završili čak i u muzeju. Dobio je izvrsne kritike pa je tako završio na listama najboljih filmova te godine kao i na listama najboljih britanskih filmova svih vremena. Bloody Disgusting ga ima kao drugi najbolji horor desetljeća. Dobio je i svoje stripove. Uz sve to, film je postao instant kult klasik, a to treba znati. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply