The Descent

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
dragon
Posts: 163
Joined: 04 Feb 2007, 17:32
Location: apatin

Post by dragon » 12 Feb 2007, 08:20

Pozdrav svima,
U potpunosti se slazem sa Elraniom.
Ali ukusi su zaista razliciti.
Probaj se postaviti u situaciju tih Devojaka. U mraku si a oko tebe tebi sasvim nepoznata bica ili sta god vec. Strah te obuzima skroz... Mislim da bi zaboravio na sve svoje vestine, mislim da bi se iz takve situacije malo ko izvukao, ali Ok to je samo film. Tu je da nas zabavi.
DRAGON RULES
http://blogoye.org/horrorland/
http://s3.bitefight.rs/c.php?uid=47432

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Feb 2007, 09:11

hm, više se niti ne sjećam tih vještina. Moram opet pogledati film.

Impaler
Posts: 63
Joined: 05 Oct 2006, 19:52

Post by Impaler » 12 Feb 2007, 09:21

dragon wrote:Pozdrav svima,
U potpunosti se slazem sa Elraniom.
Ali ukusi su zaista razliciti.
Probaj se postaviti u situaciju tih Devojaka. U mraku si a oko tebe tebi sasvim nepoznata bica ili sta god vec. Strah te obuzima skroz... Mislim da bi zaboravio na sve svoje vestine, mislim da bi se iz takve situacije malo ko izvukao, ali Ok to je samo film. Tu je da nas zabavi.
iirc, nitko se nije izvukao.
NO FATE

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Feb 2007, 10:30

Kad te obuzme strah i skoči adrenalin, onda se ponašaš instinktivno i baš tada ti sve te naučene vještine/sposobnosti dođu na vidjelo. Prisjeti se samo kad upadneš u frku pijan.
I da, svi umru na kraju (ili se bar tako naslućuje).
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
dragon
Posts: 163
Joined: 04 Feb 2007, 17:32
Location: apatin

Post by dragon » 12 Feb 2007, 21:05

mozda si u pravu ali u situaciji u kojoj su se nasle ove devojke, sumnjam.
Najgori strah je strah od nepoznatog. A one upravo to dozivljavaju.....
A pijanstvo i frka, mislim da je to drugacije....
DRAGON RULES
http://blogoye.org/horrorland/
http://s3.bitefight.rs/c.php?uid=47432

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Feb 2007, 23:56

Nije naročito. Nađeš se u situaciji kad te strah, adrenalin odma skoči, teže dišeš, moraš brzo misliti a ne ide baš lako i ponašaš se automatski. A kad smo već kod toga, gotovo svaki iracionalni strah je upravo strah od nepoznatog. Nepoznanica može biti i sama nesigurnost u kojem će smjeru eskalirati strah/nasilje.
Ja sam dao banalan primjer koji se gotovo svakom desio. I tamo te strah od nepozate osobe i nepoznate reakcije. Čovjek se instinktivno štiti, neko povlačenjem a neko napadom.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Feb 2007, 14:46

Mislim da je nepotrebno ulaziti u to kako se ponašaju žene u frci. Kao što svatko ima svoje mišljenje o filmu, isto tako bilo koja osoba pod utjecajem varijable x će se ponašati na sebi svojstven način. Meni je njihova borba za preživljavanje djelovala potpuno realno...

NEgo probah potražiti preko bare R1 DVD ovoga filma, ali jedino što imaju je unrated original cut (koji je isti kao na R2). Jel tko gledao uopće američku verziju? Zanima me samo dali su odrezali jedan dio ili su nešto i nadodali (pričalo se ranije o nekakvom nasminavanju scena).

User avatar
dragon
Posts: 163
Joined: 04 Feb 2007, 17:32
Location: apatin

Post by dragon » 13 Feb 2007, 15:09

Apsolutno si u pravu, svako ima pravo na svoje misljenje, jer kao sto rekoh ukusi su razliciti...
Pozdrav
DRAGON RULES
http://blogoye.org/horrorland/
http://s3.bitefight.rs/c.php?uid=47432

zombie22
Posts: 6
Joined: 30 May 2007, 19:13

e

Post by zombie22 » 31 May 2007, 20:23

Dali neko zna kad ce poceti snimanje THE DESCENT 2?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: e

Post by HorrorHR » 31 May 2007, 20:30

zombie22 wrote:Dali neko zna kad ce poceti snimanje THE DESCENT 2?
nema nikakvih informacija o tome..

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Re: e

Post by bakero » 02 Jun 2007, 17:01

slažem se remek djelo, jedan od boljih horora koje sam ikad gleda!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 17 Aug 2007, 18:21

SPOILERI SPOILERI SPOILERI


Evo upravo san pogleda ovaj famozni film, o kojen san tolko dobroga čuja, em je krvav, em diskutabilan, em mračan, klaustrofobičan. Al ne pušin ja ta sranja. Obožavan filozofirat i o najjednostavnijim stvarima, pa san se baš bija nabrija na ovaj film, i tako ja gledan, odma na početku skužin da ona Juno ili whatever ima aferu s mužen od sarah, već vidin da će to bit presudno i da u biti ljigava čudovišta i neće bit glavna tema. prvi dio filma mi je bija strašno dosadan, a i ona neka klaustrofobija u tim spiljama mi nije nešto, prava stvar počinje tek kad Juno ubije beth, ili kako se već zvala, ili bar misli da ubije, pa onda kreću sve te survival stvari, i tu se već prilično zabavin, i onda to Sarahino otkrivanje o aferi, i sve je ok, mada ne ništa spektakularno, kad ono kraj. meni je kraj blesav, da buden iskren, ja san na kraju čak mislija da je ona stvarno pobigla, a da je ono buđenje u spilji i halucinacija zapravo posljedica traume i grižnje savjesti zbog Juno i da je sve skupa to velika halucinacija, al vidin da san u krivu. U biti, i nisan, jer sa ovako "diskutabilnim" krajevima niko ne može bit u krivu, ka ni u pravu. da pojasnin, volin diskutabilne krajeve, ali ne i "diskutabilne" krajeve, ako kužite šta oću reć. Nema ode mista nekoj pametnoj raspravi, jer sve šta ti taj kraj pruža je pogađat je li preživila ili ne, je li ona ubijala ili ne, mada ja mislin da čudovišta ipak postoje, malo bi bilo prenategnuto da ih uopće nije bilo. Uglavnom, meni je film loš, pa mi može sad neko govrit da ga nisan dobro pratija ili skužija, al takav mi je dojam.

Samo bi molija Horrorhr-a da mi kaže koju je to nelogičnost primijetija kako je naveja u komentaru na recenziju, možda onda buden drugačije gleda na sve to.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 17 Aug 2007, 18:32

a jebat ga nije svak isti, meni se kraj sviđe itekako!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6283
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Aug 2007, 22:27

Ghostface wrote:SPOILERI SPOILERI SPOILERI


Evo upravo san pogleda ovaj famozni film, o kojen san tolko dobroga čuja, em je krvav, em diskutabilan, em mračan, klaustrofobičan. Al ne pušin ja ta sranja. Obožavan filozofirat i o najjednostavnijim stvarima, pa san se baš bija nabrija na ovaj film, i tako ja gledan, odma na početku skužin da ona Juno ili whatever ima aferu s mužen od sarah, već vidin da će to bit presudno i da u biti ljigava čudovišta i neće bit glavna tema. prvi dio filma mi je bija strašno dosadan, a i ona neka klaustrofobija u tim spiljama mi nije nešto, prava stvar počinje tek kad Juno ubije beth, ili kako se već zvala, ili bar misli da ubije, pa onda kreću sve te survival stvari, i tu se već prilično zabavin, i onda to Sarahino otkrivanje o aferi, i sve je ok, mada ne ništa spektakularno, kad ono kraj. meni je kraj blesav, da buden iskren, ja san na kraju čak mislija da je ona stvarno pobigla, a da je ono buđenje u spilji i halucinacija zapravo posljedica traume i grižnje savjesti zbog Juno i da je sve skupa to velika halucinacija, al vidin da san u krivu. U biti, i nisan, jer sa ovako "diskutabilnim" krajevima niko ne može bit u krivu, ka ni u pravu. da pojasnin, volin diskutabilne krajeve, ali ne i "diskutabilne" krajeve, ako kužite šta oću reć. Nema ode mista nekoj pametnoj raspravi, jer sve šta ti taj kraj pruža je pogađat je li preživila ili ne, je li ona ubijala ili ne, mada ja mislin da čudovišta ipak postoje, malo bi bilo prenategnuto da ih uopće nije bilo. Uglavnom, meni je film loš, pa mi može sad neko govrit da ga nisan dobro pratija ili skužija, al takav mi je dojam.

Samo bi molija Horrorhr-a da mi kaže koju je to nelogičnost primijetija kako je naveja u komentaru na recenziju, možda onda buden drugačije gleda na sve to.
Koliko sam te shvatio ti misliš da je ona sve to halucinirala...pa nije :wink: sve se stvarno dogodilo. Jedini problem sa krajem jeste to što je američkoj publici kraj bio predepresivan pa je za njih napravljen happy end (isto kao u Evil Dead 3)...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 18 Aug 2007, 03:56

dr_gonzo wrote:
Ghostface wrote:SPOILERI SPOILERI SPOILERI


Evo upravo san pogleda ovaj famozni film, o kojen san tolko dobroga čuja, em je krvav, em diskutabilan, em mračan, klaustrofobičan. Al ne pušin ja ta sranja. Obožavan filozofirat i o najjednostavnijim stvarima, pa san se baš bija nabrija na ovaj film, i tako ja gledan, odma na početku skužin da ona Juno ili whatever ima aferu s mužen od sarah, već vidin da će to bit presudno i da u biti ljigava čudovišta i neće bit glavna tema. prvi dio filma mi je bija strašno dosadan, a i ona neka klaustrofobija u tim spiljama mi nije nešto, prava stvar počinje tek kad Juno ubije beth, ili kako se već zvala, ili bar misli da ubije, pa onda kreću sve te survival stvari, i tu se već prilično zabavin, i onda to Sarahino otkrivanje o aferi, i sve je ok, mada ne ništa spektakularno, kad ono kraj. meni je kraj blesav, da buden iskren, ja san na kraju čak mislija da je ona stvarno pobigla, a da je ono buđenje u spilji i halucinacija zapravo posljedica traume i grižnje savjesti zbog Juno i da je sve skupa to velika halucinacija, al vidin da san u krivu. U biti, i nisan, jer sa ovako "diskutabilnim" krajevima niko ne može bit u krivu, ka ni u pravu. da pojasnin, volin diskutabilne krajeve, ali ne i "diskutabilne" krajeve, ako kužite šta oću reć. Nema ode mista nekoj pametnoj raspravi, jer sve šta ti taj kraj pruža je pogađat je li preživila ili ne, je li ona ubijala ili ne, mada ja mislin da čudovišta ipak postoje, malo bi bilo prenategnuto da ih uopće nije bilo. Uglavnom, meni je film loš, pa mi može sad neko govrit da ga nisan dobro pratija ili skužija, al takav mi je dojam.

Samo bi molija Horrorhr-a da mi kaže koju je to nelogičnost primijetija kako je naveja u komentaru na recenziju, možda onda buden drugačije gleda na sve to.
Koliko sam te shvatio ti misliš da je ona sve to halucinirala...pa nije :wink: sve se stvarno dogodilo. Jedini problem sa krajem jeste to što je američkoj publici kraj bio predepresivan pa je za njih napravljen happy end (isto kao u Evil Dead 3)...


Nisi me dobro svatija, reka san da baš ne mislin da je sve halucinirala već da čudovišta postoje i da je na kraju i ona ostala zatočena mada se može na razne načine tumačit (kad san reka da je sve to velika halucinacija (mislin samo na kraj, ne na cili film) naveja san da je to samo pretpostavka, pa nisan valjda toliko glup).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply