The Third Part of the Night (1971)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11691
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Third Part of the Night (1971)

Post by Michel » 09 May 2024, 05:41

Drama, Horror, War
Image

Imdb
Wiki

Director: Andrzej Zulawski
Writers: Andrzej Zulawski, Miroslaw Zulawski
Stars: Malgorzata Braunek, Leszek Teleszynski, Jan Nowicki

Muškarac (Leszek Teleszyński) pridružuje se otporu nakon brutalnog masakra njegove obitelji od strane Gestapoa.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11691
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Third Part of the Night (1971)

Post by Michel » 09 May 2024, 05:42

Image

The Third Part of the Night (1971) - Zulawski, meni jako drag redatelj koji još ima dva filma na ovoj listi (Diabel i Possession). Ovaj film se bavi sa čovjekom kojem je masakrirana obitelj i pridružuje se pokretu otpora protiv Gestapa i nazi Njemačke. Glavni lik polako tone u ludilo neznajući što je stvarnost, a što san ili možda nešto treće. Volim kad redatelj postavi ritam od početka i film te primi onako jako. Film se bavi temama koje Zulawski voli, a to su vjera, grižnja savjesti, nadrealizam i uznemirujuće/gadljive scene. Film je kaotičan, dosta toga je nabacano, ali zato ovo je avantgardna psihološka ratna horor drama. Puno je simbolike, meni je jako upalo u oči piramida sa jednim okom i to je Zulawski nam jako dao do znanja što mi je bilo zanimljivo. Kraj filma je čisto uznemiravanje na više načina. Jednostavno wow. Muziku isto treba pohvaliti koja diktira ritam filma kao i kadrove koje Zulawski koristi. FIlm je stvoren za dosta interpretacija. 7.7/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - teško je pričati o nekom utjecaju, ali Zulawski je utjecajan redatelj i vrlo cijenjen u filmofilskim krugovima. Ovo je njegov debi i film je cijenjen, ali kao što sam rekao nije toliko poznat, prilično je opskuran. Svakako utjecajan film na poljsku kinematografiju no ne mogu mu dati nešto visoko. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply