Honogurai mizu no soko kara aka Dark Water (2002)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Honogurai mizu no soko kara aka Dark Water (2002)

Post by Decadentor » 09 Oct 2012, 04:46

Image

Plot: A mother and her 6 year old daughter move into a creepy apartment whose every surface is permeated by water.

Director: Hideo Nakata

CAST:
Hitomi Kuroki - Yoshimi Matsubara
Rio Kanno - Ikuko Matsubara (6 years old)
Mirei Oguchi - Mitsuko Kawai

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0308379/

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=31MUHXCdwaE

Pics:
SpoilerShow
Image
Image
Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Honogurai mizu no soko kara aka Dark Water (2002)

Post by olio » 09 Oct 2012, 10:17

gleda davno na HRT-u i stvarno mi se svidia.

User avatar
Michel
Posts: 11558
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Honogurai mizu no soko kara aka Dark Water (2002)

Post by Michel » 08 May 2024, 19:32

Image

Dark Water (2002) - film koji je režirao Hideo Nakata (Ringu) ali čovjek ima toliko toga napravljenog radi punom parom. Film prati majku i kćerku koje se sele u jedan hotel, a majka se cijelo vrijeme bori za skrbništvo nad kćerkom. Ubrzo se počinju događati jako čudne stvari zbog kojih majka polako tone u ludilo. Atmosferičan i emotivan film jako lijepih scena pogotovo jedna od najstrašnijih i najemotivnijih scena ikada koje sam vidio
SpoilerShow
tamo pri kraju filma kada majka spašava kćerku u kupaonici i nosi je u dizalo kad u hodniku kod njihovih vrata stana se pojavljuje kćerka, majka pogleda onda koga to drži za ruku kad taj duh koji izgleda jako trulo, jezivo i koji je automatski napada. Prava kćerka dolazi do svoje majke, dizalo se zatvara i posljednji put se vide.
maestralno napravljeno. Kao i dosta japanskih horora te ere, ovaj je isto jako spor i polako te uvlači u taj izazvani nemir. Možda sam malo ljut na majku što nije više pokušala, ne znam. 7.5/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj leži u remakeu, to što je jedan od najemotivnijih horora ikada i to što ima nevjerojatne sličnosti sa nestankom Elise Lam pa su ljudi to počeli primjećivati i razgovarati o tom filmu čak i oni koji nisu gledali su počeli istraživati o filmu. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply