Constantine (2014-2015)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Constantine (2014-2015)

Post by HorrorHR » 12 May 2014, 14:53

Image

CONSTANTINE – Based on the wildly popular DC Comics series “Hellblazer,” seasoned demon hunter and master of the occult John Constantine (Matt Ryan, “Criminal Minds”) specializes in giving hell… hell. Armed with a ferocious knowledge of the dark arts and his wickedly naughty wit, he fights the good fight — or at least he did. With his soul already damned to hell, he’s decided to leave his do-gooder life behind, but when demons target Liv (Lucy Griffiths, “True Blood”), the daughter of one of Constantine’s oldest friends, he’s reluctantly thrust back into the fray – and he’ll do whatever it takes to save her. Before long, it’s revealed that Liv’s “second sight” — an ability to see the worlds behind our world and predict supernatural occurrences — is a threat to a mysterious new evil that’s rising in the shadows. Now it’s not just Liv who needs protection; the angels are starting to get worried too. So, together, Constantine and Liv must use her power and his skills to travel the country, find the demons that threaten our world and send them back where they belong. After that, who knows… maybe there’s hope for him and his soul after all. The cast also includes Harold Perrineau and Charles Halford.

Writer Daniel Cerone (“The Mentalist,” “Dexter”) serves as executive producer with David S. Goyer (“Man of Steel,” “The Dark Knight Rises”). “Constantine” is produced from Bonanza Productions in association with Warner Bros. Television. The show is based upon characters published by DC Entertainment.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Constantine TV serija

Post by HorrorHR » 12 May 2014, 14:54


User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Constantine TV serija

Post by Michel » 12 May 2014, 15:24

Moram počet čitat te stripove. Već mi stoje na kompu mjesecima.

Dotad će nam Cons reći kako je zadovoljan sa trailerom i odabirom glumca za Constantinea?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Constantine TV serija

Post by john_constantine » 12 May 2014, 16:02

Zadovoljan sam glumcem, dobro će prikazati Constantinea. A po traileru, vidim da se neće toliko bazirati na stripu nego više po filmu. Serija će izgleda ipak biti više kao supernatural, akcijski horor nego po stripu. Jedini lik iz stripa je izgleda taksist koji ga je stalno vozio, Chas.

Ionako demonima, bar u prvom dijelu stripova nije bio interes osvajati zemlju, opsjedati duše i takve stvari, nego kupovati njihove duše. Imali su i burze i što sve. A Constantine je samo iskorištavao demone, a poslije se i upleo u veliki sukob koji se objašnjava tek u Swamp thingu, borba protiv beskonačno starog entita koji je prijetio uništenjem raja. Ostalo je građanski rat u paklu i tri demona koja se ne slažu. TAko da čim vidim da je opet nekakav egzorcizam i to, onda se zna da nema veze s stripom...

Je da se bavio egzorcizmom, ali ne toliko koliko prizivanje demona da bi ih prevario i na kraju izvukao od toga neku korist. Šteta što se neće baviti stripom, bilo bi brutalno vidjeti ekranizaciju prvih brojeva s Papom Midnight i Constantineovim prijateljem drogerašem. I način na koji su zarobili gladnoga demona koji je harao po gradu.

Možda će bar biti referenci na stripove u obliku epizoda da će se baviti slučajevima, ali sumnjam... A šteta, strip ima hrpu ideja i mogućnosti tako da se lako ekranizira. Ok, neke epizode bi bile prebolesne za televiziju, neke stvari bi bilo teško objasniti i spojiti jer imaju veze s Swamp thingom ili epizoda o bivšem ratnom veteranu koji poludi, pa zamisli da je opet u vijetnamskom ratu... Ali ima dosta interesatnih likova koji bi opet mogli staviti kao "realne likove" kao što su napravili u Arrow - Deathstroke, Flash i slični...

Ovako će biti dobra akcijska serija koja baš nema pretjerano veze s stripom. A tko zna, možda bude kasnije bolje, ali teško da ćemo doživjeti u seriji dio s prodavanjem duše trojici demona...

E da, nisam skužio po traileru, ali valjda će bar pušiti cigarete, jbg...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Constantine TV serija

Post by Michel » 12 May 2014, 16:26

Odlično secirano. Još mi samo reci za stripove. Trebam ići po redu ili ima neki redoslijed? Čuo sam da ima i Swam Thinga, a kasnije da se spaja i sa Sandmanom.

Film je rađen po dangerous habit za koji sam pročitao da se radi o najboljem Hellblazer stripu. Meni ovako laiku se dosta sviđa trailer. Samo me brine što to još nije serija koliko sam skužio već film valjda u trajanju od sat i pol. Pilot epizoda i onda će nbc odlučiti hoće li naručiti čitavu sezonu. Tako sam barem ja skužio.

E da, i ovaj glavni glumac. Napokon da u takvoj supernatural seriji nije maneken :zubifale: da je ovo preuzeo CW, grozno bi bilo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Constantine TV serija

Post by john_constantine » 12 May 2014, 18:36

Sandman nije toliko bitan. Koliko sam čitao od Sandmana, on se samo pojavljuje u prvoj knjizi u jednoj kratkoj epizodi. A za Swamp thing, da, prvo bi trebalo pročitati Swamp thing jer se tamo prvi put pojavljuje, prva epizoda koju je radio Alan Moore. Ima dosta kasnije poveznica i u Hellblazeru i Swamp thingu, ali piše o kojim je epizodama riječ makar poslije one borbe s entitom, ostalo je bilo samo ono kada je Swamp thing pokušavao imati dijete s svojom "suprugom"...

Ma inače se može normalno čitati hellblazer bez Swamp thinga makar ima jedna epizoda gdje se pojavljuje iz pepeljare.

dangerous habit? Nemoguće, to je od Garth Ennisa, bavilo se time kada je John Constantine dobio neizlječivi rak pluća. Da, definitivno ga i ja smatram najboljim stripom. Ali u traileru se vidi da nema veze s tim stripom i teško da će ga ekranizirati s obzirom da je dosta likova kao Gabriel ili građanski rat u paklu ili tri demona i zašto tako silno žele njegovu dušu. Tako da sam 100 % siguran da nije rađen po tom stripu jer nisam ništa prepoznao iz trailera.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Constantine TV serija

Post by Michel » 12 May 2014, 18:47

Ok, jedino mi preostaje krenuti na čitanje pa javljam na temi o stripovima :rock:

Ionako ovo kreće tek na jesen pa ima vremena.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Constantine TV serija

Post by john_constantine » 02 Jul 2014, 17:45

U pilotu ipak ima nekih poveznica s stripom. Astra, cura koju je pokušao spasiti i kompjutorski geek opsjednut demonima. Jedino šteta što ne puši cigarete. Neloš pilot, vidjeti ćemo kako će ići dalje.
Michel puši karu.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Constantine TV serija

Post by lemonzoo » 02 Jul 2014, 17:46

Čitao sam da je taj pilot što je procurio tek radna verzija. Kad bude prava premijera, valjda neće biti sve isto.

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Constantine TV serija

Post by John_Ryder » 25 Oct 2014, 10:54

došla za skinut prva :D
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Constantine TV serija

Post by Decadentor » 25 Oct 2014, 14:30

nekako mi je odbojno na prvu no dat cu mu sansu
Image

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Constantine TV serija

Post by Michel » 27 Oct 2014, 21:59

Cons, pogledao sam pilot epizodu i meni je ovo dobro. Čitam kako je ovaj pilot promijenjen od onog koji si ti gledao kad je procurio
SpoilerShow
recimo na kraju se Constantine bori na onoj zgradi protiv demona Constantinea.
I ovaj glumac je stvarno dobro skinuo iz stripa. Čitam kako će serija biti sve mračnija i brutalnija.

Danas nastavljam sa stripom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Constantine TV serija

Post by john_constantine » 27 Oct 2014, 22:17

misliš na Nergala?
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Constantine TV serija

Post by Michel » 27 Oct 2014, 22:26

SpoilerShow
Ne znam što je bilo u prvom pilotu, ali kažu da je to na zgradi promijenjeno. U ovom pilotu koji je prošlo petak izašao, tamo je demon Constantine. Evo ga Image prvo dođe zaštitar u taj krug na zgradi i onda pravi Constantine vidi sebe, ali kao opsjednutog s demonom i taj drži astru, ali Liv pravog Constantinea zadrži i kaže da to nije Astra. Inače bi i on ušao u krug.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Constantine TV serija

Post by john_constantine » 28 Oct 2014, 05:57

da, a kako je Constantine prešao na new 52 i postao dio DC svijeta, izgleda da će seriju povezati s drugim DC - ovim serijama kao Flash ili Arrow.
Michel puši karu.

Post Reply