Primal (TV Series 2019- )

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Primal (TV Series 2019- )

Post by Michel » 05 Mar 2024, 17:50

Animation, Action, Horror
Image

Imdb
Wiki

Creator: Genndy Tartakovsky
Stars: Aaron LaPlante, Laëtitia Eïdo, Fred Tatasciore

Iz uma Genndyja Tartakovskog, vizionarskog kreatora koji stoji iza nagrađivane serije Emmy® Samurai Jack, dolazi nova priča koja prati pećinskog čovjeka u osvit evolucije dok sklapa nevjerojatno prijateljstvo s gotovo izumrlim dinosaurom. S neizvjesnošću, slomljenim srcem, uzbuđenjem, ljubavlju i strahom, sve bez ijedne riječi dijaloga, serija je slika koja oživljava, oslanjajući se isključivo na glazbu i grafičke slike kako bi ispričala priču o dva nevjerojatna saveznika dok plove kroz podmukli svijet. Nakon što su se zbližili zbog nesretnih tragedija, čini se da su jedno drugome postali jedina nada za preživljavanje protiv zajedničkog neprijatelja.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by Michel » 05 Mar 2024, 17:55

Spear and Fang- baš brutalan i krvav crtić o jednom neandertalcu koji živi za vrijeme dinosaura to jest pred sami kraj i njegovu djecu mu ubiju neki dinosauri a on spasi jednu dinosauricu T-Rex koja mu bude zahvalna i zajedno poraze Alphu T-rexa. Bez progovorenih rečenica, sa zanimljivom animacijom i non stop akcijom totalno ludo i otkačeno. I da, neandertaalac se zove Spear jer ima koplje, a Rexica se zove Fang.8.5/10

River of Snakes - druga epizoda u kojoj ne surađuju dobro jer svako lovi svoj plijen, ali uglavnom Fang lovi i jede, a ovaj ostane gladan pa se tuku. No, opet ih sjedinjuje borba protiv puno zmija srednjih i velikih te opet moraju surađivati. 8.5/10

Puno emocija ima, mračan je i krvoločan a vidim da će se svijet samo širiti baš mi se uvuklo pod kožu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by John_Ryder » 05 Mar 2024, 20:36

sve bolje ide
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by hitman_4 » 06 Mar 2024, 11:30

opet crtiče gledate
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by John_Ryder » 06 Mar 2024, 15:24

hitman_4 wrote:
06 Mar 2024, 11:30
opet crtiče gledate
i karamo makedonku ciganku za 20 eura
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by Michel » 10 Mar 2024, 01:24

A Cold Death - tužna i dojmljiva epizoda o mamutima. Mamuti su prikazani kao vrlo moćna stvorenja. 8.5/10

Terror Under the Blood Moon - svaka serija/crtić ima onu ključnu epizodu zbog koje znaš da više neće biti ništa isto. Ovo je ta! Ne znam ni kako opisati ovo što sam vidio. Kakvo ludilo od epizode s ogromnim šišimišima pa ogroman pauk. Non stop akcija i horor, puno krvi i razbijanja. Nema stajanja, totalno ludilo na ekstreman i pretjeran način ali paše ooo itekako paše 10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by Michel » 12 Mar 2024, 23:48

Rage of the Ape-Men - shit go crazy. Epizoda počinje tako da Spear i Fang nailaze na neki utopijski otočić gdje je sve mirno i počinju se odmarati da bi od sredine epizode postalo sve luđe i luđe jer Fangu otmu neki majmuni, a pritom i Speara. Bolesne borbe, onaj divovski majmun isprebijao Fangu tako jako, ali na kraju kakav rage/bijes Speara kad je popio onaj napitak. 9.5/10

Scent of Prey - kako je Fang ozlijeđena, Spear je mora štititi od razno raznih strvinara i pokazuje koliko ju je zavolio, a ona svako malo otvara oči i vidi kako se Spear brine o njoj. Kakav duo, možda i najdraži trenutno na televiziji. 9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by Michel » 14 Mar 2024, 21:32

Plague of Madness - ovo je bilo bolesno u doslovnom smislu. Dinosaura biljojeda udarila neka opaka zaraza zbog koje postane jači, bijesniji, luđi, veći, kao neka vrsta zombija i počne loviti Speara i Fangu. Opaka epizoda gdje su se njih dvoje usrali ko grlice. 9/10

Coven of the Damned - ovo je vidim jako visoko ocijenjena epizoda, ali meni bila samo dobra, nekako najslabija ove sezone. Stvarno me nije bilo briga za tu vješticu i bila je epizoda predvidljiva. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by Michel » 19 Mar 2024, 04:22

The Night Feeder - bome je ovo bila najveća horor epizoda sezone. Strah od nepoznatog, napetost se mogla rezati sa nožem. Tu zvijer nismo uopće vidjeli osim nešto na kraju, ali kako su sve to prikazali kao u Evil Deadu. I strah kod Speara i Fangice je bio stvaran. Odlično! 9/10

Slave of the Scorpion - e ovo otvara neki novi svijet. Mislim, cijela serija kao da ima više eri/razdoblja od Jure/Krede do Ledenog doba do ne znam ni sam više čega. Spear i Fangica nailaze na jednu žensku koja bježi od nečega. Vidi se da je pametnija i govori. Sviđa mi se kako je pomogla Spearu da razumije i da evoluira. A tek kraj :prayer: 9/10

Ocjena za prvu sezonu 9/10 jednostavno fantastično, nikad prije nisam ovako nešto gledao. Jedva čeka počet drugu sezonu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by John_Ryder » 19 Mar 2024, 10:55

Michel wrote:
19 Mar 2024, 04:22
The Night Feeder - bome je ovo bila najveća horor epizoda sezone. Strah od nepoznatog, napetost se mogla rezati sa nožem. Tu zvijer nismo uopće vidjeli osim nešto na kraju, ali kako su sve to prikazali kao u Evil Deadu. I strah kod Speara i Fangice je bio stvaran. Odlično! 9/10

Slave of the Scorpion - e ovo otvara neki novi svijet. Mislim, cijela serija kao da ima više eri/razdoblja od Jure/Krede do Ledenog doba do ne znam ni sam više čega. Spear i Fangica nailaze na jednu žensku koja bježi od nečega. Vidi se da je pametnija i govori. Sviđa mi se kako je pomogla Spearu da razumije i da evoluira. A tek kraj :prayer: 9/10

Ocjena za prvu sezonu 9/10 jednostavno fantastično, nikad prije nisam ovako nešto gledao. Jedva čeka počet drugu sezonu.
jesi ovo pisao iz đakuzija?
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Primal (TV Series 2019- )

Post by hitman_4 » 20 Mar 2024, 15:44

ukrao je sa forum hr
Image

Image

Image

Post Reply