Alien Abduction: Incident in Lake County (1998)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Alien Abduction: Incident in Lake County (1998)

Post by Michel » 11 Aug 2014, 15:25

http://www.imdb.com/title/tt0142074/

Alien Abduction: Incident in Lake County (Alien Abduction: The McPherson Tape in Australia) is a found footage horror documentary directed by Dean Alioto. It is a larger-budget version of The McPherson Tape, and originally aired on UPN on January 18, 1998.[1] Kristian Ayre plays Tommy, a teenager in Lake County, Montana, who is making a home movie of his family's Thanksgiving dinner when they are attacked and ultimately abducted by extraterrestrials. The film caused confusion and controversy among first-time viewers, many of whom believed it portrayed real events, and did not realize it was fictional.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=5OouuR7Dw20

http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_Abdu ... ake_County

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LJETNE HOROR NOĆI

Post by Michel » 11 Aug 2014, 15:26

Alien Abduction: Incident in Lake County (1998) - uh, kako nelagodan film. Ti osjećaji straha su mi prezanimljivi i obožavam ih osjetiti. Baš smo svi mi horor fanovi mazohisti po tom pitanju :zubifale: ovdje nema jump scareova već samo jak osjećaj nelagode i nekakve uznemirenosti. Prvo da kažem kako je ovo izbačeno prije vještice iz blaira jer je ovo čisti FF horor. Čudi me da nije toliko poznat zbog toga što su 90-e bile najjače po pitanju popularnosti za ufo, aliene i takve stvari. Čitam baš kako je na tadašnjim chat sobama ovaj film izazvao dosta polemika je li stvaran ili je fake. Na krjau je ispalo da je fake, ali prilično dobar fake bez poznatih glumaca sa realnim reakcijama. Dakle, ovo je jedan od rijetkih filmova koji se bavi sa alienskim otmicama, a da NIJE po istinitom događaju. Radi se o jedno obitelji koja se sprema večerati, ali ubrzo im nestaje struje. Troje njih izlaze van na polje kad vide aliene i leteći tanjur i tu cijeli taj teror počinje. Intruders mi je bolji film sveukupno jer ipak ima veću i istinitu priču te ima dosta jezovitih scena, ali svakih 15-ak minuta dok ovaj je u kontiunitetu sav jeziv.

8======-.o/8==========o (6.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Alien Abduction: Incident in Lake County (1998)

Post by Djuro » 05 Oct 2014, 16:31

The McPherson Tape sam malo samo prešaltao s obzirom da mi je sve izgledalo pre amaterski a opet vidim da je solidno pozicioniran na kojekakvim ljestvicama.A ovaj tzv.remake većeg budžeta s obzirom da ima dosta nelagode tokom cijelog gledanja djeluje kao nešto što bi se dalo skinuti.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Alien Abduction: Incident in Lake County (1998)

Post by GreenHornet » 09 Oct 2014, 18:03

Sasvim solidno napravljeno, ok filmic. Napravljen je tako da zaista izgleda autenticno;bas po netu citam da su mnogi,mnogi mislili da je nadena snimka zapravo, tj. da se stvarno dogodilo.
Ima par dobrih scena, fino prikazana ljudska panika, te je zadnja scena zaista odlicna!
Mnogo je to i bolje, ali nekako mi je glupo kritizirati sa danasnjeg aspekta ff filmova onaj koji je prvi bio.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply