Braindead aka Dead Alive (1992)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by A$H » 21 May 2010, 08:06

Director:
Peter Jackson

PLOT - Lionel, a Mama's boy has the unwanted honor of having to look after his overbearingly evil mother. He ends up falling in love with a local woman who believes that they're destined together. In a moment of intentional sabotage of one of their dates, his mother is bitten by a mysterious creature that ends up zombifying her. It's only a matter of time before she rises from the dead a powerful, bloodthirsty zombie. It's only a matter of time before she starts infecting residents of the town and Lionel has to stop her...and them.

POSTER

Image

TAGLINES

Some things won't stay down... even after they die.
There's something nasty in Lionel's cellar - His family!
You'll laugh yourself sick!
Prepare for complete mental shutdown...
The rot has set in....

GLUME

Timothy Balme ... Lionel Cosgrove
Diana Peñalver ... Paquita Maria Sanchez
Elizabeth Moody ... Mum (Vera Cosgrove)
Ian Watkin ... Uncle Les
Brenda Kendall ... Nurse McTavish

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=Ep1kTREdaqU

Image
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by A$H » 21 May 2010, 08:08

Jos jedan biser od Peter Jackson-a..definitivno must see film..isto pravilo sa zrcalom vrijedi kao i kod Bad Taste-a za one koji nisu gledali film.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by HorrorHR » 21 May 2010, 09:46

Gledao sam ga prije Bad Tastea i pet put mi bolji od njega, genijalan film, mogu čak reći i briljantan.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by A$H » 21 May 2010, 09:47

yup definitivno puno puno bolji od Bad Taste-a..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by Wendigo » 21 May 2010, 10:06

HorrorHR wrote:Gledao sam ga prije Bad Tastea i pet put mi bolji od njega, genijalan film, mogu čak reći i briljantan.
potpis.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by John_Ryder » 21 May 2010, 11:58

remek djelo 8)
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by Decadentor » 21 May 2010, 14:03

Stvarno odlican film, gledat ce se jos puuuuno puta
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by john_constantine » 21 May 2010, 17:57

vrhunsko ostvarenje makar mi je uvijek grdo gledati onu scenu kada vadi psa iz usta svoje majke. :? He, još mi je to bio prvi splatter horor koji sam gledao, i bio sam ono u šoku, ali onda sam se zainteresirao za takve filmove. A i ona situacija kada je stari jedanput njuškao po mojoj skromnoj kolekciji i našao te filmove, jbt, skoro mu je srce stalo od takvih scena. :mrgreen: :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by elrania » 21 May 2010, 18:03

jedan od mojih prvih filmova ovakvog tipa i zato ga pamtim kao posebnog.

zadnji put sam ga dost davno gledala, al baš sam ga se neki dan dotakla u jednom razgovoru i možda bi bilo vrijeme opet ga pogledati nakon što konačno odvrtim zacrtani trashomanija mataron.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by Wendigo » 21 May 2010, 18:30

john_constantine wrote:vrhunsko ostvarenje makar mi je uvijek grdo gledati onu scenu kada vadi psa iz usta svoje majke. :? He, još mi je to bio prvi splatter horor koji sam gledao, i bio sam ono u šoku, ali onda sam se zainteresirao za takve filmove. A i ona situacija kada je stari jedanput njuškao po mojoj skromnoj kolekciji i našao te filmove, jbt, skoro mu je srce stalo od takvih scena. :mrgreen: :mrgreen:
zato ja nikome ne dopuštam da mi boravi u sobi, a kamoli da mi njuška po kompu, filmovima, stripovima, knjigama...
vjerojatno bi svašta pomislili o meni. :mrgreen:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by john_constantine » 21 May 2010, 18:32

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:vrhunsko ostvarenje makar mi je uvijek grdo gledati onu scenu kada vadi psa iz usta svoje majke. :? He, još mi je to bio prvi splatter horor koji sam gledao, i bio sam ono u šoku, ali onda sam se zainteresirao za takve filmove. A i ona situacija kada je stari jedanput njuškao po mojoj skromnoj kolekciji i našao te filmove, jbt, skoro mu je srce stalo od takvih scena. :mrgreen: :mrgreen:
zato ja nikome ne dopuštam da mi boravi u sobi, a kamoli da mi njuška po kompu, filmovima, stripovima, knjigama...
vjerojatno bi svašta pomislili o meni. :mrgreen:
he,he. :mrgreen: Ma tada sam još bio srednjoškolac, a nisam imao vlastitu sobu, pa jbg, nisam imao baš tu privatnost kao danas. A stari nikada nije pokazivao interese za moje filmove i morao je jedan dan biti "dobar otac". U takvoj situaciji je nastradao samo Cannibal holocaust, ali ne žalim previše zbog tog filma...
Michel puši karu.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by DrugsBunny » 22 May 2010, 13:22

10/10 8)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Braindead aka Dead Alive (1992)

Post by jeba » 16 Aug 2010, 18:12

Gledao ga opet prije par dan u Češkoj pod solidnim utjecajem piva. Film je super, opet sam se dobro nasmijao.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOVI ZELAND

Post by Michel » 26 Feb 2014, 02:23

Braindead (1992) - jedna od najluđih i najboljih horor komedija ikad snimljenih. Zombiji, scena za ručkom, dijete u parku, borbe, sve su to legendarne scene koje je ovaj kultni klasik dao. Uz izvrsne maske za ovakav low-budget film i izvrsnu Jacksonovu režiju jednostavno film za pamćenje. I ne mogu se otet dojmu kako bi film danas izgledao uz CGI efekte :facepalm: uvjerljivo najbolji Jacksonov film (bježim prije nego što me LoTR fanovi napadnu :zubifale: )

8========-o/(==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: NOVI ZELAND

Post by dr_gonzo » 01 Mar 2014, 04:09

Michel wrote:Braindead (1992) - jedna od najluđih i najboljih horor komedija ikad snimljenih. Zombiji, scena za ručkom, dijete u parku, borbe, sve su to legendarne scene koje je ovaj kultni klasik dao. Uz izvrsne maske za ovakav low-budget film i izvrsnu Jacksonovu režiju jednostavno film za pamćenje. I ne mogu se otet dojmu kako bi film danas izgledao uz CGI efekte :facepalm: uvjerljivo najbolji Jacksonov film (bježim prije nego što me LoTR fanovi napadnu :zubifale: )

8========-o/(==========o (8.5/10)
Definitivno se slažem :supz: :partyman:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply