Split Second (1992)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 05 Jan 2009, 22:16

znam da je bilu kaseta u kući jedno vrime od tog filma al nisam ga gleda... odoh probat skinit,djeluje interesantno!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Borgia 666
Posts: 139
Joined: 08 Sep 2008, 11:03
Location: zagreb

Post by Borgia 666 » 06 Jan 2009, 13:21

Bas pogledo to nedavno ponovo.a sto reci:ugodnih sat i pol sa Rutger Hauerom mada mislim da je moglo i bolje.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 06 Jan 2009, 13:58

ove dane ga opet gledam..moram malo pamcenje osvijezit..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2009, 17:03

Odličan film, kojeg sam recenzirao u 2006 godini - Recenzija

Jedan od rijetkih filmova koji ima odlične onlinere i razgovore među likovima:

Dick Durkin: "- I think he's a psychotic with a psychopathic personality."
Stone: "- The only thing we know for sure is that he's not a vegetarian."
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 06 Jan 2009, 17:13

legendaran film iz moje mladosti. čudno da još prije nije otvoren topic.. trebao bih ga ponovo pogledati, baš me zanima kakav će mi sada biti.. da se nebi desilo kao sa crittersima. :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2009, 17:18

Wendigo wrote:legendaran film iz moje mladosti. čudno da još prije nije otvoren topic.. trebao bih ga ponovo pogledati, baš me zanima kakav će mi sada biti.. da se nebi desilo kao sa crittersima. :lol:
A što se dogodilo sa njima?

Inače meni je Split Second jednako dobar i sad i onda kad sam ga gledao...drago mi je vidjeti da neki filmovi ne gube na kakvoči gledanja kroz godine (uzgred Crittersi prvi dio mi je odličan bio i tad, ali bogme i sada)... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 06 Jan 2009, 17:50

crittersi (jedinica) su legenda i kao klinac sam ih svaki dan gledao :lol: . prošle godine sam ih ponovo pustio nakon dugo vremena i nije to više to, nažalost... :?

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 06 Jan 2009, 18:56

Meni je bio i ostao odlican. Ko to dozivljava ko macho bullshit ocito is missing the point.
I like to eat things.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2009, 19:12

Eat Your Brains wrote:Meni je bio i ostao odlican. Ko to dozivljava ko macho bullshit ocito is missing the point.
Ma ne vjerujem da Wendigo tako razmišlja prije mu se dogodilo ono što meni sa ET-jom... Kad sam ja gledao ET-a kao dječak film mi je bio legenda, ali danas je film...da citiram Wendiga...nije to to više.
Ljudi se promjene...tj. ljudima se ponekad izmjeni procjena filma kad malo odrastu (to kažem jer smo većinu filmova prvi put pogledali kao djeca 8-10 godina).
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 06 Jan 2009, 19:13

U Critters 4 onaj kaze "Times change, and so do people.".. :)
I like to eat things.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2009, 19:27

Eat Your Brains wrote:U Critters 4 onaj kaze "Times change, and so do people.".. :)
Baš tako
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 07 Jan 2009, 12:38

dr_gonzo wrote:
Eat Your Brains wrote:Meni je bio i ostao odlican. Ko to dozivljava ko macho bullshit ocito is missing the point.
Ma ne vjerujem da Wendigo tako razmišlja prije mu se dogodilo ono što meni sa ET-jom... Kad sam ja gledao ET-a kao dječak film mi je bio legenda, ali danas je film...da citiram Wendiga...nije to to više.
Ljudi se promjene...tj. ljudima se ponekad izmjeni procjena filma kad malo odrastu (to kažem jer smo većinu filmova prvi put pogledali kao djeca 8-10 godina).
upravo to.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 07 Jan 2009, 12:47

jucer ga poceo gledat, ali me netko zasmetao..lol..danas nastavljam..hehe :lol: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Split Second (1992)

Post by HorrorHR » 23 Apr 2010, 23:22

Post dr_gonza iz dupliranog topica:


Director: Tony Maylam
Writer: Gary Scott Thompson

Image

Cast:
Rutger Hauer.......................Harley Stone
Kim Cattrall.........................Michelle
Alastair Duncan...................Dick Durkin
Michael J. Pollard.................The Rat Catcher
Alun Armstrong....................Thrasher

Image

Plot:
"- In a futuristic London, the rising sea levels mean that large areas are under feet of water. Hauer plays a cop who previously lost his partner to some strange creature. Now the creature is back and its after him..."

Image

Foršpan
Najsmješnija scena
http://www.youtube.com/watch?v=hQvMWD-_ ... re=related

O filmu:
- Basically, this movie was what Predator 2 WANTED to be. And failed.
- Towards the end, it starts to resemble Big Trouble in Little China. Which is, as we all know, a good thing.
- Split Second was a blast to watch. This movie has all the great elements of action and horror, with a bit of the absurd to border on a cult film. Rutger Hauer is very good in this kind of film. The film is tight and there aren't alot of wasted frames. I enjoyed the characteristics of Hauer's Stone character. Watching Rutger Hauer take on a monster and scarf down some chocolate donuts was very cool. The monster itself was a very imaginitive creation and I liked that it attacked so quickly. Split Second is a great film for a rainy day or a late night feature.
- Moje mišljenje o samom filmu možete pronaći - ovdje...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Split Second (1992)

Post by john_constantine » 24 Apr 2010, 05:54

je, radi te recenzije sam i pogledao film, nisam požalio, odličan preokret, dobre scene s srcima (ono, kada se u zraku čuje srce) iako je monster pomalo razočaranje, ali s obzirom na 80 - te, prihvatljivo. Ali odličan odnos između njih dvojice, brutala. 8)
Michel puši karu.

Post Reply