The Mist (2007)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Mar 2008, 12:47

undying wrote:ove ti stranice ne rade, de ih osposobi.. + ne znaci meni nista sto se the mist stavlja na ljestvice top 10 horora 2007. po meni ne izlaze sjajni horori toliko cesto.. da nisam gledao the mist to me sigurno ne bi privuklo..
Meni rade najnirmalnije...možda ti je stvar do pretražnika (mozilla,explorer i ostalo)...

Pa ne znače ni meni niš posebno, ali ipak stoje kao nekakva referenca kvalitete i mišljenja šire publike i baš zato se Mist i izdvaja...

A i ovaj 28 tjedana kasnije,...volio ti takve filmove ili ne...to je pitanje osobnog ukusa, ipak se radi o izvrsnom filmu...možda ne za čistu peticu i ne bez mana, ali ipak izvrsnom filmu...

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 28 Mar 2008, 12:51

sad su proradile, jutros nisu bile - nisam gledao ali sam cuo da je rimejk halloweena jako losh a ovde je na 5 mjestu, o tome ja pricam.
meni je the mist isto bolji film od ja sam legenda, ne volim nekakve apokalipse, tipa 28 dana i ja sam legenda, to mi je nekako preprazno :lol:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 28 Mar 2008, 12:54

ostale su ok ali sa ovom se nikako nebi slozio...

http://www.best-horror-movies.com/top-1 ... ovies.html
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 28 Mar 2008, 18:48

A$H wrote:Frank Darabont agreed to make the film with Dimension only under the condition that no matter what, they wouldn't change the scripted ending. They agreed.


e da je imat one slike sa pocetka..The Thing,pa ocitog Blondie-a.. 8)
to nije blondie (protagonist dobar, loš, zao; za šaku dolara; za dolar više) već Roland of Gilead, glavni protagonist Kingovog magnum opusa : The Dark Tower (makar je klint glavni utjecaj)

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 30 Mar 2008, 12:55

undying wrote:sad su proradile, jutros nisu bile - nisam gledao ali sam cuo da je rimejk halloweena jako losh a ovde je na 5 mjestu, o tome ja pricam.
meni je the mist isto bolji film od ja sam legenda, ne volim nekakve apokalipse, tipa 28 dana i ja sam legenda, to mi je nekako preprazno :lol:
Nije toliko loš, zapravo je bolji od više od polovice nastavaka cijelog serijala. Kužim da orginal ima horde fanova (pa i meni je najdraži horror) ali neovisno od toga remake za jedan slasher nije loš. Ima brdo grešaka ali ne zaslužuje toliko negativnih kritika

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 30 Mar 2008, 14:31

Boby wrote:
undying wrote:sad su proradile, jutros nisu bile - nisam gledao ali sam cuo da je rimejk halloweena jako losh a ovde je na 5 mjestu, o tome ja pricam.
meni je the mist isto bolji film od ja sam legenda, ne volim nekakve apokalipse, tipa 28 dana i ja sam legenda, to mi je nekako preprazno :lol:
Nije toliko loš, zapravo je bolji od više od polovice nastavaka cijelog serijala. Kužim da orginal ima horde fanova (pa i meni je najdraži horror) ali neovisno od toga remake za jedan slasher nije loš. Ima brdo grešaka ali ne zaslužuje toliko negativnih kritika
potpis. neznam kaj svi toliko seru po tom rimejku..

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 30 Mar 2008, 15:03

Wendigo wrote:
Boby wrote:
undying wrote:sad su proradile, jutros nisu bile - nisam gledao ali sam cuo da je rimejk halloweena jako losh a ovde je na 5 mjestu, o tome ja pricam.
meni je the mist isto bolji film od ja sam legenda, ne volim nekakve apokalipse, tipa 28 dana i ja sam legenda, to mi je nekako preprazno :lol:
Nije toliko loš, zapravo je bolji od više od polovice nastavaka cijelog serijala. Kužim da orginal ima horde fanova (pa i meni je najdraži horror) ali neovisno od toga remake za jedan slasher nije loš. Ima brdo grešaka ali ne zaslužuje toliko negativnih kritika
potpis. neznam kaj svi toliko seru po tom rimejku..
zato što je glup,nemaštovit,ima katastrofalne likove i nema nimalo jezivog osječaja. no ja sam več o tome dosta rekao pa mi se ne da ponavljat.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 30 Mar 2008, 15:17

Unreal wrote:
Wendigo wrote:
Boby wrote: Nije toliko loš, zapravo je bolji od više od polovice nastavaka cijelog serijala. Kužim da orginal ima horde fanova (pa i meni je najdraži horror) ali neovisno od toga remake za jedan slasher nije loš. Ima brdo grešaka ali ne zaslužuje toliko negativnih kritika
potpis. neznam kaj svi toliko seru po tom rimejku..
zato što je glup,nemaštovit,ima katastrofalne likove i nema nimalo jezivog osječaja. no ja sam več o tome dosta rekao pa mi se ne da ponavljat.
ne bih se složio s ovim no dobro.. ne da mi se ponavljat stare rasprave.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 30 Mar 2008, 18:11

Unreal wrote:
Wendigo wrote:
Boby wrote: Nije toliko loš, zapravo je bolji od više od polovice nastavaka cijelog serijala. Kužim da orginal ima horde fanova (pa i meni je najdraži horror) ali neovisno od toga remake za jedan slasher nije loš. Ima brdo grešaka ali ne zaslužuje toliko negativnih kritika
potpis. neznam kaj svi toliko seru po tom rimejku..
zato što je glup,nemaštovit,ima katastrofalne likove i nema nimalo jezivog osječaja. no ja sam več o tome dosta rekao pa mi se ne da ponavljat.
A čuj, gotovo svaki daljnji nastavak Fridaya the 13th je gluplji od Halloween remakea, ima daleko katastrofalnije likove a o odsutnosti osjećaja jeze da i ne govorim tak da ovo i nisu neki argumenti. Filmu se može najviše zamjeriti kaj je u drugoj polovici išao kopirati orginal umjesto da je smanjio ubojstva i retardirane dijaloge s boljom karakteriztacijom likova i poradio na Halloween ugođaju. Ovak je učinio Myersa ljudskijim od sve 3 ženske koje je uhodio i to je najveća greška

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 30 Mar 2008, 18:14

Boby wrote:
Unreal wrote:
Wendigo wrote: potpis. neznam kaj svi toliko seru po tom rimejku..
zato što je glup,nemaštovit,ima katastrofalne likove i nema nimalo jezivog osječaja. no ja sam več o tome dosta rekao pa mi se ne da ponavljat.
A čuj, gotovo svaki daljnji nastavak Fridaya the 13th je gluplji od Halloween remakea, ima daleko katastrofalnije likove a o odsutnosti osjećaja jeze da i ne govorim tak da ovo i nisu neki argumenti. Filmu se može najviše zamjeriti kaj je u drugoj polovici išao kopirati orginal umjesto da je smanjio ubojstva i retardirane dijaloge s boljom karakteriztacijom likova i poradio na Halloween ugođaju. Ovak je učinio Myersa ljudskijim od sve 3 ženske koje je uhodio i to je najveća greška
I meni je remake bolji od manje-više svih nastavaka iako ima mnogo nedostataka.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 30 Mar 2008, 20:47

Boby wrote: A čuj, gotovo svaki daljnji nastavak Fridaya the 13th je gluplji od Halloween remakea, ima daleko katastrofalnije likove a o odsutnosti osjećaja jeze da i ne govorim tak da ovo i nisu neki argumenti. Filmu se može najviše zamjeriti kaj je u drugoj polovici išao kopirati orginal umjesto da je smanjio ubojstva i retardirane dijaloge s boljom karakteriztacijom likova i poradio na Halloween ugođaju. Ovak je učinio Myersa ljudskijim od sve 3 ženske koje je uhodio i to je najveća greška
Ma i s tobom sam več puno toga raspravio da mi se više ne da,no ajde ako te baš zanima Fridaya the 13th je možda gluplji serijal,no barem nije dosadan i irtantan kao remakea. Rob Zombie's Halloween se po meni previše ozbiljno shvati sa svim tim glupostima pa nije ni ispao kao zabavan trash(samo da shvatiš očekivao sam ozbiljan film,a dobio glupost koja nije ni zabavna). Ovdje su Michaela pokušali prikazali kao čovjeka(što i nije loša ideja kada bolje razmislim),a ispao je više kao neki titan.Kako je uspjeo iz malog bogeca onako nabildan narast(nisu mu valjda davali steroide),a da ne govorim o sceni bjega gdje razbije lance i čuvare s puškama sve prebije u 5 sekundi,još ne kužim zašto je ubio prijateljice od svoje sestre,a ne otiša po nju kada je bila sama i itd...Ma još film po meni nekak previše brzo teče i ne uspjeva se razviti ništa,a pogotovo ne likove(osim Danny Trejo nema nijednog simpatičnog lika).

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 30 Mar 2008, 20:51

ok vidim di ovo vodi...imate topic o Halloween filmu pa se tamo preselite...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 30 Mar 2008, 23:07

ne znam zašto se the gravedancers vodi ko razočaranje meni je sasvim ok!

a nisam gleda ovaj cellar door, djeluje mi dobro!

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 11 Apr 2008, 08:37

A$h, konačno ga pogledah... i mogu reći da je film dobio prolaznu ocjenu. Vrlo zanimljiv film za koji bi rekao da je najbolje šta sam u zadnji mjesec gledao ali ga je večerašnji film pogazio koji me totalno oduševio- korejski Heavens Soldiers ... :twisted:

User avatar
cvd-klon
Posts: 271
Joined: 03 Feb 2007, 21:48
Location: Skeleton Man backstage

Post by cvd-klon » 11 Apr 2008, 09:02

Planirah pogledati film kad se vratim u domaćem kinu al ovdje taman izašao neki collectors 2 dvd edition za 20 dolara pa se počastih, baš me zanima kakav je...

Post Reply