The Mist (2007)

Mjesto za horore iz novog milenija.
John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 01 May 2008, 17:04

ko je uopće izjavio da je ovo kultni film,ovo je najobičniji prosječan film ko i svaki drugi
Image

Image

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 01 May 2008, 17:50

Mist se definitivno razlikuje po kvaliteti od hrpe horrora koji nas zapljuskuju iz Hollywooda jer ima i radnju i likove i netipičan kraj za mainstream film a i smatram da je ovo među tri najbolje ekranizacije Kingovih djela

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 01 May 2008, 18:29

undying wrote:daj horor molim te.. nemoj da ovde postavim bruku koje kakvih stranica koje ovaj film predstavljaju kao zadnje smece. i uopce ne zelim da raspravljam na takav nacin o filmu, jer je glupo, kao da nemam svoje misljenje o njemu. ja stvarno ne znam sta je to tako dobro u the mistu. kad bi ulazili u detalje ne bi nista drugo dobili do obicno. ovaj film pada u zaborav, a o nekakvom kultnom filmu moze samo da sanja.
upali mozak malo ili podigni koncentraciju, pogledaj u kom kontekstu sam replyao :wink:

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 01 May 2008, 18:30

Svakako ima potencijala! Nije tipičan horrorac, radnja je u redu, kraj je jako zanimljiv!

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 01 May 2008, 18:55

sikeone wrote:Mist se definitivno razlikuje po kvaliteti od hrpe horrora koji nas zapljuskuju iz Hollywooda jer ima i radnju i likove i netipičan kraj za mainstream film a i smatram da je ovo među tri najbolje ekranizacije Kingovih djela
nemoj brate, sramota je ovako nesto izjavljivati - pored carrie, isijavanja, dead zone, misery pa onda iskupljenja u shawshanku, groblju kucnih ljubimaca itd itd on stavlja the mist medju najbolje kingove ekranizacije - ma je, medju tri, ali.. ali kad bi se zajebavali :finga:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 May 2008, 19:25

Knatchbull wrote:
s ovim se slažem
ajde moze proci ocjena :lol: :lol: , ali jedva makar ja dao 2 ili 3 / 10 vise ne sjecam
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 May 2008, 19:29

hm, undying, znači, ako ti se tebi film ne dopada, onda svima film mora biti sranje? A što je s slobodom mišljenja?

Svatko ima svoj izbor svojih omiljenih kingovih ekranizacija - a na mom popisu shawskank sigurno ne bi bio jer ga niti jedanput nisam gledao (samo sam čitao knjigu),
carrie je solidan horor s efektnim završetkom, ali ubij me ako bi ga opet išao gledati.
Dead zone - christopher walken. 8)
Shining - ultradosadan horor s jezovitim završetkom.
Misery - isto dobra ekranizacija za jezovitom glumicom, i efektnom scenom lomljenja noge.
Groblje kućnih ljubimaca - prvi dio je drama, a drugi dio horor s crnohumornim završetkom.

A ovo sve navedeno mi već stvarno ispada klišejizirano ili izlizano pošto svi to stalno navode, a ima još hrpa njegovih ekranizacija vrijednih spomena.

Salem lot - nisam gledao niti jednu verziju iako imam obadvije.
Creepshow - dobar film, dobra epizoda o travi iz svemira.
Cujo - dosadan početak, ali scena s psom je među najšokatnijih ikad.
Christine - auto, glazba, scena gaženja i auto koji se regenerira
Firestarter - dva dijela, dobar film s scenama pirokineze. A tek drugi dio s djecom koja imaju moći i rade kaos u gradu.
Cat's Eye - tri priče, odličan film, naročito zadnja epizoda s gnomom.
Silver bullet - solidan film s vukodlakom.
Maximum overdrive - zabavan B movie.

I još pun kufer njih - sleepwalkers, The Lawnmower Man, It, The Dark Half, Needful Things, Storm of the Century...

bar jednom za promjenu spomeni nešto novo, a ne već ono što bi svi odabrali.
Michel puši karu.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 01 May 2008, 19:37

john_constantine wrote: a na mom popisu shawskank sigurno ne bi bio jer ga niti jedanput nisam gledao (samo sam čitao knjigu),
.
ah pogledaj ga pa saznaj zašto se nalazi na 2.mjestu imdb ljestcie...damn you godfather!!!
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 May 2008, 19:39

dr mladjo wrote:
john_constantine wrote: a na mom popisu shawskank sigurno ne bi bio jer ga niti jedanput nisam gledao (samo sam čitao knjigu),
.
ah pogledaj ga pa saznaj zašto se nalazi na 2.mjestu imdb ljestcie...damn you godfather!!!
nezzz ! :roll: :lol: :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 01 May 2008, 19:44

Aryx

jedini plus koji ima od mene the mist je sto mi film nije bio dosadan, gledljiv, ali da mi je nekakav vaaau ma kakav. zato sam mu i dao ocjenu 2.5/5 ili 6/10


john_constantine

cuj, prvo nisi gledao exorcista, a sad nisi gledao shawshank, pa ja ne znam sta da ti kazem.. ajde dobro, to cu ti jos oprostiti. ali ovo za carrie stvarno ne mogu. pa carrie je definitivno najsnaznija kingova prica. tu ukusi prijatelju ne postoje. ti mozes reci meni je dead zone drazi film, ali brate snaga koja prshti iz carrie se ne smije podcjenjivati! sjajan, sjajan film...

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 01 May 2008, 20:00

undying wrote:2.5/5 ili 6/10
to tebi bas nejde matematika ili??

2.5/5 = 5/10
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 02 May 2008, 03:00

Aryx wrote:
Knatchbull wrote:
s ovim se slažem
ajde moze proci ocjena :lol: :lol: , ali jedva makar ja dao 2 ili 3 / 10 vise ne sjecam
više se slažem s reviewom nego ocjenom koja je po meni niža
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 02 May 2008, 11:11

LOL...baš mi je nekako i žao čitati ove rijetke negativne komentare i ljudi koji ih pišu jer iako je gotovo sve protiv njih, ljudi i dalje ustraju hehe :lol: :lol:

Ali dobro...100 ljudi, 100 čudi...100 žena, 200... :lol: :lol: :lol:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 02 May 2008, 14:22

Dragonrage wrote:LOL...baš mi je nekako i žao čitati ove rijetke negativne komentare i ljudi koji ih pišu jer iako je gotovo sve protiv njih, ljudi i dalje ustraju hehe :lol: :lol:

Ali dobro...100 ljudi, 100 čudi...100 žena, 200... :lol: :lol: :lol:
meni zao citati ove dobre komentare ,jos kaj je najgore ima ih vise nego losih , kuda ide ovaj svijet :cry:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 02 May 2008, 14:54

Aryx wrote:
Dragonrage wrote:LOL...baš mi je nekako i žao čitati ove rijetke negativne komentare i ljudi koji ih pišu jer iako je gotovo sve protiv njih, ljudi i dalje ustraju hehe :lol: :lol:

Ali dobro...100 ljudi, 100 čudi...100 žena, 200... :lol: :lol: :lol:
meni zao citati ove dobre komentare ,jos kaj je najgore ima ih vise nego losih , kuda ide ovaj svijet :cry:
LOL...a nije ti palo na pamet da je to sa razlogom...i to dobrim 8) :wink: ...da, zbilja...kuda ide ovaj svijet kad se dobri filmovi negiraju i ne razabire žito od kukolja... 8) :lol:

Post Reply