30 Days of Night: Dark Days

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Scarface » 02 Oct 2010, 02:23

Naravno da je stav potpuno pogrešan. Ko normalan oće gledat loše filmove? Ma daj. Kad budeš prestar da gledaš išta bit će ti žaj šta to vrime nisi utrošija na dobre filmove, kojih fala Bogu ima dovoljno za par života. Druga stvar je kad nabadaš, pa sad il ćeš naić na govno il remekdjelo, i druga je stvar ako oćeš sam provjerit kvalitet razvikanog sranja od filma, ali nastojat pogledat loše filmove jer bi kao to svaki ljubitelj filma triba radit je čista glupost. A horror nije žanr kojeg se to jedino tiče, nijedan drugi nije pošteđen tog samopodcjenjivanja. Ja san odavno odusta od toleriranja takvih stvari, eto konkrentno u horroru. Jel oćeš napravit dobar horror? Onda napravi i ne seri kasnije kad ti ispadne govno kako je horror žanr koji to može trpit, jer ne može, ka ni nijedan drugi (opet je nešto sasvim drugo kad se sranji radi da bude kvalitetno sranje, dakle, s namjerom). Ima takvih mali milijun punjetara i među većim horror facama, al šta ćeš, na koncu je tu ignore za njihove filmove i amen.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by DrugsBunny » 02 Oct 2010, 02:30

U potpunosti se slažem s tobom.
Mislim da je najveći problem u tome što se generalna populacija navikla na sranja.
S toga gutaju koje kakva smeća kao filmove.
Oću ljude koji traže najviše od filma jer je onda njihova riječ na mjestu.
Kad mi jedan kaže taj i taj film je za 10/10 onda ja znam da je film remekdjelo.
Dakako, nije horor žanr jedini takav, ali čini mi se da je to najviše izraženo u istom.
Uglavnom ljudi s kojima pričam o filmovima gledaju na horor kao na nešto lijevo i blesavo.
Pritom se pravi horor fanovi bune kako u zadnjih 10 (ili ne znam kolko godina) nije izašao niti jedan ULTRANAJBOLJI FILM.
Naravno da nije kad gutamo govna.

Probudimo se. Doduše, što je je, lako je to reć, na globalnoj razini je to nemoguće napraviti.
Kako god.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Andrej » 02 Oct 2010, 03:23

Iskreno, to - 10/10 mi odavno više ništa ne znači. Nagledao sam se govana i govana, toliko nahvaljenih od strane plaćene kritike i bezumnih debila koji imaju kičme kao crvi, pa ih čisto psihologijom mase i čopora hvale na sva usta. Šta je dobro, a šta ne, to samo Ti sam Sebi možeš da kažeš, jer imaš lični - izrađeni stav o kvalitetu.
Da bi imao pojam o vrednosti nečega, pre svega ti je potrebna uporedna referenca vrednosti, a to su ti filmovi za koje smatraš da su govno i obrnuto.
Eto, i ja volim, isto kao Filmophil i Bub, da se dohvatim bilo čega s vremena na vreme, pa šta mi Bog da.
Voleli mi to ili ne, filmovi se snimaju za široki auditorijum, i dok se većina ljudi na planeti ne opameti ili makar stekne stav - "Ko te jebe, neću da ti platim za ovo sranje!!!!", osuđeni smo na sve ovo.
Znači - zauvek.
We're all mad here...

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by metallicat » 02 Oct 2010, 12:58

zato i volim ovaj forum jer ako netko ili većina napiše da je film recimo 9,10/10 znači da je vrlo vjerovatno dobar (mada se ukusi razlikuju pa ne mora uvijek biti tako), a kad mi netko s posla, iz vana kaže kako je neki film odličan, odmah posumnjam :lol:
Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by filmofil » 02 Oct 2010, 14:09

@drugs i ghost

imate kriv i prestrog pogled na gledanje loših filmova, ne uništava to produkciju, sve je to prirodni proces globalizacije...dobrih horora ima danas isto kolko i prije, čak bi rekao da su ljudi danas i maštovitiji jer čistokrvni horor je relativno mlad žanr (prava era horora je uslijedila tek u 70-ima) pa je kreativna sloboda bila neograničena do nedavno, a danas je sve više manje već viđeno

no dobro, sad sam otišao s teme...moj organizam NE MOŽE podnijeti da gledam 10 dana za redom 10 dobrih filmova, jednostavno moram s vremena na vrijeme uzet nešto što su svi ispljuvali i pogledat to da se 'odmorim' i tako radim otkad znam za sebe...svaki film ima nešto za ponuditi, kolko god on bio loš...npr cannibal holocaust me više naučio o životu nego jedan komercijalni i opće priznati avatar (koji je objektivno dobar film što god filmski snobovi rekli), a i šta je uopće loš film? 90% ljudi koje znam bi posrali filmove tipa versus, crows zero, bubba ho-tep, stari wolf man, dark star, i slični...svi ti filmovi redom su meni vrh, al ja sam siguran da jako velika većina ljudi (BAREM 90% njih koje znam) ne bi našla ništa interesantno u njima za što ih ne krivim, al jebiga, to je mišljenje te široke mase kojoj su prom night ili my bloody valentine odlični horori kojima sam ja dao ocjenu ispod 5 i za mene je to sranje...

a sad iz subjektivnog kuta gledanja...dakle, dark days je loš film i tu nema neke prevelike rasprave, ne mogu braniti taj film ni da hoću, ali ja sam se donekle zabavio s ovim, vidio sam npr uvjerljivo najlošije lovce na vampire ikada (i buffy je čak bolja), a raznolikost je ono što volim u filmskom svijetu, želim vidjeti ono najbolje od svega i ono najgore...ama baš svaki film ima nešto za ponuditi, uvijek nešto izvučem iz bilo čega

eto, tolko od mene, pisao bi još o uništavanju horor industrije, al to ću ak rasprava ode u tom smjeru...dakle, ne smatram da moje gledanje lošeg filma potpomaže ikoga osim moj mozak...loš glas daleko se čuje, a kad ti svi popljuju film (kao u ovom slučaju) onda ne znam baš kolka im je to korist...loši filmovi uvijek su se snimali, snimaju se i danas što je rodriguez dobro rekao 'danas je konkurencija ogromna i doslovno svaki čovjek može snimit film'...nek ih samo snimaju, ja ću konzumirati ono što mi paše, neka drugi konzumiraju ono što njima paše, uvijek će biti filmova za svačiji ukus
This is the Zodiac speaking.

User avatar
nemesis
Posts: 35
Joined: 22 Nov 2008, 18:44

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by nemesis » 03 Oct 2010, 18:54

SHIFT+DELETE

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Scarface » 03 Oct 2010, 18:59

filmophil wrote:@drugs i ghost

imate kriv i prestrog pogled na gledanje loših filmova


Ne.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Jane Doe » 04 Oct 2010, 12:06

neznam ali meni je bio skroz ok za jednom pogledati. Mislim, film nije niš ekstra, prvi dio mi je sto put bolji, ali nije ni ovo bilo baš za bacit.
ali eto, ja nisam baš stroga kod ocjenjivanja, meni je najbitnije da mi je film zabavan, da me okupira da ga gledam, ako tog nema, badava mu sve...
ovaj se odgledao, tako da može dobit prolaznu ocjenu od mene... nije potraćenih sat i pola mog života :zubifale:
za jednom pogledat sasvim solidan + ak se gleda bez prevelikih očekivanja s obzirom na meni stvarno dobru jedinicu
Image

Branimir
Posts: 37
Joined: 05 Nov 2009, 15:44
Location: New Zg

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Branimir » 06 Oct 2010, 12:22

pogledao nedavno, uzasno los film... razocarenje do bola nakon prvog koji je stvarno genijalan ...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by HorrorHR » 09 Oct 2010, 12:09


User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Horrorist » 10 Oct 2010, 09:35

Vrlo nategnutih 5/10 za mene.
Baš mi je film bezveze...

:roll:
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by kraykulla » 06 Nov 2010, 08:41

meni također bio veliko razočaranje u odnosu na jedinicu ali nije ipak toliko loš koliko ljudi govore da je.ima nekih zabavnih momenata u filmu i za jednom pogledat i sa nostalgijom se sjećat jedinice je sasvim okej.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by Sammy » 13 Mar 2012, 21:46

30 Days of Night: Dark Days (2010) - Jako loš nastavak, ali takva su bila i očekivanja. Čak nije ni tako loša radnja, al se minimalno izvuklo iz nje, tek tolko. Puno nebuloza, nelogičnosti i ostalog. - 3/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: 30 Days of Night: Dark Days

Post by lemonzoo » 09 Jun 2014, 18:03

Ovaj drugi nastavak daleko slabiji od prvog. Priča je toliko plitka da se scenarist nije ni potrudio nijednom razraditi plan kad napadaju vampire. Bilo je samo "sreća prati hrabre". :D Gluma je isto ispodprosječna, vampiri također slabi. Nisu nešto inteligentni, iako stari stoljećima, samo žele "to suck my blood".
Jedina prednost je što je film duplo krvoločniji od prvog nastavka.

Post Reply