The Babadook (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: The Babadook (2014)

Post by woodruff » 12 Jan 2015, 14:35

The Babadook je ozbiljan, kompleksan, dramski i emotivni film koji ne služi plašenju gledalaca već strašne scene koristi da bi plasirao svoju pozitivnu poruku. To može biti razočaranje za one koji su od Badabooka očekivali novog Freddyja Kruegera ali za ostale gledaoce ovo je više nego dobar film. Na pozitivnoj strani su maestralna Essie Davis u ulozi Amelie, odlična atmosfera, izgled kuće i nekoliko jezivih scena a na negativnoj su nekoliko nejasnih momenata, pojedini jeftini efekti i klinac koji nervira. Ocena: 7/10

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Babadook (2014)

Post by Ash_Williams » 15 Jan 2015, 21:43

woodruff wrote:The Babadook je ozbiljan, kompleksan, dramski i emotivni film koji ne služi plašenju gledalaca već strašne scene koristi da bi plasirao svoju pozitivnu poruku. To može biti razočaranje za one koji su od Badabooka očekivali novog Freddyja Kruegera ali za ostale gledaoce ovo je više nego dobar film. Na pozitivnoj strani su maestralna Essie Davis u ulozi Amelie, odlična atmosfera, izgled kuće i nekoliko jezivih scena a na negativnoj su nekoliko nejasnih momenata, pojedini jeftini efekti i klinac koji nervira. Ocena: 7/10
jeli "najstrašniji film" kao po mišljenju Williama Friedkina?

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: The Babadook (2014)

Post by woodruff » 16 Jan 2015, 09:10

Ash_Williams wrote:jeli "najstrašniji film" kao po mišljenju Williama Friedkina?
U najboljem slučaju je u rangu Sinistera, recimo. Sve ostalo je samo dobar marketing.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Babadook (2014)

Post by filmofil » 16 Jan 2015, 13:49

ovo u nijednoj kategoriji nije 'najstrašniji film'. već sam negdje pisao kako je mene neugodno iznenadilo to što su ga reklamirali kao horor godine i slično, a zapravo s hororom nema veze. siguran sam da bi mi bolje sjeo da sam imao drugačiji pristup prije gledanja.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 16 Jan 2015, 13:59

Ash_Williams wrote:
woodruff wrote:The Babadook je ozbiljan, kompleksan, dramski i emotivni film koji ne služi plašenju gledalaca već strašne scene koristi da bi plasirao svoju pozitivnu poruku. To može biti razočaranje za one koji su od Badabooka očekivali novog Freddyja Kruegera ali za ostale gledaoce ovo je više nego dobar film. Na pozitivnoj strani su maestralna Essie Davis u ulozi Amelie, odlična atmosfera, izgled kuće i nekoliko jezivih scena a na negativnoj su nekoliko nejasnih momenata, pojedini jeftini efekti i klinac koji nervira. Ocena: 7/10
jeli "najstrašniji film" kao po mišljenju Williama Friedkina?
A što je on rekao? Najstrašniji film svih vremena ili njstrašniji prošle godine. Najstrašniji svih vremena sigurno nije, ali najstrašniji prošle godine apsolutno je. Izvrsno režiran, i plus je što je ovo psihološki horor pa se dosta toga može nagađat o toj mami kakva je ona ustvari
SpoilerShow
i od čega boluje. Je li Babadook stvaran, a po meni nije. Naveo sam na temi zašti mislim da nije.
Strašan film, ima niz jezovitih scena. Pametno osmišljen horor i jedan od najboljih horora prošle godine.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Babadook (2014)

Post by Asfodel » 16 Jan 2015, 14:27

filmofil wrote:ovo u nijednoj kategoriji nije 'najstrašniji film'
+1

(ili strašan uopće)

Ima drugih ok napravljenih stvari u filmu, ali strah, na žalost, nije jedna od njih.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: The Babadook (2014)

Post by hitman_4 » 16 Jan 2015, 14:32

ni meni nije strašan, al drago mi je vidjeti da je nekoga uspio uplašiti :zubifale:
Image

Image

Image

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Babadook (2014)

Post by Ash_Williams » 16 Jan 2015, 17:10

Michel wrote:
Ash_Williams wrote:
woodruff wrote:The Babadook je ozbiljan, kompleksan, dramski i emotivni film koji ne služi plašenju gledalaca već strašne scene koristi da bi plasirao svoju pozitivnu poruku. To može biti razočaranje za one koji su od Badabooka očekivali novog Freddyja Kruegera ali za ostale gledaoce ovo je više nego dobar film. Na pozitivnoj strani su maestralna Essie Davis u ulozi Amelie, odlična atmosfera, izgled kuće i nekoliko jezivih scena a na negativnoj su nekoliko nejasnih momenata, pojedini jeftini efekti i klinac koji nervira. Ocena: 7/10
jeli "najstrašniji film" kao po mišljenju Williama Friedkina?
A što je on rekao? Najstrašniji film svih vremena ili njstrašniji prošle godine. Najstrašniji svih vremena sigurno nije, ali najstrašniji prošle godine apsolutno je. Izvrsno režiran, i plus je što je ovo psihološki horor pa se dosta toga može nagađat o toj mami kakva je ona ustvari
SpoilerShow
i od čega boluje. Je li Babadook stvaran, a po meni nije. Naveo sam na temi zašti mislim da nije.
Strašan film, ima niz jezovitih scena. Pametno osmišljen horor i jedan od najboljih horora prošle godine.
rekao je "najstrašniji film koji sam ikad gledao".
nadam se da je strašan kao the Conjuring, meni je conjuring bio strašan 7/10 il 8/10 na fear ratingu. :lol:

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 16 Jan 2015, 17:22

Aha, najstrašniji sigurno nije. The Conjuring mi je bio jeben i jedan od najbljih horora unazad 10-ak godina. Vrhunski režiran i lijepo je upotrijebio sve te horor klišeje.

A gle, strah je kao i smijeh. To je sve stvar ukusa. Nekome je smiješan Hangover, meni nije niti malo što ne znači da taj film nije komedija. On to je, vidim da je, ali mi nije smiješan. Meni zombie filmovi nisu strašni što ne znači da to nisu horori. Oni tamo spadaju. Strah nije ni izbliza glavni faktor da je neki film horor, barem meni jer po tome gledajući onda većina horor filmova ustvari nisu horor. Treba se gledati taj nekakav konteskt. Scream mi isto nije strašan, al ito je horor film.

Tako da kao i komedija (smijeh), tako i horor (strah) je valjda nešto najsubjektivnije kod filmova. Ta emocija. Mislim da je i stvar gledanja. Ja samo gledam po noći ili rano ujutro. Sve si zamračim, stavim slušalice i to je za mene pravi doživljaj.

Tako je i The Babadook došao do mene. Ili ja do njega :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Re: The Babadook (2014)

Post by Horrorist » 06 Feb 2015, 19:37

Non stop jeziv i mučan!
Najstrašniji prošle godine a i šire!
10/10 :jawbreaker:
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Babadook (2014)

Post by Ash_Williams » 26 Feb 2015, 21:19

napokon sam ga pogledao, ne samo najbolji horror film prošle godine, nego najbolji film uopće prošle godine. bilo je tijesno u mojih top 5 al pretekao je na mojoj listi Gone Girl, Nightcrawler i Dawn Of The Planet Of The Apes.

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Babadook (2014)

Post by John_Ryder » 26 Feb 2015, 22:26

A da ziher :lol:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 26 Feb 2015, 22:45

Ash_Williams wrote:napokon sam ga pogledao, ne samo najbolji horror film prošle godine, nego najbolji film uopće prošle godine. bilo je tijesno u mojih top 5 al pretekao je na mojoj listi Gone Girl, Nightcrawler i Dawn Of The Planet Of The Apes.
:partyman:

Baš mi je drago da ti se toliko svidio. Jel ti bio strašan kako je Friedkin rekao? :D

Nije mi za top 5 filmova prošle godine, ali mi je jedan od najboljih horora prošle godine.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Babadook (2014)

Post by Ash_Williams » 01 Mar 2015, 12:05

Michel wrote:
Ash_Williams wrote:napokon sam ga pogledao, ne samo najbolji horror film prošle godine, nego najbolji film uopće prošle godine. bilo je tijesno u mojih top 5 al pretekao je na mojoj listi Gone Girl, Nightcrawler i Dawn Of The Planet Of The Apes.
:partyman:

Baš mi je drago da ti se toliko svidio. Jel ti bio strašan kako je Friedkin rekao? :D

Nije mi za top 5 filmova prošle godine, ali mi je jedan od najboljih horora prošle godine.
strašan al ne toliko, nije da mi nije dao spavat kao the Conjuring, više sam se divio majstorstvu.

na mojoj ceremoniji za najbolja ostvarenja BaBadook je pobrao najviše nagrada, najbolji film, najbolji scenarij i za najbolju glumicu.
ostali dobitnici su Jake Gyllenhaal za najboljeg glumca u Nightcrawler, David Fincher najbolji redatelj za Gone Girl, i the Lego Movie
za najbolji animirani film.

nažalost nitko se nije pojavio da preuzme nagradu. :lol:

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Babadook (2014)

Post by John_Ryder » 01 Mar 2015, 14:08

hahahahah :prayer:

slažem se za lego movie :kokicarenje: :prayer:
Image

Image

Post Reply