Rob Zombie's Halloween

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 07 Dec 2007, 10:38

HorrorHR wrote:Online igra gdje si Michael i kolješ ljude :lol:

Nije loše napravljeno, jedino malo monotono.

Izlazi DVD pa je ovo promo za to.

http://slasher.halloween-themovie.com/
Hahaha...totalno fora... :twisted: :D

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 07 Dec 2007, 13:35

HorrorHR wrote:Online igra gdje si Michael i kolješ ljude :lol:

Nije loše napravljeno, jedino malo monotono.

Izlazi DVD pa je ovo promo za to.

http://slasher.halloween-themovie.com/
meni ne radi.. :cry: baš sam se poveselio malo "bockati" ljude kuhinjskim nožem. :lol:

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 07 Dec 2007, 20:42

HorrorHR wrote:Online igra gdje si Michael i kolješ ljude :lol:

Nije loše napravljeno, jedino malo monotono.

Izlazi DVD pa je ovo promo za to.

http://slasher.halloween-themovie.com/
Barem smo mogli vidjeti nešto sisa budući da je igra za +17 :D :lol: BTW fora igra :wink:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 30 Mar 2008, 23:09

Evo onda bum ovdje postal. Ma ovo je i dalje običan slasher koje se ne treba shavaćati ozbiljno niti to očekivati. Da se je napravilo drukčije dobili bi dramu s malo više krvi i producenti ne bi takvo nešto pustili u distribuciju. Iako film ima malo ozbiljniji pristup ipak je riječ o Halloweenu i ubojici koji je jedna od ikona cijelog žanra i teško da bi se od toga moglo napraviti nešto pametno i ozbiljno. Napravljeno je par izmjena kako bi film dobio malo ozbiljniju notu (i to po meni nije učinjeno loše s obzirom o kakvoj se vrsti filma radi) a jedina velika greška je ta druga polovica u kojoj su neki od likova toliko slabi da sam vidio bolje karakterizacije životinja u nekim drugim filmovima. Inače, meni se je isto svidjela uloga Dannya Treja

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 31 Mar 2008, 14:40

Boby wrote:Evo onda bum ovdje postal. Ma ovo je i dalje običan slasher koje se ne treba shavaćati ozbiljno niti to očekivati. Da se je napravilo drukčije dobili bi dramu s malo više krvi i producenti ne bi takvo nešto pustili u distribuciju. Iako film ima malo ozbiljniji pristup ipak je riječ o Halloweenu i ubojici koji je jedna od ikona cijelog žanra i teško da bi se od toga moglo napraviti nešto pametno i ozbiljno. Napravljeno je par izmjena kako bi film dobio malo ozbiljniju notu (i to po meni nije učinjeno loše s obzirom o kakvoj se vrsti filma radi) a jedina velika greška je ta druga polovica u kojoj su neki od likova toliko slabi da sam vidio bolje karakterizacije životinja u nekim drugim filmovima. Inače, meni se je isto svidjela uloga Dannya Treja
Baš i ne djelim tvoje mišljenje previše. Recimo ne mogu ga preozbiljno shvatiti sa svim tim nelogičnostima,a i nije film previše zabavan da mu oprosti sve te greške. Ma remakovi su opčenito zajebana i teška stvar za napraviti jer nesmješ previše pobječ od orginala,ali ni nesmješ biti previše sličan film,pa je redatelj odlučio nekako smiksati svoju viziju sa carpenterovim filmom pa je zadržao istu radnju u drugoj polovici. Mislim meni je ta ideja ok(osim druge polovice gdje je baš previše slično orginalu),ali previše traljavo izvedno. Kako da kažem "The story, characters, dialog,acting,and direction were not to my taste".Jedino mi se svidio vizualan izgled filma i ima par pristojnih uloga.Tko zna možda bi mi se film više svidio da sam veči Michael Mayers fan?

John_Ryder
Posts: 12297
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 31 Mar 2008, 15:36

@unreal - e zakaj ti tolko ozbiljno shvačaš filmove,daj uživaj u filmu kad ga gledaš i ne kenjaj za svaku sitnicu,i ne mora značit ak se tebi nije
nikako svidio remake da se nikome nie svidio.
Image

Image

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 31 Mar 2008, 15:49

John_Ryder wrote:@unreal - e zakaj ti tolko ozbiljno shvačaš filmove,daj uživaj u filmu kad ga gledaš i ne kenjaj za svaku sitnicu,i ne mora značit ak se tebi nije
nikako svidio remake da se nikome nie svidio.
Ma ja najmanje shvačam filmove ozbiljno,mislim meni su retardirano gupi Jason x i Highlander II: The Quickening (barem redateljeva verzija) čak zabavni filmovi makar ih svi mrze. A ovaj novi hallowee kao što sam rekao več ne funkcionira ni kao trash(nije dovoljno zabavan) ni kao dobar horror(previše gluposti).To je naravno moje mišljenje i ne mora ga svatko djelit dapače,bilo bi glupo da svi imamo iste ukuse i slažemo se oko istih stvari. :wink:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 31 Mar 2008, 17:02

Ma slažem se da film funkcionira negdje između trasha i ozbiljnog filma te ga to mnogima ne čini zabavnim ali je i dalje bolji od gotovo svih recentnijih remakeova. Film je ozbiljan koliko mu to okviri žanra dopuštaju, ima nekoliko orginalnih detalja koje redatelj može smatrati vlastitima, uvodne scene su odlično snimljene a činjenica da se uz film ne može previše zabaviti niti ga ozbiljno shvatiti je posljedica toga što se je snimao film koji je trebao s jedne strane prikazati psihološki um psihopatskog dijeteta a opet s druge zadovoljiti hrpu klinaca koji u kino idu gledati film od kojeg očekuju koljažu pomahnitalog manijaka. Rezultat je solidan s time da bi sve bilo bolje da se je smanjio broj likova u drugoj polovici filma i da ih se je barem malo više učinilo ljudskijima a radnju znatno usporilo pa i pod cijenu da se dogodi samo jedno ubojstvo od Myersovog dolaska u Haddonfield do samog kraja filma

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 31 Mar 2008, 17:06

Dobar slasher ako ga se gleda zasebno bez uspoređivanja s originalom
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 31 Mar 2008, 17:28

Boby wrote:Ma slažem se da film funkcionira negdje između trasha i ozbiljnog filma te ga to mnogima ne čini zabavnim ali je i dalje bolji od gotovo svih recentnijih remakeova. Film je ozbiljan koliko mu to okviri žanra dopuštaju, ima nekoliko orginalnih detalja koje redatelj može smatrati vlastitima, uvodne scene su odlično snimljene a činjenica da se uz film ne može previše zabaviti niti ga ozbiljno shvatiti je posljedica toga što se je snimao film koji je trebao s jedne strane prikazati psihološki um psihopatskog dijeteta a opet s druge zadovoljiti hrpu klinaca koji u kino idu gledati film od kojeg očekuju koljažu pomahnitalog manijaka. Rezultat je solidan s time da bi sve bilo bolje da se je smanjio broj likova u drugoj polovici filma i da ih se je barem malo više učinilo ljudskijima a radnju znatno usporilo pa i pod cijenu da se dogodi samo jedno ubojstvo od Myersovog dolaska u Haddonfield do samog kraja filma
Slažem se s večinom kaj si napisao,ali i dalje mi se film ne sviđa(jednostavno mi nije po ukusu),no ipak vjerojatno je opčenito koliko vidim po imdb ocjeni i nekim komentarima solidno prihvačen film koj je uspjeo zadovoljiti neke fanove i čak skupiti nove,pa i nije propali slučaj za razliku od Halloween: Resurrection kojega svi mrze.Barem će biti zanimljivo nakon ovoga vidjeti u kojem će smjeru serijal krenuti.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 31 Mar 2008, 17:42

Iznimka, JA ne mrzim Halloween: Ressurection! :D 8) :lol:

Što se tiče remakea, stvarno ni manje ni više nego 49%. :wink:

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 31 Mar 2008, 17:48

ja bi ovo zakljucao... :wink:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 31 Mar 2008, 17:48

GreenHornet wrote:ja bi ovo zakljucao... :wink:
Why? :lol:

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 31 Mar 2008, 18:05

nisam citao svih 18 stranica,ali čini mi se da je sve manje-viša ista rasprava i ponavljanje već rečenog. :P
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

John_Ryder
Posts: 12297
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 31 Mar 2008, 19:19

GreenHornet wrote:nisam citao svih 18 stranica,ali čini mi se da je sve manje-viša ista rasprava i ponavljanje već rečenog. :P
nije ovo jedini takav topic, ima i drugdje tvrdoglavih :lol:
Image

Image

Post Reply