The Babadook (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Babadook (2014)

Post by boyko » 02 Nov 2014, 20:15

definitivno sam vrh horrora ove god. :supz:
jebena atmosfera. naježil sam se na par scena, a to već dugo nisam doživel, tak da je ovo jebeno pozitivno iznenađenje :D
jedino mi je kraj malo slabiji, nedorećen. nije sve objašnjeno, al to zapravo i nije tolko loše..
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Babadook (2014)

Post by John_Ryder » 02 Nov 2014, 21:17

ja krenuo gledat u subotu,ali skužio da zvuk kasni za slikom :facepalm: pa skinuo novu verziju koja valja,šteta što nema titlova ,gledat će se uskoro
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 02 Nov 2014, 21:30

Ajde ajde, baš me zanima
SpoilerShow
što mislite jel stvaran ili ne. Ja i dalje mislim da NIJE stvarno to čudovište već ga je ona izmislila pošto je izgubila muža, još ga je kasnije vidjela, nacrtala je tu knjigu. Jedine dvije situacije koje mogu biti čudne su one pri kraju kad klinac bude nošen od nevidljive sile, ali to ga je vjerojatno na nosila i bacila u zid, a ona si u glavi stvorila da je to babadook i kasnije kad kaput i šeši padne, a ona ide to dodirnut, a klinac joj govori da ne dira. Ostalo se sve može protumačit da joj je u glavi i da je psihički bolesna. Zato i je psihološki horor. A i pogledajmo kraj kad uđe u podrum, daje zemlju sa crvima. To je metafora da je tu svoju bolest samo sakrila i nekako je normalno da će je sakriti u podrum. Uglavnom, volim misliti kako je tako jer mi samim time film puno bolje funkcionira na taj način nego da je stvaran.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Babadook (2014)

Post by boyko » 03 Nov 2014, 23:16

SpoilerShow
ja bi ipak rekel da je stvaran :D
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Babadook (2014)

Post by Asfodel » 04 Nov 2014, 00:50

Iz mog gledišta je dijagnoza kao za Conjuring :wink: nažalost

..znači uspjelo napravljen film, atmosferičan, ozbiljan, ima dubine svakako, maestralno odglumljen i sve tako po spisku.. aaali, nije moj đir.
Demoni i te po zidu hodajuće utvare. Boring.
Ne može me takvo što ni uplašiti ni potpuno zadovoljiti da bar budem sretna što sam to gledala taj dan. Cijenim sve druge, dobro napravljene stvari u filmu, mogu stvarno poslužiti za primjer novijim stvarima u žanru.

Da odgovorim na dvojbu:
SpoilerShow
i ja sam isto imala osjećaj da se oslikava razvoj nečijeg ludila. Ne bih se obazirala na stvari poput vuče malog po stubištu i bacanja uokolo, ne samo zato što mi to ekstremno ide na jetra, nego i zato što ako sebi predočim da je ludilo u pitanju - više cijenim film.
Zapravo je nebitno što je stvarno, ako ste uživali..
Ukratko, imam osobni problem s podžanrom.. no svi bi ga trebali gledati :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Babadook (2014)

Post by boyko » 04 Nov 2014, 23:13

SpoilerShow
hm, ako pogledate short movie, na osnovu kojeg je i nastal film (pretpostavljam), dal vam se isto čini da nije svaran? :D

http://vimeo.com/39042148
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 04 Nov 2014, 23:26

SpoilerShow
Ma ja više u filmu nailazim na scena gdje mi nije stvaran. Klinac ga uopće nije vidio, a znamo da je ona luda i znamo da je ovo PSIHOLOŠKI horor tako da meni osobno film je puno bolji kad mislim da nije stvaran.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Lukav4
Posts: 5
Joined: 27 Aug 2013, 11:22

Re: The Babadook (2014)

Post by Lukav4 » 06 Nov 2014, 04:56

Imaliga za skinut? :zubifale:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Babadook (2014)

Post by HorrorHR » 06 Nov 2014, 13:51

Lukav4 wrote:Imaliga za skinut? :zubifale:
jep, vidiš da se komentari u zadnjih par dana pojačali ;)

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: The Babadook (2014)

Post by Victor Crowley » 09 Nov 2014, 17:12

Pa... Nemam što filmu sad zamjeriti ali ispod očekivanja nažalost. Očekivao sam ipak dosta jezovitiji horror ali nažalost nisam dobio creepy scena.

Film ima sve super, od priče, glume i atmosfere tako da kako sam i rekao nemam što zamjeriti osim navedenog.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Babadook (2014)

Post by Decadentor » 14 Nov 2014, 03:12

Iznenadjujuce dobar, fino razradjeni te odglumljeni likovi, radnja totalno fluidna. 7/10
SpoilerShow
Sto se tice stvaran/nestvaran dileme vecinu filma sam bio uvjeren da je samo plod maste jer se Samuel u pocetku bojao nekog random cudovista a tek kasnie babadooka (kad su pronasli knjigu). I nikako nije mogao spavati jer je imao neke smetnje kao i jedan odredjeni postottak dece sa istim problemom, dok nije dobio tablete i poceo normalno spavati. Majka tek sada dozivljava babadooka jer je nasla popravljenu knjigu, a sin joj je vec napuinio glavu istim sadrzajem, da ne zaboravimo da je majka spisateljica.
I da je stvaran kuca bi ostala strgana :zubifale:
Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Babadook (2014)

Post by GreenHornet » 18 Nov 2014, 10:54

Vrlo dobar.
Film je zaista tmuran, tjeskoban i mracan, gotovo cijelo vrijeme, znaci atmosfera je zaista odlicna. Lokacija takoder, odavno nisam naletio na tako, necu reci strasnu ali sumornu, depresivnu i kasnije na trenutke jezivu kucu. Uz to- klinac je tako odbojan i naporan, da ga jednostavno ne mozes gledati, drugim rijecima- mali je perfektno odglumio. Majka takoder. Totalno nesretna zena, koju je zadesila tragedija, koju na trenutke bas jako zalis, radi svega sto joj se dogadja. Uz to imamo par fino jezivih scena, neke scene su bas teske za gledati, odlicno je prikazano ludilo pojedinih likova. Takoder na jednu scenu sa Babadookom sam skocio doslovce, koliko me je stresla. Ipak, mislim da se Babadook mogao cesce pojavljivati, jer je prva liga napravljen, nekako bi cak rekao da je premalo iskoristen. Takoder oko njega postoji dosta nedoumica, posebno oko scena pred sami kraj, ali to je postala uobicajena praksa u horrorima- ostavljeno je gledatelju da sam zakljuci.Zaplet i rasplet su prebrzi nekako.
7.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Babadook (2014)

Post by Ash_Williams » 29 Dec 2014, 20:57

kad je film na tako dobrom glasu, gledatelj mora bit razočaran :lol:
dobro, ne mora značit. the Conjuring mi se jako svidio.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 29 Dec 2014, 21:01

The Conjuring je i meni bio dobar, ne dobar već odličan. Atmosfera, priča i Wanova izvrsna režija što se ne viđa jako često u hororima. Klišeja je bilo, ali ih je odlično iskoristio. Instant klasik :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: The Babadook (2014)

Post by copycat » 03 Jan 2015, 12:14

Odličan 8.8/10

Post Reply