Silent Night (2012)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6289
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2013, 18:17

dr_gonzo wrote:The Clown at Midnight (1999)
The Prey (1980)
Deadly Intruder (1985)

a ne mogu naći filmove poput, ali se nadam da ći ih naći:

THE DAY AFTER HALLOWEEN (1979) aka SNAPSHOT
THE DARK RIDE (1979) aka KILLER'S DELIGHT
SISTERS OF DEATH (1972)
THE PLAYBIRD MURDERS (1978) aka THE PLAYBIRDS
RINGS OF FEAR (1978) aka ENIGMA ROSSO (aka RED RINGS OF FEAR aka TRAUMA aka VIRGIN TERROR)
THE COMEBACK (1978) aka THE DAY THE SCREAMING STOPPED / ENCORE
THE BLOODSTAINED SHADOW (1978) (aka BLOODSTAINED SHADOW aka ONLY BLACKNESS aka SOLAMENTE NERO)
BLOODSTALKERS (1979) aka THE NIGHT DANIEL DIED
DEADLY GAMES(1980) aka WHO FELL ASLEEP?
GHOST DANCE (1980)
PHOBIA (1980)
TERROR EYES (1980) aka NIGHT SCHOOL
TERROR ON TOUR (1980)
DIE SISTER, DIE! (1972)
Swimming Pool - Der Tod feiert mit (2001) aka "The Pool"
The Night Brings Charlie (1990)

za sada je ovo što se mogu sjetiti od filmova, ali imam negdje zadaću gdje upisivam sve slashere za koje čujem ili negdje vidim da su spomenuti po netu

HorrorHR jesi gledao šta od ovoga iz ove liste?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re:

Post by HorrorHR » 09 Jan 2013, 21:46

dr_gonzo wrote:[HorrorHR jesi gledao šta od ovoga iz ove liste?
nisam ni čuo nikada za pola od njih :)

mislim da negdje doma imam kopiju dvd-a ovog the pool, vidim da sam ga komentirao 2005:


Možebitni mini spoiler u tekstu, ali za ljubitelje slashera i nije.
Swimming Pool (2001)
September 12, 2005

Eto mene opet. Imao sam tjedan dana pauze od gledanja filmova, trebalo je nešto posla riješiti i malo uživati u blagodatima “ljeta”. The Pool me iznenadio kao relativno dobar slasher. Mislim tema nije neka neprirodno inventivna – brdo teenagera slavi kraj srednje škole i jedan po jedan bivaju ubijeni, ali ipak je final twist pametnije napravljen od mase drugih izdrkanaca na Scream.

Kad govorim o tom final twistu ne mislim na background priču koja je dosta nedorečena nego na otkrivanje zlikavca. Poanta je da je ubojica jedan od njih, a tijekom svih scena pokušavaš sistemom eliminacije smisliti koji bi mogao biti ubojica, a rješenje je tu pred očima, skriveno samo od strane montažera. Kao trivia, film je sniman u Češkoj, i mislim da je pol ekipa iz tog područja ali sve zajedno ne smeta jer ima par likeable charactera.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6289
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2013, 23:09

Nadam se da ću uskoro nabaviti DVD verziju i pogledati ga...a onda će na red doći neki još i nedostupniji...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re:

Post by HorrorHR » 09 Jan 2013, 23:21

dr_gonzo wrote:Nadam se da ću uskoro nabaviti DVD verziju i pogledati ga...a onda će na red doći neki još i nedostupniji...
potraži malo u videotekama ako je ostala koja u šibeniku, ovo je bilo kod nas na dvdu - mislim na Pool.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6289
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 10 Jan 2013, 12:46

Videoteke više ne postoje ovdje u Šibeniku, prošle godine se zadnja ugasila... Ali i sam je izbor filmova bio osrednji...

Pogledat ću film preko youtubea...sinoć sam vidio da ima u 7-8 djelova :kokicarenje:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply