The Mist (2007)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 25 Mar 2008, 18:47

ok, poseban je (makar mene jako podsjeća na kraj nekog filma i nemogu se sjetit nikako :x ) ali kako je plus kad je prepredvidljiv?
Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 Mar 2008, 19:15

metallicat wrote:uf, al sam se načitala :lol: . nemam više ništa posebno reć osim da sam i ja s velikim velikim očekivanjem ga išla gledat :? kraj mi je jako glup, i strašno me podsjećao na war of the worlds, pogotovo kad ono veliko sa sisama hoda :D
A zbog čega? zato jer je realan? da se nije tako trebao žuriti, nije...ali u toj situaciji šta im je preostalo...sjediti i čekati smrt? isto kao i u slučaju War of the World...svima je kraj tog filma iznimno glup i šta ja znam šta sve ne, a činjenica je da je kraj toga filma iznimno realan...pa šta ako alieni iznenada popadaju...zašto bi oni pobogu bili imuni na naše bakterije, mislim zbilja...pa tek su došli na ovu planetu. Bolje i realnije je da su ih poskidale bakterije nego nuklearke...to film čini unikatnim i originalnijim nego sve ostal spektakle o invaziji izvanzemaljaca tipa Dan nezavisnosti.
A i po čem je toliko predvidljiv?? Ako misliš da je predvidljiv kada on počne brojati metke u autu, ok, tad su već sve karte na stolu...ali ako ti je predvidljiv u dijelu kada oni krenu autom od dućana...onda nikako ne mogu skužiti po čemu, jer ja nisam nikako mogao prokužiti da će ih poubijati u autu par minuta kasnije...mislio sam da će u najgorem slučaju naletjeti na neku veliku živinu...ili da će naći neki izlaz iz magle...
Tenk kao što rekoh nisam također predvidio..jer kao što sam rekao i aryxu ili tvom dečku...pomislih kad je već krenulo nizbrdo onda ide do kraja...

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 25 Mar 2008, 19:46

Ok , neda mi se vise citati postove vezane uz ovaj film pa mozemo reci staviti na sticky ako treba lol da je Mist film kojeg ili volis ili ne . The end !!! :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 25 Mar 2008, 20:17

metallicat wrote:ok, poseban je (makar mene jako podsjeća na kraj nekog filma i nemogu se sjetit nikako :x ) ali kako je plus kad je prepredvidljiv?
za mene nema veze sto je predvidljiv, jer to kad on postane predvidljiv meni ne igra neku ulogu.. nekako mi se cini da je bas taj kraj prodrmao dosadnu pricu.. ono ostanes zabezeknut, ja sam se barem pet puta zapitao "zasto to" - kad bi me neko pitao za kraj ja ne znam sta bi mu rekao. osim da je poseban. sto je dovoljno da bude nekakav plus u svemu tome. mada kazem, nisam pretjerano odusevljen krajem jer bez obzira sto je poseban meni je kraj i prazan.. kao da ocekujes nekakav "booom" a on dodje u vidu necega sto ti ne zelis (barem ne ja)

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Mar 2008, 22:58

The Mist - 4/5 neznam kaj vama ne valja u filmu..film je super,ni na trenutak dosadan, mastovita cudovista kojih ima dosta vrsta..nisam ih toliko ocekivao..na nekim djelovima los spoj stvarnog/kompjuterskog, ali inace efekti su isto na mjestu..kraj nije bio nimalo predvidljiv..mozda tek kad je izasao iz auto, onda sam pomislio da bi bila smola da sve samo prodje..ali da sam znao kakav ce bit dok su bili u autu to ne...ona fanatkinja je bila super i vjerujem da bi tako brzo u stvarnom zivotu isto pridobila vecinu, ali i ne da bi bili tako brzo spremni se medjusobno ubijat i zrtvovat...i pase mi trenutak kad su objasnili odakle ta cudovista, jer sam si bas rekao da to moraju napravit do kraja filma i eto minutu kasnije dobijemo odgovor koji je cisto fora..

ima dojam da neki nisu ni pogledali film, a krenuli su ga komentirat i pljuvat...a sad kad su pogledali i vidjeli da nije takvo smece se vise nemogu izvuc iz sranja u koje su se ukopali...sigurno ce ga hvalit za mjesec dana kako im je bolji iz drugog gledanja...ali to je samo moje misljenje... :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 25 Mar 2008, 23:32

Dragonrage wrote:
metallicat wrote:uf, al sam se načitala :lol: . nemam više ništa posebno reć osim da sam i ja s velikim velikim očekivanjem ga išla gledat :? kraj mi je jako glup, i strašno me podsjećao na war of the worlds, pogotovo kad ono veliko sa sisama hoda :D
A i po čem je toliko predvidljiv?? Ako misliš da je predvidljiv kada on počne brojati metke u autu, ok, tad su već sve karte na stolu...ali ako ti je predvidljiv u dijelu kada oni krenu autom od dućana...onda nikako ne mogu skužiti po čemu, jer ja nisam nikako mogao prokužiti da će ih poubijati u autu par minuta kasnije...mislio sam da će u najgorem slučaju naletjeti na neku veliku živinu...ili da će naći neki izlaz iz magle...
Tenk kao što rekoh nisam također predvidio..
mislila sam kad je već pomišljao da će ih ubit. jednostavno iza tog ide nešto takvo, spasenje. ali čim ih je ubio i izašao iz auta i počeo ''dolazit'' onaj zvuk, znalo se da to nije beštija nego vojska. a htjeli su to prikazat kao da nećemo skužit u čemu je fora..

@ash - znam da se odnosilo na općenito svih, ali ja nisam komentirala film prije nego sam ga pogledala, dapače mislila sam da će bit odličan. ma ne vjerujem da bi itko loše govorio dok ne pogleda :D :wink:
Image

User avatar
Zakat
Posts: 28
Joined: 20 Sep 2007, 10:34

Post by Zakat » 26 Mar 2008, 08:02

Aryx wrote:Mogao bi jos raspravljati ali bolje dosta, slazem se da film nije bas katastrofalno los ali nije i dobar . 8)
Ma lažeš sam sebi, film JE katastrofalno loš i to znaš :D

Sažet ću svoj review u jednu riječ: CRAP !

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 26 Mar 2008, 12:38

može mi netko samo reći otkud je došla magla i ona čudovišta...znam da im je onaj vojnik rekao da su oni krivi za to ali nekako sam propustio detalje :?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Mar 2008, 12:40

filmophil wrote:može mi netko samo reći otkud je došla magla i ona čudovišta...znam da im je onaj vojnik rekao da su oni krivi za to ali nekako sam propustio detalje :?
kako ti nekaj tako vazno moze promaknut...otvorili su prozor u drugu dimenziju da vide kaj se tam dogadja i nekaj je krenulo krivo..

nije ni cudi kaj su ti neki filmovi bezveze ako ih ni ne pratis nego spavas...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 26 Mar 2008, 12:50

A$H wrote:
filmophil wrote:može mi netko samo reći otkud je došla magla i ona čudovišta...znam da im je onaj vojnik rekao da su oni krivi za to ali nekako sam propustio detalje :?
kako ti nekaj tako vazno moze promaknut...otvorili su prozor u drugu dimenziju da vide kaj se tam dogadja i nekaj je krenulo krivo..

nije ni cudi kaj su ti neki filmovi bezveze ako ih ni ne pratis nego spavas...
LOL...baš suprotno...njemu je film odličan... :lol:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Mar 2008, 12:53

Dragonrage wrote:
A$H wrote:
filmophil wrote:može mi netko samo reći otkud je došla magla i ona čudovišta...znam da im je onaj vojnik rekao da su oni krivi za to ali nekako sam propustio detalje :?
kako ti nekaj tako vazno moze promaknut...otvorili su prozor u drugu dimenziju da vide kaj se tam dogadja i nekaj je krenulo krivo..

nije ni cudi kaj su ti neki filmovi bezveze ako ih ni ne pratis nego spavas...
LOL...baš suprotno...njemu je film odličan... :lol:
vidis ovo crveno..nisam rekao da mu je ovaj jer bi onda to naglasio nego oni drugi...pocni citat :roll: :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 26 Mar 2008, 13:07

A$H wrote:
filmophil wrote:može mi netko samo reći otkud je došla magla i ona čudovišta...znam da im je onaj vojnik rekao da su oni krivi za to ali nekako sam propustio detalje :?
kako ti nekaj tako vazno moze promaknut...otvorili su prozor u drugu dimenziju da vide kaj se tam dogadja i nekaj je krenulo krivo..

nije ni cudi kaj su ti neki filmovi bezveze ako ih ni ne pratis nego spavas...
:lol: :lol: :lol:
ma meni je sjebano jer gledam filmove bez titlova pa mi promaknu neke stvari kad likovi nešto promrmljaju...inače ne brini se, pratim film od početka do kraja uvijek...

i koji to filmovi su meni bili bezveze? :o
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 26 Mar 2008, 13:09

A$H wrote:
Dragonrage wrote:
A$H wrote: kako ti nekaj tako vazno moze promaknut...otvorili su prozor u drugu dimenziju da vide kaj se tam dogadja i nekaj je krenulo krivo..

nije ni cudi kaj su ti neki filmovi bezveze ako ih ni ne pratis nego spavas...
LOL...baš suprotno...njemu je film odličan... :lol:
vidis ovo crveno..nisam rekao da mu je ovaj jer bi onda to naglasio nego oni drugi...pocni citat :roll: :wink:
Ma sve jedno...ostali filmovi nemaju veze s ovim...a ovaj mu je dobar LOL :wink: :lol:

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 26 Mar 2008, 20:38

neko ovde rece da je prica kako je ovo vojska namjetila prejeftino.. ja se samo mogu sloziti. i neko kaze ovde da sto vishe vrijeme bude prolazilo film ce biti bolji i bolji.. NEMA SANSE. film je pre obican a ne nosi nikakvu kontroverzu da bi ga u buducnosti neko mogao okarekterisati sa "sjajno" logika nalaze da ce film ici ipak silaznom putanjom.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 26 Mar 2008, 22:28

Evo pogledah film jos jednom...a dao bi mu ocjenu 7/10, ima neke mistike zbog magle i to, al
mislio sam da ce bit "ono" nesto vise neg inace u Stephenovim filmovima, a istina je ono sto je
neko reko da mi nekad dode da ubrzam film jer neki djelovi su fakat predvidljivi i dosadni.
Al mislim da nas sve opet privlaci jer je poznat covjek to radio i navikli smo na bolje njegove filmove.
Jebiga...valjda ce iduce ideje bit bolje, ovo mi je jebena zamisao al nije opet dobro odradjeno. 8)
"Six strings to cover fear..."

Post Reply