Exorcist filmovi

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Exorcist filmovi

Post by Decadentor » 22 Jul 2010, 19:46

Sammy wrote:The Exorcist (1973) - eh, da sam ovo barem pogledao nekoliko godina prije. Sada uopce nije ostavio nekakv dojam na mene, mislim jeste kvalitetan i kultni horror, ali nije me dirnuo. Možda je problem u tome sto nisam dovoljno religiozan. Ima nekoliko jezivih scena i glazba je jebeno odlična. - 8/10
ja sam umiro od smijeha na film jbg :lol: :lol:
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Exorcist filmovi

Post by john_constantine » 22 Jul 2010, 19:49

Decadentor wrote:
Sammy wrote:The Exorcist (1973) - eh, da sam ovo barem pogledao nekoliko godina prije. Sada uopce nije ostavio nekakv dojam na mene, mislim jeste kvalitetan i kultni horror, ali nije me dirnuo. Možda je problem u tome sto nisam dovoljno religiozan. Ima nekoliko jezivih scena i glazba je jebeno odlična. - 8/10
ja sam umiro od smijeha na film jbg :lol: :lol:
nisi normalan. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by remike2 » 22 Jul 2010, 19:54

Ima tih nekih dosta bolesnih scena sa djevojčicom Regan: okretanje glave, scena sa križem, i naročito psovke koje su nevjerovatne, koje izgledaju pomalo smiješne (meni nije toliko bilo), već je po meni sve to jezivo i zastrašujuće prikazano.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Exorcist filmovi

Post by Decadentor » 22 Jul 2010, 19:57

remike2 wrote:Ima tih nekih dosta bolesnih scena sa djevojčicom Regan: okretanje glave, scena sa križem, i naročito psovke koje su nevjerovatne, koje izgledaju pomalo smiješne (meni nije toliko bilo), već je po meni sve to jezivo i zastrašujuće prikazano.
e sve to + "samaranje" ljudi okolo i onaj jezik :tonqe: :lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Exorcist filmovi

Post by Andrej » 22 Jul 2010, 20:37

Decadentor wrote:
remike2 wrote:Ima tih nekih dosta bolesnih scena sa djevojčicom Regan: okretanje glave, scena sa križem, i naročito psovke koje su nevjerovatne, koje izgledaju pomalo smiješne (meni nije toliko bilo), već je po meni sve to jezivo i zastrašujuće prikazano.
e sve to + "samaranje" ljudi okolo i onaj jezik :tonqe: :lol: :lol: :lol:
Šta da se radi, to je danak vremenu. Ipak je film snimljen 73-će i ne bi se kladio da je tada nekome bio smešan. Sada da, jer živimo u bolesnim vremenima sa online otsecanjem glava i gomilom reality shows tipa - mis sveta jede živog pacova za 200 US. Danas ima više krvi u prosečnoj komediji nego sedamdesetih u ratnim filmovima. I ja sam se smešio na kvarno tokom gledanja filma, ali stvarno je top of the top.
We're all mad here...

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by remike2 » 22 Jul 2010, 20:44

Ljudi su tada povraćali, znali se onesvijestit i šta već ne na ovaj film kad je izašao u kina, doslovce šokirao SAD te davne 1973. godine. Slažem se da danas to dosta izgleda smiješno, još naročito kad imamo jedan Scary Movie 2 koji je parodirao par scena u full komičnom tonu i s čime se većina mlađe publike upoznala prije gledanja Exorcista, meni ko što rekoh nije, no opet, sve zavisi to od osobe do osobe, ukusa, itd...
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Exorcist filmovi

Post by Sammy » 22 Jul 2010, 22:01

Decadentor wrote:
Sammy wrote:The Exorcist (1973) - eh, da sam ovo barem pogledao nekoliko godina prije. Sada uopce nije ostavio nekakv dojam na mene, mislim jeste kvalitetan i kultni horror, ali nije me dirnuo. Možda je problem u tome sto nisam dovoljno religiozan. Ima nekoliko jezivih scena i glazba je jebeno odlična. - 8/10
ja sam umiro od smijeha na film jbg :lol: :lol:
bome i ja sam se dobro otreso na neke scene :zubifale:
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Exorcist filmovi

Post by kraykulla » 28 Jul 2010, 16:49

nedavno pogledao prve tri.prvi zakon i legenda jedan od horor milestone-a.
dvojka dosada živa i jedva čekao da prođe unatoč richardu burtonu i super glumačkoj ekipi.trojka opet čisto posebna i jako mi se svidjela sa george c.scottom po romanu legion od blattya ako se ne varam.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by remike2 » 28 Jul 2010, 17:47

Prvi je istinsko remek djelo, meni najdraži horror ikad, drugi poprilično dosadan film sa slabom pričom, odličnim glumcima, no ne baš nešto posebno specijalnim efektima i glumačkim nastupima tako da se nažalost ne može ni približno mjeriti sa originalom, dok treći dio moram pogledati, imam ga neko vrijeme skinutog, nadam se skorom gledanju.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Exorcist filmovi

Post by Malteras » 31 Jul 2010, 12:44

kraykulla wrote:prvi zakon i legenda jedan od horor milestone-a.
dvojka dosada živa i jedva čekao da prođe unatoč richardu burtonu i super glumačkoj ekipi.trojka opet čisto posebna i jako mi se svidjela sa george c.scottom po romanu legion od blattya ako se ne varam.
U potpunosti se slazem. Prvi je najbolji horor svih vremena, i tu ce i ostati. Drugi je poptuno bezvezan, a treci je oveoma dobar, siguran sam da bi bio cjenjeniji da se ne smatra nastavkom onoga iz '73.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by remike2 » 31 Jul 2010, 12:48

Konačno sam prije par dana pogledao i treći dio i slažem se, jako dobar je nastavak u pitanju, dosta bolji od dvojke, stvarno dobar je film.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Dead_Child
Posts: 61
Joined: 05 Aug 2010, 23:21

Re: Exorcist filmovi

Post by Dead_Child » 06 Aug 2010, 00:44

Meni su osobno bezveze, pogotovo ovaj iz 1973. Crkavao sam od smijeha kad sam ga gledao.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Exorcist filmovi

Post by HorrorHR » 04 Nov 2010, 00:07

jel zna tko što je u svih tih dodatnih 10 minuta koje ima Extended Director's Cut? Jedino što sam našao je "spider walk" scena, koju sam već gledao, pa neznam jeli to stvarno novost na ovom director's cutu. Exorcista stvarno nisam gledao 100 godina...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by filmofil » 07 Jan 2011, 00:15

pogledao sam exorcista prvi put nakon dugo vremena...ni ko klinac se nisam puno cimao na film (tad su me drmali michael myers i ekipa iz slashera) pa nisam očekivao ni da ću sad kojih 10god kasnije srat u gaće od straha, ali prisutan je bio cijelo vrijeme taj šarm 70-ih i odlična atmosfera...super je transformacija male regan, iz kakve nevine slatke curice je postala nakaza

sad me malo vuče i da nastavke prođem, al to će pričekati jer nemam baš živaca trenutno za te egzorcizme
This is the Zodiac speaking.

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Exorcist filmovi

Post by yakkazu » 07 Jan 2011, 15:12

svi ostali exorcist filmovi, nakon ovog su, way behind, po kvaliteti prvenstveno.. bar po mom nekom subjektivnom misljenju, a i sama tematika je maksimalno iscrpljena ovim prvim filmom

Post Reply