Exorcist filmovi

Razgovori ugodni o horor temama
GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Exorcist filmovi

Post by GreenHornet » 24 Aug 2011, 13:29

Pogledao sinoc prvi dio po prvi put.
Vrlo dobar.
Jedan od onih filmova kojima fali nesto,a ne znas sto da budu odlicni.
Iako nijednu zamjerku nemam.Odlicna transformacija nevinog djeteta u onakvu nakazu,bas da je zalis kad god je prikazu.Iako mnogi kazu da su neke scene za danasnje poglede smijesni,ja sam se masu,masu jezio na veliku vecinu njih.Mozda je poanta sto mi nije odlican,sto sam ocekivao da necu moci zaspat od straha. :mrgreen: Jako dobra gluma i likovi,onaj detektiv mi je prejak.
E da-u cemu je tocno poanta kad na pocetku nade Merrin onaj kipic?
8,3/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Exorcist filmovi

Post by Info » 24 Aug 2011, 19:28

GreenHornet wrote:Pogledao sinoc prvi dio po prvi put.
Vrlo dobar.
Jedan od onih filmova kojima fali nesto,a ne znas sto da budu odlicni.
Iako nijednu zamjerku nemam.Odlicna transformacija nevinog djeteta u onakvu nakazu,bas da je zalis kad god je prikazu.Iako mnogi kazu da su neke scene za danasnje poglede smijesni,ja sam se masu,masu jezio na veliku vecinu njih.Mozda je poanta sto mi nije odlican,sto sam ocekivao da necu moci zaspat od straha. :mrgreen: Jako dobra gluma i likovi,onaj detektiv mi je prejak.
E da-u cemu je tocno poanta kad na pocetku nade Merrin onaj kipic?
8,3/10
Ne znam ko to kaže, prvi put čujem za tako nešto. Exorcist je jedan od najboljih horora, strašan i dan danas. Maska je baš cool i neka su pretjerali u tome, meni paše, yummy. Jesi gledao ostale iz svete trilogije (the omen i rosemary) ?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Exorcist filmovi

Post by GreenHornet » 24 Aug 2011, 21:13

Da,za nijansu su mi bolji ipak...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Exorcist filmovi

Post by GreenHornet » 26 Aug 2011, 13:39

"EXORCIST III"
Dosta dobar.
Svidilo mi se kombiniranje prvog dijela i prica sa okrutnim serijskim ubojicom u ovom.Premocni dijalozi i monolozi,bolji cak nego u prvom dijelu.Hm,opis ubojstava prebolestan,da ti se zivot smuci,ali mogli su ih bar malo prikazati.Jedna strasna scena i par polu jezivih,bilo je potencijala za neusporedivo strasnije scene.Pred kraj nekoliko sitnih rupa u prici.Gluma jako dobra.
7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Exorcist filmovi

Post by Decadentor » 03 Jan 2012, 04:40

Image

User avatar
Michel
Posts: 11431
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKE HOROR NOĆI

Post by Michel » 10 Jan 2015, 13:01

The Exorcist III (1990) - možda malo predugačak, ali stvarno podcijenjen horor. George C. Scott po običaju odličan, sporedni glumci isto odradili dobar posao. Dobra atmosfera, ima nekoliko zastrašujućih scena. Pogotovo ona u hodniku koja me lijepo stresla i ostavila me u osjećaju kojeg volim kad gledam horor, a to je da se bojim pomaknuti jer si stvorim u glavi da je sa mnom netko u sobi.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Exorcist filmovi

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2015, 17:36

treba uzet još neke stvari u obzir kad je u pitanju treći Exorcist. jel netko zna o problematičnom stvaranju tog filma?
tko ne zna, film je začet kao stand alone film a ne nastavak, više kao spinoff o detektivu kojeg je odglumio sjajni Lee J. Cobb
u originalu i njegovoj potrazi za Gemini ubojicom. studio je odlučio preimenovati film u Exorcist 3 za moguću bolju zaradu,
započeli su reklamnu kampanju mada film nije imao ni riječ o demonima i opsjednutosti i natjerali naknadno Blattya da ubaci
te elemente i MacNeil obitelj u priču i potpuno rekonstruira priču(dobar dio izvornih scena je odbačen).

solidan film iako je imao jako problematičnu produkciju. nadam se da će jednom sklopit film koji je Blatty originalno zamislio.

3/5

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by woodruff » 10 Jan 2015, 18:25

Upravo ovo gore navedeno je i najveći problem filma. Da je u pitanju samostalni triler horor film pod drugim naslovom sve bi bilo dobro ili barem prosečno ali mi se nakalemljeni "exorcist" elementi, neprirodna završnica i reference na prvi deo serijala nisu dopali i tu su očigledno da bi se nekako opravdao legendarni naslov. Film ima problem i sa efektima koji su gotovo isključivo verbalni, film produkciono vrlo liči na TV film a i monolozi Gemini Killera su preduzi. S druge strane gluma Georgea C. Scotta je odlična, film je bogat jezivim kadrovima i mestimično odgovarajućom atmosferom i poseduje jednu extra strašnu scenu u hodnuku ambulante. Ocena: 5/10

User avatar
Michel
Posts: 11431
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Exorcist filmovi

Post by Michel » 10 Jan 2015, 18:45

Meni upravo ti dodani horor nadnaravni elementi su najbolji dio filma. Ovako bi bio običan film. Zato mi je dobar.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: Exorcist filmovi

Post by woodruff » 10 Jan 2015, 19:00

Pa ako ništa drugo definitivno je bolji od Exorcist II: The Heretic (Ocena: 3/10)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Exorcist filmovi

Post by john_constantine » 10 Jan 2015, 19:08

E što je s četvrtim filmom? Da li je na kraju izašao?
Michel puši karu.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Exorcist filmovi

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2015, 19:41

uvjeren sam da nebi bio običan film. radnja koja traje do našeg upoznavanja sa "patient X"-om mi je jako zanimljiva, nažalost film baš tad
sklizne sa puta zbog promjena na koje je studio natjerao Blattya. dobra priča je upropaštena jer je Blatty morao predstavit novog lika, novog Merrina.
povratak Gemini ubojice nije slučaj demonske opsjednutosti, a ne postoji racionalna svrha u istjerivanju duha jednog mrtvaca iz tijela drugoga.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Exorcist filmovi

Post by olio » 10 Jan 2015, 19:57

brad dourif u tom filmu :prayer: :prayer:

User avatar
Michel
Posts: 11431
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Exorcist filmovi

Post by Michel » 10 Jan 2015, 20:28

Ash_Williams wrote:uvjeren sam da nebi bio običan film. radnja koja traje do našeg upoznavanja sa "patient X"-om mi je jako zanimljiva, nažalost film baš tad
sklizne sa puta zbog promjena na koje je studio natjerao Blattya. dobra priča je upropaštena jer je Blatty morao predstavit novog lika, novog Merrina.
povratak Gemini ubojice nije slučaj demonske opsjednutosti, a ne postoji racionalna svrha u istjerivanju duha jednog mrtvaca iz tijela drugoga.
Meni bi sigurno bio preobičan, već viđen. Ovako je bolji jer i očekujem tako nešto od tog filma. Očekujem nadnaravne stvari i sva sreća da su tako nešto ubacili. :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Exorcist filmovi

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2015, 21:18

ma u izvornoj verziji glavni nadnaravni aspekti su tu, Gemini killer kontrolira tijela pacijenata da izvede ubojstva, samo je ubačen egzorcizam.
meni je pokvarena atmosfera dolaskom tog novog ubačenog lika u pravom trenutku, kao da je naveden na mjesto nekom nevidljivom silom, Morning počinje ritual egzorcizma upravo na vrijeme za prekid Geminija u svojim namjerama. s nekim povremeno smiješnim efektima, Blatty zatim iscenira skraćenu verziju sekvence koju je William Friedkin učinio puno učinkovitije u izvornom Egzorcistu.
cijeli zaključeni dio filma, koji neću pokvariti za one koji ga nisu vidjeli, nema smisla, a zaključak romana je barem imao cjelovitu logiku (a vjerojatno Blattyeva originalna verzija slijedi tu radnju)

Post Reply