Stari i novi horori

Razgovori ugodni o horor temama
pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Stari i novi horori

Post by pain_of_salvation » 10 Jan 2007, 20:29

okej, ovo što u zadnje vrijeme viđam na ImDB-u je stvarno žalosno..... evo, čisto radi usporedbe, neke ocjenice:


wrong turn (2003.) - 5.8
friday the 13th (1980.) - 6.1

wtf?! wt je jebeni ripoff!

hills have eyes (1977.) - 6.2
hills have eyes (2006.) - 6.4

nevjerojatno ali istinito

eo još malo slashera:

nightmare on elm street III: dream warriors (1987.) - 5.9
halloween: resurrection (2002.) - 4.0

jedan od najboljih dijelova nightmarea i najlošiji dio halloweena

i trenutak najgore laži:

saw (2004.) - 7.6
evil dead I (1981.) - 7.4
nightmare on elm street (1984.) - 7.2

oće li meni netko reć koji je kurac sa ovim maloumnim ljudima?? pogledajte omjere i odnose ocjena, a zatim i kvalitete filma....

kakvo je vrime to došlo kad jedan saw, ring, grudge i sl. imaju veće ocjene od petka 13., zatim ocjene ekvivalentne jednom evil dead serijalu?!!!

sramota...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Jan 2007, 20:52

ma cijeli imdb je sranje. Niti se ne obazirem tamo na ocjene.

A što imaš protiv trećeg nastavka nightmarea? Meni je taj odličan, samo mi je drugi dio jedini najgori u serijalu. :wink:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Stari i novi horori

Post by FilmTV » 10 Jan 2007, 20:56

Odgovor na tvoje nedoumice je jasan. Legendarni horrore su većinom ljudi gledali onda kada su izašli a tada nije bilo Interneta pa se nije moglo glasati na IMDb-u. Kako danas mladi najviše gledaju nove filmove onda automatski više njih glasa za nove filmove i ocjene rastu pošto ih nemaju s čime uspoređivati. Veliku većinu ne zanimaju stari filmovi i počeci nekog žanra, isto kao što većina ne sluša Black Sabbath iako sluša modernu žešću glazbu. Jebiga :|

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Re: Stari i novi horori

Post by Evil Xander » 10 Jan 2007, 21:01

FilmTV wrote:Odgovor na tvoje nedoumice je jasan. Legendarni horrore su većinom ljudi gledali onda kada su izašli a tada nije bilo Interneta pa se nije moglo glasati na IMDb-u. Kako danas mladi najviše gledaju nove filmove onda automatski više njih glasa za nove filmove i ocjene rastu pošto ih nemaju s čime uspoređivati. Veliku većinu ne zanimaju stari filmovi i počeci nekog žanra, isto kao što većina ne sluša Black Sabbath iako sluša modernu žešću glazbu. Jebiga :|
What he said.

Veci je problem to sto je tebe necije misljenje s Interneta nazivciralo nego ocjene tamo.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Rodman
Posts: 242
Joined: 06 Oct 2006, 11:35

Post by Rodman » 10 Jan 2007, 21:08

ma nema to nikakve veze sa stvarnosti. Evo primjera, moja sestra pogleda Evil Dead i posto ne voli horrore, a pogotovo ne voli trash horrore da mu ocjenu 1 na imdb, i sad zamisli koliko ima takvih koje ne vole trash horrore i dobijes ocjenu na imdb...

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 10 Jan 2007, 21:28

I to te čudi? Pogledaj filmove u kojima glumi Boris Karloff ili Bela Lugosi, imaju redom ocjene 7. Njihove ocjene imaju neku težinu samo kada gledaš nove filmove i to po mogućnosti ako je glasalo par stotina ljudi.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
maddjuro
Posts: 8325
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 10 Jan 2007, 22:01

na imdb-u je neki mormon dao visoku ocjenu filmu redneck zombies.
što se tiče hills have eyesa ova nova verzija je donekle i vizualno zanimljivija od orginala, ali je orginal realniji
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 10 Jan 2007, 22:14

Djuro19 wrote:na imdb-u je neki mormon dao visoku ocjenu filmu redneck zombies.
što se tiče hills have eyesa ova nova verzija je donekle i vizualno zanimljivija od orginala, ali je orginal realniji
Mormon? Jesi siguran da nije slucajno Amish?
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 10 Jan 2007, 22:49

Evil Xander wrote:
Djuro19 wrote:na imdb-u je neki mormon dao visoku ocjenu filmu redneck zombies.
što se tiče hills have eyesa ova nova verzija je donekle i vizualno zanimljivija od orginala, ali je orginal realniji
Mormon? Jesi siguran da nije slucajno Amish?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Jan 2007, 23:07

Evil Xander wrote:
Djuro19 wrote:na imdb-u je neki mormon dao visoku ocjenu filmu redneck zombies.
što se tiče hills have eyesa ova nova verzija je donekle i vizualno zanimljivija od orginala, ali je orginal realniji
Mormon? Jesi siguran da nije slucajno Amish?
dobra. :lol:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Jan 2007, 09:51

john_constantine wrote:ma cijeli imdb je sranje. Niti se ne obazirem tamo na ocjene.

A što imaš protiv trećeg nastavka nightmarea? Meni je taj odličan, samo mi je drugi dio jedini najgori u serijalu. :wink:
A ne znam baš...po meni na te ocjene se i treba najviše obazirati jer su to ocjene desetaka tisuća ljudi iz cijeloga svijeta....dakle i ljubitelja i mrzitelja i onih srednjih nekog filma....zbrojem svih tih ocjena se dobiva u biti realna ocjena šire publike nekog filma, a ne samo određenih obožavatelja. Jer treba uzeti u obzir da film gledaju svi, ali nisu svi obožavatelji nekog određenog naslova, žanra itd....

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 11 Jan 2007, 09:57

Dragonrage wrote:
john_constantine wrote:ma cijeli imdb je sranje. Niti se ne obazirem tamo na ocjene.

A što imaš protiv trećeg nastavka nightmarea? Meni je taj odličan, samo mi je drugi dio jedini najgori u serijalu. :wink:
A ne znam baš...po meni na te ocjene se i treba najviše obazirati jer su to ocjene desetaka tisuća ljudi iz cijeloga svijeta....dakle i ljubitelja i mrzitelja i onih srednjih nekog filma....zbrojem svih tih ocjena se dobiva u biti realna ocjena šire publike nekog filma, a ne samo određenih obožavatelja. Jer treba uzeti u obzir da film gledaju svi, ali nisu svi obožavatelji nekog određenog naslova, žanra itd....
ti onda tvrdiš da su saw i evil dead 2 na istoj razini kvalitete, utjecaja, zabavnosti i strave? :lol: oprosti, al ne mogu povjerovat u to....

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Jan 2007, 10:18

pain_of_salvation wrote:
Dragonrage wrote:
john_constantine wrote:ma cijeli imdb je sranje. Niti se ne obazirem tamo na ocjene.

A što imaš protiv trećeg nastavka nightmarea? Meni je taj odličan, samo mi je drugi dio jedini najgori u serijalu. :wink:
A ne znam baš...po meni na te ocjene se i treba najviše obazirati jer su to ocjene desetaka tisuća ljudi iz cijeloga svijeta....dakle i ljubitelja i mrzitelja i onih srednjih nekog filma....zbrojem svih tih ocjena se dobiva u biti realna ocjena šire publike nekog filma, a ne samo određenih obožavatelja. Jer treba uzeti u obzir da film gledaju svi, ali nisu svi obožavatelji nekog određenog naslova, žanra itd....
ti onda tvrdiš da su saw i evil dead 2 na istoj razini kvalitete, utjecaja, zabavnosti i strave? :lol: oprosti, al ne mogu povjerovat u to....
Meni nisu....meni je Saw loš film, kao što sam već nekoliko puta naglasio, a nastavci su mi još lošiji, a Evil Dead 2 nisam nikad ni gledao, pa ga ne bih mogao prokomentirati, iako mi je zato treći odlična, daleko bolji od Sawa, no činjenica je da su ocjene na imdb-u zbroj ocjena svih ljudi iz cijelog svijeta, ljudi i koji volje Saw i Evil Dead, i ljudi koji mrze Saw i Evil Dead te ljudi koji imaju osrednje mišljenje o tim filmovima...niti im je loš niti im je dobar...ili im je pak jedan film draži a drug baš i nije...
E sad...to što je tebi Saw lošiji od Evil Deada koji ti je pak genijalan je tvoj osobni izbor, i ti ćeš tim filmovima na imdb-u dati pripadajuće im ocjene, ali to je samo jedno mišljenje od njih milijun...isto kao što ću ja Dream Teamu dati npr. 7 ili 8, a FilmTv čistu 1....no konačna ocjena će biti mišljenje šire publike, ne kritičara, već publike koja gleda film i za koju se filmovi rade, i to je onda u biti realna ocjena, koliko god ja ili neko drugi smatrao da to možda nije pošteno samo zato jer ja tu vidim nešto kvalitetno što netko drugi ne vidi...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 10:27

Dragonrage wrote:
john_constantine wrote:ma cijeli imdb je sranje. Niti se ne obazirem tamo na ocjene.

A što imaš protiv trećeg nastavka nightmarea? Meni je taj odličan, samo mi je drugi dio jedini najgori u serijalu. :wink:
A ne znam baš...po meni na te ocjene se i treba najviše obazirati jer su to ocjene desetaka tisuća ljudi iz cijeloga svijeta....dakle i ljubitelja i mrzitelja i onih srednjih nekog filma....zbrojem svih tih ocjena se dobiva u biti realna ocjena šire publike nekog filma, a ne samo određenih obožavatelja. Jer treba uzeti u obzir da film gledaju svi, ali nisu svi obožavatelji nekog određenog naslova, žanra itd....
pa dobro, neki ocjenjuju filmove prema ocjenama, ali ja nisam taj. Dentist ima slabu ocjenu trojku, ali nakon recenzije u žutom titlu i A$hove recenzije, opako me privlači film, naročito, sadržaj, priča i redatelj. Meni ocjene ništa ne znače, to mi nije najbolji pokazatelj vrijednosti. Ionako pogledam bilo koji film koji mi je dostupan, a gledam filmove po priči, sadržaju i to. Može film imati i ocjenu 1, ali ako mi ima zanimljivu priču, pogledati ću je.

User avatar
maddjuro
Posts: 8325
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Jan 2007, 10:44

to mi je već prešlo u naviku govorit mormon umjesto moron.

inače mormoni je neka "religija" koja je 1005 proamerička, tj isus je bio amerikanac, indijanci su ustvari bjelci koji su zbog božje kazne postali crvenokošci...ž
a njihov glavni poglavar od 45 godina ima 3 žene. jedna ima 43, jedena 22, a jedna 15. il tako nešto
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply