Koji je to film?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
El Ranchero
Posts: 54
Joined: 02 Dec 2006, 12:37
Location: Maximir
Contact:

Post by El Ranchero » 09 Jan 2007, 23:44

Frend mi je pričao o nekakvom hororu koji je gledao kao klinac. Zove se vilenjak ili tako nešto. Zanima me kako se zove na engleskom?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 10 Jan 2007, 00:02

El Ranchero wrote:Frend mi je pričao o nekakvom hororu koji je gledao kao klinac. Zove se vilenjak ili tako nešto. Zanima me kako se zove na engleskom?
Leprechaun (1993)
http://www.imdb.com/title/tt0107387/ :?:

User avatar
El Ranchero
Posts: 54
Joined: 02 Dec 2006, 12:37
Location: Maximir
Contact:

Post by El Ranchero » 10 Jan 2007, 00:04

HorrorHR wrote:
El Ranchero wrote:Frend mi je pričao o nekakvom hororu koji je gledao kao klinac. Zove se vilenjak ili tako nešto. Zanima me kako se zove na engleskom?
Leprechaun (1993)
http://www.imdb.com/title/tt0107387/ :?:
Zahvaljujem!

pinhead.bih
Posts: 49
Joined: 27 Nov 2006, 17:34
Location: BIH
Contact:

Post by pinhead.bih » 13 Jan 2007, 11:14

Mene zanimaju dva filma oba sam gledao davno pa mi sjećanje nije najbolje.Prvi film neka porodica doseli u novu kuću dešavaju se neka ubistva kasnije u podrumu otkriju kao neki poklopac grobnice.Poslije skontaju da ubica dolazi iz podruma sijećam se da kasnije on napadne nekog tipa ovaj ga probode nožem a iz njegovog stomaka ispadaju crvi.Ubica koliko se sijećam je onako prilično visok na glavi kao da ima najlon čarapu ili nešto slično.I još jedan detalj kojeg se sijećam neko od stanovnika te kuće posmatra lutku u izlogu i odjednom lutki otpada glava uz obilna krvarenja iz onog što bi trebalo biti vrat!?A što se tiče drugog filma sjećam se samo da neka djevojka ili žena stanuje u velikoj kući i proganja je kao neki demon koji je na neki način povezan sa nekakvim cvijetom nešto kao crvena orhideja.Kasnije ona nađe nešto kao bazen u kojem obitava taj "demon" i zaroni u njega a dolje su čini se skrivene neke katakombe i znam samo da je puno skeleta vjerovatno žrtava tog demona ili šta li je već!?Možda moje informacije nisu autentične onome što sam tada gledao ali se nadam da će biti dovoljno da neko dokuči koji bi to filmovi mogli biti?
CREATURE FROM MIDIAN LAND

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 13 Jan 2007, 16:48

pinhead.bih wrote:Mene zanimaju dva filma oba sam gledao davno pa mi sjećanje nije najbolje.Prvi film neka porodica doseli u novu kuću dešavaju se neka ubistva kasnije u podrumu otkriju kao neki poklopac grobnice.Poslije skontaju da ubica dolazi iz podruma sijećam se da kasnije on napadne nekog tipa ovaj ga probode nožem a iz njegovog stomaka ispadaju crvi.Ubica koliko se sijećam je onako prilično visok na glavi kao da ima najlon čarapu ili nešto slično.I još jedan detalj kojeg se sijećam neko od stanovnika te kuće posmatra lutku u izlogu i odjednom lutki otpada glava uz obilna krvarenja iz onog što bi trebalo biti vrat!?A što se tiče drugog filma sjećam se samo da neka djevojka ili žena stanuje u velikoj kući i proganja je kao neki demon koji je na neki način povezan sa nekakvim cvijetom nešto kao crvena orhideja.Kasnije ona nađe nešto kao bazen u kojem obitava taj "demon" i zaroni u njega a dolje su čini se skrivene neke katakombe i znam samo da je puno skeleta vjerovatno žrtava tog demona ili šta li je već!?Možda moje informacije nisu autentične onome što sam tada gledao ali se nadam da će biti dovoljno da neko dokuči koji bi to filmovi mogli biti?
ovaj prvi ti je House by the Cemetery od Fulcija http://www.imdb.com/title/tt0082966/

drugi mi izgleda kao Inferno od Daria Argenta..

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 13 Jan 2007, 17:00

evo da i ja postavim ovde pitanje koji je to film:


Radnja se desava u nekoj kuci malo likova, mislim da se radi o bratu, sestri i neki lik u kolicima-mozda lutka neka, kao klaun-zaboravio.. mozda ima jos koji lik u kuci i taj ih lutak polako ubija-to je to, kad bi mi neko rekao radnju 100% bi se sjetio! Isto je moguce da brkam dva filma pa ako neko moze da mi kaze radnju-sjetio bi se!

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 13 Jan 2007, 18:17

undying wrote:evo da i ja postavim ovde pitanje koji je to film:


Radnja se desava u nekoj kuci malo likova, mislim da se radi o bratu, sestri i neki lik u kolicima-mozda lutka neka, kao klaun-zaboravio.. mozda ima jos koji lik u kuci i taj ih lutak polako ubija-to je to, kad bi mi neko rekao radnju 100% bi se sjetio! Isto je moguce da brkam dva filma pa ako neko moze da mi kaze radnju-sjetio bi se!
pin ...

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 13 Jan 2007, 18:24

ako je lutak da nije možda chuky(dječja igra) il možda puppet master, tamo ima tip u kolicima
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Jan 2007, 18:27

chucky sigurno nije pošto sam ga ja pogledao...

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 13 Jan 2007, 18:47

dark_driving wrote:
undying wrote:evo da i ja postavim ovde pitanje koji je to film:


Radnja se desava u nekoj kuci malo likova, mislim da se radi o bratu, sestri i neki lik u kolicima-mozda lutka neka, kao klaun-zaboravio.. mozda ima jos koji lik u kuci i taj ih lutak polako ubija-to je to, kad bi mi neko rekao radnju 100% bi se sjetio! Isto je moguce da brkam dva filma pa ako neko moze da mi kaze radnju-sjetio bi se!
pin ...
AAAA jebate jest Pin!!!! Odoh odmah na imdb da vidim plakat-otkada to nisam vidio...

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 13 Jan 2007, 18:54

john_constantine wrote:chucky sigurno nije pošto sam ga ja pogledao...
Djeciju igru sam gledao prije 100 godina i sjecam ih se jako dobro 1, 2

User avatar
dragon
Posts: 163
Joined: 04 Feb 2007, 17:32
Location: apatin

Post by dragon » 11 Feb 2007, 18:28

Pozdrav svima,
Zanima me film koji sam gledao davno, davno ni sam se ne secam.
Od celog filma secam se samo jednog detalja, i to cinimi se da je negde pred kraj istog.
Radi se o Vampirima i to u nekoj zgradi. Vampiri su obuceni u crne duge kozne mantile cinimi se da su celavi i da na dnevnoj svetlosti pojavljuju sa crnim naocarima.
I secam se da jedan od njih izlazi na terasu od te zgrade i pogadja kopljem tipa koji umire a iz ruke mu ispada nesto poput ampule sa krvlju.....
Dalje se niceg ne secam, ako nesto neko zna, bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav
DRAGON RULES
http://blogoye.org/horrorland/
http://s3.bitefight.rs/c.php?uid=47432

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Feb 2007, 14:49

dragon wrote:Pozdrav svima,
Zanima me film koji sam gledao davno, davno ni sam se ne secam.
Od celog filma secam se samo jednog detalja, i to cinimi se da je negde pred kraj istog.
Radi se o Vampirima i to u nekoj zgradi. Vampiri su obuceni u crne duge kozne mantile cinimi se da su celavi i da na dnevnoj svetlosti pojavljuju sa crnim naocarima.
I secam se da jedan od njih izlazi na terasu od te zgrade i pogadja kopljem tipa koji umire a iz ruke mu ispada nesto poput ampule sa krvlju.....
Dalje se niceg ne secam, ako nesto neko zna, bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav
jel to nešto iz kraja osamdesetih? Bilo je nešto u videu što me podjseća na ovo što si spomenuo (ovi dugi mantili i cvike), u ovome mome je bila i neka žena oko koje se vrtila spika.

User avatar
dragon
Posts: 163
Joined: 04 Feb 2007, 17:32
Location: apatin

Post by dragon » 13 Feb 2007, 15:17

Iskren da budem, nemam pojima da li se vrtelo oko zenske ali mislim da sam gledao taj film osamdesetih sigurno kao sto sam i siguran da nije bio krajem 80' cini mi se da sam ga gledao cak sta vise s'pocetka 80' jer mi je to ujedno bio i prvi horror koji sam gledao, e sada da se barem mogu setiti jos kojeg detalja bilo bi dobro, ali za sada toliko....
DRAGON RULES
http://blogoye.org/horrorland/
http://s3.bitefight.rs/c.php?uid=47432

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Feb 2007, 15:21

onda nije to to, ovo je bilo najranije 1987-88...

Post Reply