Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by HorrorHR » 14 Sep 2010, 12:38

Autor: Mislav Pasini
Izdavač: Dušević & Kršovnik
Shop: http://sajam-knjiga.com/ProductDetails. ... duct=56214 (144 kn)

Viktor Salas, opaki lovac na glave, živi u osami otoka Brača, zaboravljen od svih. Iznenada u Hrvatskoj se pojavljuje okrutni serijski ubojica, a vlasti odlučuju izvući Salasa iz zaborava. Iako Salas odbija suradnju, suluda situacija koja zahvaća cijelu zemlju tjera ga da se umiješa, napusti otok te u rješavanju misterija pokuša spasiti vlastiti život. Vođeni paklenim ognjem i tjerani željom za krvlju, Hrvatsku napadaju zombiji. Salasa događaji odvlače u Split gdje skrovište pronalazi u trgovačkom centru Joker u kojem upoznaje iznimno opasne i živopisne likove. I dok s ostalim zatočenicima trgovačkog centra brani vlastiti život od zombija, ubojica s početka priče sve mu je bliže…

Točka dezorijentacije četvrti je roman Mislava Pasinija, ujedno i prvi koji je u potpunosti smješten na domaćem terenu. Nakon tri fikcijske knjige, Točkom dezorijentacije Pasini prvi put prodire u srž hrvatske stvarnosti.

Roman je suvremena horor-parodija novoga hrvatskog društva – recesija, pitanje nacionalnosti, premijerova ostavka, krv, bijes, nasilje i tragika miješaju se u ovom sumanutom kaleidoskopu ljudskih sudbina.
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 14 Sep 2010, 13:29

Baš me zanima što će biti od ove knjige...

Eh, zombiji nakon odlične KRIZE, ovo mora barem biti dobro da nastavi pozitivan niz...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Sep 2010, 02:43

Evo što sam primjetio:
- Naslov potpuno bedast, a tek podnaslov… kako originalno lol :facepalm:
- Fontovi su više za neki povjesni roman o križarima ili gotički roman o vampirima…
– zar nije među nama a ne medju nama? (jel ovo greška ili)

p.s.2 – “…opaki lovac na glave, živi u osami otoka Brača, zaboravljen od svih…”
Isuse, ovakve priče nisam pisao ni osnovnoj školi kad je bilo vrijeme zadaćnice. :facepalm: :facepalm:


Iz intervjua sa Njegićem u SD-ciji:

Njegić:
"- Opisi prizora strave i užasa prilično su leatherfaceovski “vizualni“:
“- Crijeva koja su, poput velike palačinke, putovala od jedne do druge mrtve ruke...“, “Tijelo je nalikovalo sasječenoj srdeli spremnoj za konzerviranje...“.

Pasini:
"- Te rečenice nisam ja izmislio, njih je iznjedrio žanr. Zombi, odnosno živi mrtvac, predstavlja tumor suvremenog društva. Ako tumor razara organizam, onda zombi svijet oko sebe razara na sebi svojstven način. To nisu rečenice koje su upućene horor “geekovima“. Za njih više ne pišem. Taj sam period prerastao. Da danas pišem “Blackout“, vjerojatno bih ga drukčije napisao. Namjera mi je doprijeti do ozbiljnijih čitatelja. “Geekovi“ i frustrirani “wanna be“ pisci koji se okupljaju na forumima ovaj roman ionako neće shvatiti u domeni horora."

- ne piše više za horror geekove? a bogati za koga onda piše?
- namjera mu je doprijeti do ozbiljnijih čitatelja? kojih? onih šta čitaju Gloriju i Story?
- frustrirani "wanna be" pisci? :supz: i mene je spomenuo :mrgreen: :zubifale:

Sa ovakvim izjavama je mislim izgubio i one ljude koji su ga htjeli čitati i koji su htjeli kupiti njegovu 144kn vrijednu knjigu (a ne da govorim da je one što su mu kupili prošle tri knjige dobrano popljuvao)...a mislim da sa sa tim sve rekao.

Ovo je čisti primjer kad je jezik brži od mozga... :axe:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 02:51

Taj intervju san već prije bija naveja u last post wins mislin, kad je pljuva po wannabe piscima i sitija san se njegovog napada na tebe. :zubifale:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by filmofil » 17 Sep 2010, 02:53

ovo tek sad vidim, ne čitam čovjeka nit me zanima, ali ovakva izjava je školski primjer ljudske gluposti...šta je on želio postići ovime? očito je sam frustriran nečim da tako javno napada ljude, posebno je izdvojio nas forumaške geekove :lol: čim netko ide zombija predstavljati kao metaforu tumora društva odmah znam s čim imam posla...nije on prerastao nikakav period, više mi se čini da je njemu tumor pojeo mozak ako ga je ikada imao...nijedan autor se ne bi smio ovako obraćati ljudima niti se stavljat u domenu nekakvog poluboga koji je iznad opće ljudske populacije, što se mene tiče neka propadne i ode u zaborav :roll:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Sep 2010, 02:55

A čuj uvijek mu ostaju biblioteke koje će uzeti njegov roman...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re:

Post by Andrej » 17 Sep 2010, 03:01

dr_gonzo wrote: ....Crijeva koja su, poput velike palačinke, putovala od jedne do druge mrtve ruke...“, “Tijelo je nalikovalo sasječenoj srdeli spremnoj za konzerviranje...“.[/i]

Pasini:
"- Te rečenice nisam ja izmislio, njih je iznjedrio žanr....

Ah, te rečenične sintakse - slatka mala izvrnuta torto, vrh ti na dnu stoji.... :lol: :lol:
We're all mad here...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 03:07

Ma da, ja san ga prije poštova i smatra san da san dužan to u najmanju ruku jer je splitski, domaći pisac i to horrora. Međutim, ko ga jebe. Ka pisac je ok, ali vidin da se ponavlja, il je glavni lik neustrašivi policajac kojeg muče unutarnji demoni, ili neustrašivi pisac kojeg muče unutarnji demoni, a sad i neustrašivi lovac na glave kojeg muče unutarnji demoni. Isto sranje, drugo pakovanje.

Ove frustracije su vidljive i u Sumraku razbijenog uma, kad kroz unutarnje monologe pisca Morrisona izbacuje svoje komplekse.

Možda opet ovo vidi pa nas napadne ka i prošli put za Blackout. :zubifale:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by filmofil » 17 Sep 2010, 03:08

a di mogu pročitat kad vas je napao za blackout? o tome nemam pojma
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 03:14

filmophil wrote:a di mogu pročitat kad vas je napao za blackout? o tome nemam pojma


Ma napa je samo gonza zbog recenzije, on ti je MichaelSinner (šta je ime junaka iz njegove prve knjige Blackout). ono, sroza se totalno: viewtopic.php?f=14&t=2372
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by filmofil » 17 Sep 2010, 03:24

kakav jadnik, a vidim mu postove od prije, ako je to stvarno on onda je stvarno bezveznjak...reklamira si knjige (to je okej, ajde) i priča o mislavu pasiniju u trećem licu (šta je kao neki celebrity da si skriva identitet)...i ovi komentari 'vrli dječače' (ili kako već) očito dolaze iz jednog frustriranog i skompleksiranog uma, čovjek se sav pogubio, al to samo dokazuje moju tezu da onaj koji se želi profesionalno baviti pisanjem NE MOŽE biti normalan u glavi, to ostavi traga :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 03:33

Ma gle, ovisi u kojoj mjeri se baviš pisanjem. Neko ko to stavlja ka svoj glavni adut poput Pasinija definitivno ne može očekivat da se štuje njegov kompleks Boga. A i znaš šta ti je stvar- krivi ljudi upravljaju domaćom književnošću- i neki će reć bitno je znanje i nutrina, al jebote, kad vidin one debele i ružne spodobe poput Macana i Perića dođe mi da se zbljuvan od gadosti.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Andrej » 17 Sep 2010, 03:33

Ghostface wrote:
filmophil wrote:a di mogu pročitat kad vas je napao za blackout? o tome nemam pojma


Ma napa je samo gonza zbog recenzije, on ti je MichaelSinner (šta je ime junaka iz njegove prve knjige Blackout). ono, sroza se totalno: viewtopic.php?f=14&t=2372
WTF???? Reakcija dotičnog "gospodina" se može uporediti jedino sa reakcijom ružne devojke, kojoj mama ceo život govori kako je lepa i predivna, a onda izađe u grad i priđe momku bez naočara...
We're all mad here...

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Deimos » 17 Sep 2010, 11:20

nisam ni znao da je to on. ma meni se on zamjerio kad sam kupio njegove dvije knjige "Mrtva straža" i "Sumrak razbijenog uma". Na "Mrtvoj straži" piše, i citiram : "Mrtva straža" je vrhunsko žanrovsko ostvarenje na tragu Stephena Kinga, Dean R. Koontza, Clive Barkera i Theodora Sturgeona, a opet u duhu George A. Romera, Wesa Cravena, Elia Rotha i sličnih žanrovskih imena, u kojem autor ne štedi svoje likove, a niti gaji ikakav zaštitnički odnos spram njih.

Mislim ono WTF!!! :shock: :shock:

ne mreš mi spominjat Kinga i Barkera i onda izdavat takve stvari. ko je čital kinga vidjet će neke poveznice, koje su doduše slabe i loše odrađene, a ako misliš da ak napišeš "lokva krvi, crijeva posvud, mozak na zidu" i time daješ hommage Barkeru - pokušaj ponovo. blackout nisam čitao, niti ne mislim, dosta mi je bilo loše lektorirane strraže i užasno dosadnog sumraka. dok King i Barker mogu baratat sa desecima likova, pasini jedva izlazi na kraj sa njih par. a ovo da ne štedi likove - pa kaj? nije ko da nam se neki lik dopao pa ga je on otpisao. glavni likovi su mu slabo razrađeni, a ovi sporedni koje rješava niti ne znate za njih da su se spomenuli prije.

i onda takav lik daje intervju o horroru. mislim stvarno, pa tu ima bar dvadeset ljudi koji bi mogli o horroru reči puno više od njega i puno više znaju i razumiju horror.

i kaj se tiče njegovog kompleksa boga sa 3 i uskoro 4 izdane knjige, mogu ga usporediti točno sa Zoranom Krušvarom. s njim sam i osobno imao razmirice, jer ne mreš mi reč da na nekom ljevom forumu di te svi znaju i uvlače ti se od 25 glasova ti sa 12 odneseš titulu najboljeg fantasy-a godine. i onda to bjesomučne reklamiraš.

mislim da prelazim na viktoriju faust, jer jedino za nju još nisam čuo da drobi ovakve kerefeke. žalosno je da nam knjževna horror scena ovak izgleda, jednio još polažem nadu u "Kriza" koju upravo čitam i već je bolja od sveg kaj je dotični autor napisao

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re:

Post by DrugsBunny » 17 Sep 2010, 11:33

dr_gonzo wrote: “- Crijeva koja su, poput velike palačinke, putovala od jedne do druge mrtve ruke...“, “Tijelo je nalikovalo sasječenoj srdeli spremnoj za konzerviranje...“.
Ne mogu opisati koliko ovo katastrofalno zvuči.
Pa koliko on uopće ima godina da napiše takav debilizam?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply