Natječaj za SF/F/H roman za djecu (do 30.10.)

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Natječaj za SF/F/H roman za djecu (do 30.10.)

Post by HorrorHR » 01 Oct 2009, 23:53

Sa: http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabi ... fault.aspx
Kako smo prošlogodišnju pobjednicu konačno dobili s ilustriranja i spakirali u prijelom, red je da se raspiše novi natječaj. S izmjenom.

Izmjena je da se NE TRAŽE romani za odrasle. Za odrasle ćemo oformiti biblioteku UBIQ, prvo za kraće naslove, a onda jednog dana ... Biblioteka Ultima je zasad na čik-pauzi.

No, biblioteka "Zvjezda u centru" Knjige u centru i dalje traje. Dosad objavljeni naslovi su Lepčinovo "Vražje oko", Krušvarove "Zvijeri plišane" i ti netom spakirani "Pegazari" Ivane D. Horvatinčić, lanjske pobjednice. Potencijalnim kandidatima toplo se preporuča upoznavanje s navedenim štivom prije slanja. U idućoj godini izdavačke su potrebe do dva SF/F/H romana za djecu i mlade (razni uzrasti), dužine od 80-150 kartica (20.000-40.000 riječi), pri čemu roman za djecu znači "jasna priča jasno ispričana".

Opći uvjeti:

- do 30.10. 2009. treba poslati sinopsis romana (ne duži od 500 riječi) i prvih 20-30 (5-8.000 riječi) kartica teksta na darkomacan (at) yahoo.com, s naznakom "Zvijezda u centru" u naslovu maila
- autori će do 30.11. 2009. biti mailom obaviješteni je li Knjiga u centru zainteresirana; sve odluke žirija (koji sam vjerojatno ja) su konačne
- romani za koje smo zainteresirani predat će se Ministarstvu za potporu; ako dobiju potporu idu sigurno; ako ne dobiju potporu, idu ovisno o tome koliko bude para
- odabrani autori imaju čekati objavu rezultata potpore prije nego roman, eventualno, počnu nuditi drugdje
- pare po objavljivanju su i dalje mizerne, jer i dalje živite u Hrvatskoj
- romane poslane i odbjene na prošlogodišnjem natječaju pametnije je NE SLATI PONOVO jer nisu odbijeni zato što je bilo previše dobrih već zato što nisu valjali

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 02 Oct 2009, 00:13

Ovo je smeće, općenito su natječaji glupost, ovo i je malo ozbiljnije, al kad vidin da je Macan tu neka faca zgadi mi se život. Nikad ga nisan smatra nekim posebnim talentom osim šta ima smisla za karikaturalne stripove i geg humor, ostale stvari mu baš i ne idu, a ipak ga se stalno može nać u svemu- od kritika do blogova i općenitog spominjanja ka uzora u pisanju među domaćim piscima- mislin, WTF? I sad da taj debeljko odlučuje o nečemu šta ću ja napisat dok vjerojatno žvače neki masni sendvič- nema jebene šanse.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply