Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by john_constantine » 15 Apr 2010, 21:09

Ghostface wrote:
Deimos wrote:
Ghostface wrote:Pa da, kad sam počeja čitat, ispalo je puno zanimljivije nego šta san mislija.

pa onda pročitaj "Dark Half" od S. Kinga, ak već nisi


Gleda san film, knjigu nikako da stignen i da mi bude pri vrhu liste. Pasini inače dosta vuče na Kinga, ni on ne skriva da mu je to uzor broj 1. Nedavno je završija novu knjigu (Pasini), al nisan čuja nikakve službene novosti, nadam se još jednom horror trileru. Izdavač je promijenjen, pa možda bude i nekih drugih izmjena?
iako je film dosta vjeran knjizi, knjiga ipak sadržava neke nasilne detalje i psihološke karaktere likova, onako, pročita se za par sati... Dobra ideja, ali ne bi baš smatrao najboljom knjigom od Kinga, više manje prosjek.
Michel puši karu.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by Metalcamp » 15 Apr 2010, 21:17

Pa nitko nije ni rekao da je to najbolja knjiga :D
"Good night boils and ghouls."

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by Deimos » 17 Apr 2010, 15:26

a ne znam. nakon mrtve straže i sumraka nekak baš i nisam uvjeren. ali puno bolje mu leži kraća proza. i još da izbaci gluposti koje zna napisati tipa vojni srebrni nož WTF???

User avatar
Jack Crow
Posts: 68
Joined: 03 Mar 2010, 00:32

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by Jack Crow » 17 Apr 2010, 19:57

Deimos wrote:a ne znam. nakon mrtve straže i sumraka nekak baš i nisam uvjeren. ali puno bolje mu leži kraća proza. i još da izbaci gluposti koje zna napisati tipa vojni srebrni nož WTF???
Ima tih gluposti malo više. Land Rover umjesto Humveea, nepoznavanje istražiteljske hijerarhije i detalja (vojno istražiteljsko je smješteno u Falls Curchu, a vojne baze imaju dodatak ''Fort'') i to sam sve zapazio u prvoj priči (vidim da je netko nadopisao i mnoštvo drugih, pa da ne ponavljam) dok mi je koncentracija bila u naponu, a ostatak sam prelistao (pročitao) na auto pilotu. Sumrak je isto bio čitan na auto-pilotu jer, iako nije bilo toliko nekakvih nelogičnosti, malo je bolje složen, još uvijek je bilo nezgrapnosti u obliku odnosa policajac-pisac, lokacijski je slab (kao i vojna baza Forrest u Mrtvoj Straži) i kartonski (grad Elmore=Stephen King/Castle Rock-Derry - već kad se spominje nekakav kontekst u obliku uzora i inspiracije) i pretjeran (killer pokolje cijelu policijsku postaju - ako sam dobro shvatio) - nešto detalja, malo bolja funkcija ''scena'' sa slasher opisima i moglo je to biti jako zanimljivo.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Apr 2010, 23:52

Stvarno me je najviše smetalo to objašnjenje odnosa drot-pisac... :axe:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Jack Crow
Posts: 68
Joined: 03 Mar 2010, 00:32

Re:

Post by Jack Crow » 18 Apr 2010, 00:40

dr_gonzo wrote:Stvarno me je najviše smetalo to objašnjenje odnosa drot-pisac... :axe:
Što mu je ''instiktom'' riješio prošli slučaj o kojem se zna veliko ništa?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 18 Apr 2010, 00:52

Jack Crow wrote:
dr_gonzo wrote:Stvarno me je najviše smetalo to objašnjenje odnosa drot-pisac... :axe:
Što mu je ''instiktom'' riješio prošli slučaj o kojem se zna veliko ništa?
Da

Ma objasnio je to on...samo tako jadno i naivno da ne možeš misliti da netko to može uopće napisati...

Što se tiče napada na policijsku, pa nije to baš bilo u stilu Arnia, no svakako čudna scena...jako čudna (mnogo pitanja tu ima)
Last edited by dr_gonzo on 18 Apr 2010, 19:06, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by Deimos » 18 Apr 2010, 12:43

da da, sad si me podsjetio na napad na policijsku postaju. samo jedna rečenica mi je prošla kroz glavu "I'll be back"

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by kraykulla » 21 May 2010, 12:59

nije loše,ipak sve očekivano i relativno slabo objašnjeno u knjizi.
ali,ja se vodim onom bolje da izađe horror knjiga neg ne,jer ipak doprinosi sceni horor književnosti kod nas.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by HorrorHR » 14 Sep 2010, 17:30

E sad ovo ne kužim, ali autor linka direktno sa svog Facebooka, pa očito nije piraterija ili podržava download svoje knjige:

Download cijele knjige "Sumrak razbijenog uma"

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Misl ... g-uma_2345

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by john_constantine » 14 Sep 2010, 17:41

Skinuo. Malo sam preletio, ali izgleda da je to njegova knjiga. :kokicarenje:
Michel puši karu.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by Deimos » 14 Sep 2010, 18:29

HorrorHR wrote:E sad ovo ne kužim, ali autor linka direktno sa svog Facebooka, pa očito nije piraterija ili podržava download svoje knjige:

Download cijele knjige "Sumrak razbijenog uma"

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Misl ... g-uma_2345

jedino tak je budu ljudi i čitali :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by john_constantine » 14 Sep 2010, 18:32

Deimos wrote:
HorrorHR wrote:E sad ovo ne kužim, ali autor linka direktno sa svog Facebooka, pa očito nije piraterija ili podržava download svoje knjige:

Download cijele knjige "Sumrak razbijenog uma"

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Misl ... g-uma_2345

jedino tak je budu ljudi i čitali :D
jep... 144 kn za knjigu...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Mislav Pasini - Sumrak razbijenog uma

Post by Scarface » 14 Sep 2010, 19:10

john_constantine wrote:
Deimos wrote:
HorrorHR wrote:E sad ovo ne kužim, ali autor linka direktno sa svog Facebooka, pa očito nije piraterija ili podržava download svoje knjige:

Download cijele knjige "Sumrak razbijenog uma"

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Misl ... g-uma_2345

jedino tak je budu ljudi i čitali :D
jep... 144 kn za knjigu...


Slažen se, jako skupo. I triba uzet u obzir da je domaći pisac koji jednostavno ne može bit jako skup. Ne može, jebemu. Nisi ime, nisi pojam, i nisi dokazano kvalitetan. Zašto uopće forsira ovaj hard cover? SC za nekih 40ak kuna bi bila najbolja opcija. Ovako ispada da je ovo neka luksuzna knjiga, i ko normalan na kraju plati ovoliko za knjigu ukoliko svjetski poznata? Na kraju kad se ne proda završi na ovakvim glupim potezima tipa besplatni download ili rasprodaja za 20 kuna.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 19:30

Slažem se da je knjiga stvarno jako skupa, a još kad se sjetima da za skoro istu cijenu možeš uzeti Lovecrafta:

http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod ... &id=141825

ili

http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod ... &id=126714 (koja je čak jeftinija)

100kn je već olrajt (pa čak i 120kn) ali recimo neke sulude cijene od 145 ili 180kn, a tko to danas može kupit sa mizernom plaćom. Recimo priznajem i 250 ili čak 300 kn publicističke knjige o filmskim žanrovima ili misterije svijeta ili one koje se tiču flore i faune...i tako nešto slično...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply