Hollywood časopis - horror skenovi

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Hollywood časopis - horror skenovi

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 14:28

Evo, kao što sam obećao, evo nekoliko seknova o horror temama iz sad nam pokojnog Hollywooda - R.I.P.
Evo slučajno imam ovdje kod sebe na poslu jedan broj iz 2003. godine u kojem se nalazi interview sa Cronenbergom, autorom horror filmova kao što su "Rabid", "The Brood", "The Fly", "Scanners" i mnogi drugi., pa izvolite, čitajte...ako već niste hehe...

Image Image Image Image

Ti Horror uredi ovaj post po svom, kak "smo se već dogovorili" hehe...

Ostale stravi tek u od Pon., kad malo pretražim šta sve ima... :wink: :)

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Dec 2006, 11:28

Evo još par tekstova iz pokojnog nam Hollywooda. Ovaj je iz broja 118 iz 2005. godine i bavi se trendom Japanskih horrora, tj. njihovih remakova. Pošto je to tekst star već godinu dana, možda vam neke tvrdnje u njemu budu djelovale malo "zastarijele", no svakako ga se isplati pročitati....

Image Image Image

I tu je još jedan tekst iz istog broja, koji doduše nema baš veze sa samim horror žanrom, iako se na neki način nadovezuje na njega, a to je tekst posvećen "Bodccount filmovima", odnosno filmovima sa najviše mrtvih i njihovom "značenju".

Image Image Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Dec 2006, 15:01

U broju 120 iz 2005. godine, u Hollywoodu je obrađena tema "Sotona na filmu", inače čest "gost" mnogih (kultnih) horror filmova....

Image Image Image

Također u istom tom broju je bio objavljen i interview sa nezavisnim Kanadskim underground redateljem/producentom/montažerom/scenaristom akcijskih, SF i horror filmova, Christianom Vielom, koji je mene osobno bio jako zainteresirao za radove istoga (dobro priznajem, možda je u toj odluci glavnu ulogu igrala činjenica da su tipa prozvali kanadskim John Woo-om hehehe :wink: :oops: 8) ). Evo nekoliko zanimljivih naslova tog redatelja:

Time Hunters (SF - pretpostavljam)
Evil Breed: The Legend of Samhain (Horror, glumi Jenna Jameson hehe :twisted: , Official site )
Power Corps. (SF, poznat još i pod naslovom "Recon 2020: The Caprini Massacre")
Deaden (Akcić sa poznatim Internet kritičarem Johnom Fallonom u gl. ulozi. Film je poznat još i pod naslovom "Pain Killer" - Official site )

A u najavi mu je još i nastavak Recona, Recon 2022: The Mezzo Incident ( Official site )

Evo napokon interview:

Image Image

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 11 Dec 2006, 20:21

5+ za trud! :D

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 Dec 2006, 20:59

hvala na ovome, to se cijeni :wink: hehe :twisted:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Dec 2006, 21:04

odličan posao.

Ja bi baš mogao skenirati komade iz časopisa Klika. :lol: :lol:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 Dec 2006, 22:06

john_constantine wrote:odličan posao.

Ja bi baš mogao skenirati komade iz časopisa Klika. :lol: :lol:
ajde gogogo, nikada nisam citao klik a cuo sam da su pisali dosta o filmovima, pogotovo azijskim :wink:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Dec 2006, 09:48

Aryx wrote:
john_constantine wrote:odličan posao.

Ja bi baš mogao skenirati komade iz časopisa Klika. :lol: :lol:
ajde gogogo, nikada nisam citao klik a cuo sam da su pisali dosta o filmovima, pogotovo azijskim :wink:
@ Con. $ Aryx - Hahaha...a gle, možda bih mogao nešto izkombinirati, jer ima podosta brojeva Klika doma, kupovao sam ga do prije nekih 7-8 mj., možda i malo više, i istina, imali su dosta tekstova posvečenih nekim glumcima, filmovima, što trash, što azijskim itd. Evo primjera radi, u Kliku sam prvi puta čuo za Within the Woods :wink: . A kaj se komada tiče...hahaha...Cons., pa imaš internet hehe :wink: :lol: :lol: :twisted:


Inače, hvala na pohvalama, bit će toga naravno još...evo bacam se upravo na skeniranje.... :)

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Dec 2006, 11:05

U broju 121 iz 2005. godine je povodom premijere dugo najavljivanog "King Konga" bio objavljen portret Peterea Jacksona, mnogo poznatijeg i "obožavanijeg" među horror fanovima i filmofilima općenito po svojim izvrsnim debitantskim "filmićima" "Bad Taste" i "Braindead", te nešto kasnije po "Lord of the Rings" trilogiji. Kako je počeo, zašto i tko su mu bili uzori možete pročitati ovdje...(PS: jedino što nečete sigurno saznati je, kako je smršavio hehe :lol: :lol: :twisted: )

Image Image Image Image

U istom tom broju, odmah stranicu iza teksta o Jacksonu je objavljen i interview sa Ericom Redom, scenaristom originalnoga i sad već kultnoga filma "The Hitcher" iz 1986. sa još kultnijim Rutgerom Hauerom u gl. ulozi, i filma "Near Dark" sa Henriksenom i Paxtonom u gl. ulogama iz 1987., te scenaristom i redateljem filmova "Body Parts" iz 1991. i "Bad Moon" iz 1996. godine...kao i još nekih nehorrora.
Interview je bio objavljen povodom najave snimanja remekova filmova "The Hicher", koji nam se uskoro pojavljuje u inima, a čiji trailer ste već imali prilike vidjeti na HorrorHR-u, te spomenutog filma "Near Dark". Iz priloženog možete vidjeti da tip baš i nije oduševljen remakovima hehehe... :) :twisted:

Image Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Dec 2006, 11:59

Svaka čast Dragonrage, sad ću kad nađem vremena promjenit sve linkove na slike sa imageshacka na horrorhr.com da ne nestane tvoj trud...

MichaelSinner
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2007, 18:43
Location: Pet sematary

Post by MichaelSinner » 25 Jan 2007, 14:38

Moram priznat, jako mi je drago da ovde vidim nekoliko tekstova ( čiji sam autor) iz pokojnog Hollywooda.
Čestitke na tome, dobra je to stvar da neke stvari ne odu u zaborav, tim više što je promoviranje horrora u magazinu koji je ipak bio orijentiran mainstream filmaštvu, ponekad nalikovalo pravoj Odiseji. Jednako kao i intervjuiranje Erica Reda, koji nije baš lako pristao dati intervju za jedan mali magazin u jednoj maloj zemlji.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 Jan 2007, 15:52

MichaelSinner wrote:Moram priznat, jako mi je drago da ovde vidim nekoliko tekstova ( čiji sam autor) iz pokojnog Hollywooda.
Čestitke na tome, dobra je to stvar da neke stvari ne odu u zaborav, tim više što je promoviranje horrora u magazinu koji je ipak bio orijentiran mainstream filmaštvu, ponekad nalikovalo pravoj Odiseji. Jednako kao i intervjuiranje Erica Reda, koji nije baš lako pristao dati intervju za jedan mali magazin u jednoj maloj zemlji.
Ma bit će tih tekstova još, jer smo se dogovorili (Horror i ja) da stavim sve tekstove iz Hollywooda vezane uz horror žanr unazad nekih 7 godina, ali eto, u zadnje vrijeme imam podosta posla, pa sam malo posustao s tim, ali bit će uskoro opet nešto...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Jan 2007, 15:59

MichaelSinner wrote:Moram priznat, jako mi je drago da ovde vidim nekoliko tekstova ( čiji sam autor) iz pokojnog Hollywooda.
Čestitke na tome, dobra je to stvar da neke stvari ne odu u zaborav, tim više što je promoviranje horrora u magazinu koji je ipak bio orijentiran mainstream filmaštvu, ponekad nalikovalo pravoj Odiseji. Jednako kao i intervjuiranje Erica Reda, koji nije baš lako pristao dati intervju za jedan mali magazin u jednoj maloj zemlji.
Pozdrav i dobrodošao na forum ;) Ako imaš još koji od tih skeniranih tekstova (vidim da su neki i nestali iz ove teme) samo javi, pa ih stavimo ovdje. Jebga žao mi je što nema Hollywooda među živima ...

Dragonrage - daj mi baci na mail (imaš ga na horrorhr.com pa desno u kolumni pod kontakt) sve ove horror skenove iz hollywooda što imaš. Greškom nisam mirrorirao ove što si prije stavio.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 Jan 2007, 16:03

HorrorHR wrote:
MichaelSinner wrote:Moram priznat, jako mi je drago da ovde vidim nekoliko tekstova ( čiji sam autor) iz pokojnog Hollywooda.
Čestitke na tome, dobra je to stvar da neke stvari ne odu u zaborav, tim više što je promoviranje horrora u magazinu koji je ipak bio orijentiran mainstream filmaštvu, ponekad nalikovalo pravoj Odiseji. Jednako kao i intervjuiranje Erica Reda, koji nije baš lako pristao dati intervju za jedan mali magazin u jednoj maloj zemlji.


Dragonrage - daj mi baci na mail (imaš ga na horrorhr.com pa desno u kolumni pod kontakt) sve ove horror skenove iz hollywooda što imaš. Greškom nisam mirrorirao ove što si prije stavio.

Ok, budem kad stignem :wink: :)
Vidim da su neki nestali...

Post Reply